x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli Ziyaretçimiz  Euroasia GVS Balıkesir Şubesi Sayfasına Hoş Geldiniz.

Dünya üzerinde yer alan tüm ülkelere yapmayı düşündüğünüz seyahatlerde gerekli olan vize işlemlerinde, hızlı ve kolay vize hizmeti sağlayan  Euroasia Global Visa Services, sizin seyahat planlarınızın aksamasına izin vermiyor.  Euroasia Global Visa Services, sizlere hızlandırılmış vize hizmeti sunuyor. Sunulan bu hizmetten faydalanmak için size en yakın  Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com maili üzerinden şirketimiz yetkilileri ile irtibatta bulunarak vize işlemlerinin yakın takibini sağlayabilirsiniz.

Balıkesir şubesi olarak; Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, … gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. Bahsedilen ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Balıkesir ofisimize +90 (266) 255 50 03 numaralı telefondan ulaşabilir ya da balıkesir@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Balıkesir

Schengen bölgesine dâhil olan ülkelerden Lüksemburg, 90 güne kadar konaklamalı Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günü aşacak konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleriyle ülkeye girişi mümkün kılmaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi dâhilinde yer almaktadır.

 • NOT : Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C - Tek Tip Vize), Schengen alanında 180 günlük zaman dilimi içinde en fazla 90 güne çıkacak serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün periyodunda 90 günlük kalış süresi sağlanacaktır.
 • Schengen bölgesi, İsveç, Lüksemburg, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre dâhil olmak üzere toplam 26 Avrupa ülkesi içermektedir.

Türkiye’den Lüksemburg’a uzanan tüm seyahatler, vize süreçlerine dahil olacak ve başvuru sahibinin ziyaret süresi, ziyaret içeriği, amacı ve kapsamı ile bağlantılı olarak değişik vize prosedürleri uygulanacaktır. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A : Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize 
 • Visa D: Uzun Süreli Vize seçeneklerine bağlı olarak yürütülmektedir.

Planladığınız Lüksemburg  gezinizin amaç ve içeriğine en uygun vize tipi ve Lüksemburg vize başvuru sürecinin tüm basamaklarının takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilir, vize başvuru sürecinizi kolay, hızlı ve eksiksiz şekilde atlatabilirsiniz. 

NOT: T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) gerekliliği yoktur.

Lüksemburg Vizesi Başvurularında Dikkat Edilecek Noktalar - Balıkesir

Lüksemburg vizesi başvuru süresince seyahat isteğinde bulunan başvuru sahibi kişinin izlemesi gereken aşamaları tanımlayacak önemli detaylar yer almaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a yapılacak seyahatlerde, ziyaret süresi ve amacına bağlı olarak uzun süreli ve kısa süreli vize gereklilikleri aranmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • Lüksemburg için 90 gün ve altında konaklamalı seyahatlerini içermektedir.
 • Lüksemburg 90 gün ve daha altındaki konaklamalı seyahatleri için , Schengen Vizesi kapsamına girmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkelerince de turizm ve seyahat amaçlı geçiş hakkı sağlanmaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi üzerinden Schengen Vizesi’ ne başvuranlar ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmelidir.

 • Lüksemburg vize başvurularında 25 Eylül 2014 tarihinden başlamak üzere uygulanan “VIS” kayıt sistemi, başvuru sahiplerinin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıtlaması gerekmektedir. Bu sebeple, ilk kez Schengen Vize başvurularında bulanacak başvuru sahiplerinin, biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanlarıyla paylaşması gerekmektedir.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları, başvuran kişilerin biometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla kadar saklayabildiğinden, son 5 yıl içerisinde biyometrik veri ihtiyaçlarını sorunsuz şekilde yerine getiren başvuru sahiplerinin direkt olarak konsolosluk ziyareti zorunluluğu yoktur.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu' nun gerek görmesi durumunda vize başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkı bulunmaktadır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi ziyarette bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf olacaktır.

Nasıl Lüksemburg Vizesi Alabilirim? - Balıkesir

Lüksemburg’a doğru yapılacak kısa süreli yolculuklar için gereken Schengen vizesi başvuru işlemler, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri üzerinden yürütülmektedir. Vize başvuru sürecinizin yakından takibi ve kontrol edilmesinde Euroasia Global Visa Services olarak sizlere gerekli desteği sağlayacağız.

Not: 90 gün ve daha üzeri konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, uzun süreli vize süreçlerine tabidir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında gerçekleştirilir. Uzun süre konaklamalı Lüksemburg vize başvuruları;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi 
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Balıkesir

Lüksemburg vizesi için gereken evraklar, seyahat süresi ve kapsamına ve belirlenen vize kategorisi gerekliliklerine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;

 • Seyahat bitiminden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olacak, en az 2 adet boş sayfası olan ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 adet yeni çekilmiş, pasaport gerekliliklerine uygun beyaz fonlu fotoğraf,
 • Vize kanuna uygun olarak düzenlenmiş sağlık sigortası belgesi ve

Planlanan Lüksemburg ziyareti kapsamına uygun vize tiplerinden

Seçeneklerine uygun ek belgelerin eksiksiz düzenlenmiş halde verilmesi gerekmektedir. Söz konusu vize seçeneklerine yönelik başvurularda farklı belge ve ekler istenmektedir. 

Planladığınız Lüksemburg ziyaretiniz için gerekli olacak vize tipinin belirlenmesi ve vize başvuru sürecinde istenen tüm  belgelerin detaylı bilgileri için Euroasia Global Visa Services yetkili ekibimizle iletişime geçmeniz önemle rica olunur.

NOT: Lüksemburg’a yapılacak seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dâhilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Durumlarıyla ilişkili tüm masrafları karşılayacak  bir sağlık sigortanızın bulunması, başvuru sürecinin en önemli gereksinimleri arasındadır. Asgari 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında yaşanabilecek beklenmedik durumları garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vizesi Ücreti 2023- Balıkesir

Bazı koşullara göre Lüksemburg Konsolosluğu tarafından istenilecek vize ücretleri çeşitlilik gösterebilmektedir.

Bu koşullara göre ücret durumu ;

 • Yetişkinler
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret talebinde bulunmayan başvurular da ise

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğitimciler
 • Kar amacı gütmeyen düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma seyahatleri
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatleri buna dâhildir

NOT: Başvurusu reddedilen ziyaretçilerimiz ücretleri iade edilememektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Balıkesir

Vize başvurusunun konsolosluk tarafından red görmesi durumunda, başvuru sahibi kişi durumdan haberdar edilir. Bu süreci takiben bu kişi 3 aylık zaman diliminde red kararına avukat aracılığıyla itiraz edebilir.

Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak Lüksemburg vize süreci ile ilgili detaylı bilgi için help@eagvs.com mail adresi üzerinden veya +90 (266) 255 50 03 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.