x
 • Lüksemburg Vize Başvurusu Evrakları

  Lüksemburg Vize Başvurusu Evrakları

  Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Lüksemburg vizesi sahibi olabilirsiniz.

 • Parmak İzi Uygulaması Var mı?

  Parmak İzi Uygulaması Var mı?

  Lüksemburg vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Lüksemburg Vize İşlemleri

Tüm dünya ülkelerine gerçekleşrtirmeyi planladığınız seyahatler için gerekli olan vize işlemlerinde, hızlı ve kolay vize hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services, seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesine yadımcı olmaktadır. Euroasia Global Visa Services tarafından sağlanan hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarından yararlanmak için bulunduğunuz ile en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzernden yetkililerle iletişime geçerek, bulunduğunuz yerden vize işlemlerinizin takibini sağlayabilirsiniz.                                            

Lüksemburg Vize Zorunluluğu

Schengen bölgesinde bulunan ülkeler arasında yer alan Lüksemburg, 90 güne kadar konaklamalı Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günü aşacak konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleriyle ülkeye giriş sağlamaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi kapsamında yer almaktadır.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C – Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 günlük zaman dilimi içinde en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün periyodunda 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Türkiye’den Lüksembug’a gerçekleşecek seyahatler, vize süreçlerine tabidir ve başvuru sahibinin ziyaret süresi, ziyaret içeriği, amacı ve kapsamına bağlı olarak farklı vize prosedürleri uygulanmaktadır. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A : Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize ve
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorileri esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

Planladığınız Lüksemburg seyahatinizin amaç ve içeriğine en uygun vize tipi ve Lüksemburg vize başvurucu sürecinin tüm aşamalarının takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilir, vize başvuru sürecinizin kolay, hızlı ve sorunsuz şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

NOT: T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Lüksemburg vizesi başvuru sürecinde seyahat talebinde bulunan başvuru sahibin takip etmesi gereken aşamaları tanımlayan önemli detaylar bulunmaktadır.

Türkiye’ den Lüksemburg’ a gerçekleştirilecek seyahatlerde, ziyaret süresi ve amacına bağlı olarak uzun süreli ve kısa süreli vize gereklilikleri aranmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • 90 gün ve altında konaklamalı Lüksemburg seyahatlerini kapsamaktadır.
 • 90 gün ve altında konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesi kapsamına girmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkeleri’ne de turizm ve seyahat amaçlı geçiş hakkı tanımaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi üzerinden Schengen Vizesi’ ne başvuran başvuru sahipleri, ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmelidir.

 • Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 yılından itibaren uygulanan “VIS” kayıt sistemi, başvuru sahiplerinin biometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıtlanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle, ilk kez Schengen Vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin, biometrik veri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanlarıyla paylaşması gerekmektedir.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları, başvuru sahiplerinin biometrik ver ve parmak iziz kayıtlarını 5 yıl süreyle kayıt altında tutabildiğinden, son 5 yıl içerisinde biometrik veri gerekliliklerini sorunsuz biçimde yerine getiren başvuru sahiplerinin doğrudan konsolosluk ziyareti zorunluluğu bulunmamaktadır.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu' nun  gereklilik görülmesi durumunda vize başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkı bulunmaktadır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır?

 • Lüksemburg’a gerçekleştirilecek kısa süreli seyahatler için gerekli olan Schengen Vizesi başvuru işlemleri, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri üzerinden yürütülmektedir. Vize başvuru sürecinizin takip ve denetlenmesinde Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilirsiniz.

Not: 90 gün üzeri kalmalı Lüksemburg ziyaretleri, uzun süreli vize süreçlerine tabidir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında sürdürülür. Uzun süre konaklamalı Lüksemburg vize başvuruları;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi ve
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg vizesi için gerekli olan evraklar, seyahat süresi ve kapsamına bağlı olarak belirlenen vize kategorisi gerekliliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;

 • Seyahat bitiminden en az üç ay sonrasına kadar geçerli, en az 2 adet boş sayfası olan ve son 10 yıl içinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 adet yeni çekilmiş, pasaport gerekliliklerine uygun beyaz fonlu fotoğraf,
 • Vize kanununa uygun olarak düzenlenmiş sağlık sigortası belgesi ve

Planlanan Lüksemburg ziyareti kapsamına uygun vize tiplerinden

 • Turizm
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti
 • İş Seyahati, Kültürel, Spor, Konferans Katılımı

kategorilerine uygun ek belgelerin eksiksiz olarak düzenlenmiş olması gerekmektedir. Söz konusu vize kategorilerine yapılacak başvurularda farklı belge ve ekler istenmektedir.

Planladığınız Lüksemburg ziyareti için gerekli olan vize tipinin belirlenmesi ve vize başvuru sürecinde istenen tüm belgelerin detaylı bilgileri için Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçmeniz önemle rica olunur.

NOT: Lüksemburg seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dahilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Durumlarıyla ilişkili tüm masrafları karşılayacak sağlık sigortanız bulunması, başvuru sürecinin önemli gereklilikleri arasındadır. Asgari 30.00 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formu

Lüksemburg’a gerçekleştirilecek seyahatler öncesinde temin edilmesi gereken vize başvuru formları, ziyaret süresi ve kapsamına bağlı olarak belirlendiğinden, 90 gün ve altı konaklamalı seyahatler için gereken vize başvuru formları Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerinden temin edilebilmektedir.

Şahsi seyahat planınızı en uygun şekilde tanımlayacak vize başvuru süreci ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services uzmanlarıyla iletişime geçebilir ve konsolosluk ziyaretine gerek duymadan tüm başvuru sürecinizin hızlı ve kolay biçimde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Ücreti 2023

Lüksemburg vize başvurularında Lüksemburg Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’nca talep edilen vize ücretleri, yaş kriterleri ve başvuru sahibinin seyahat amaç ve içeriğine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Lüksemburg Vizesi’ne başvuru yapan;

 • Yetişkinler ve 
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret talebinde bulunulmayan başvurular ise

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğiticilerin, eğitim veya eğitim kapsamlı programlara katılım nedeniyle gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi durumlarında vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi

Vize başvuru sahibi tarafından beyan edilen Lüksemburg vize başvurusunun, Başkonsolosluk veya konsolosluk tarafından reddedilmesi durumunda, başvuru sahibi durumdan haberdar edilir. Başvuru sahibinin, vize reddini takip eden üç aylık zaman diliminde, avukat aracılığıyla red kararına itiraz edebilmekte ve kararı idari mahkemeye taşıyabilmektedir.       

Lüksemburg vize başvuru süreci ile ilgili daha fazla detay için help@eagvs.com mail adresi üzerinden sorularınızı yöneltebilir veya Euroasia Global Services iletişim numaraları üzerinden sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

BASE_URL = '';