x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, Bodrum

Sevgili Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Bodrum Şubesi Sayfasına Hoş Geldiniz.
 
Euroasia Global Visa Services en hızlı şekilde vize alabilmeniz ve bu vizeyi alırken hiç bir sıkıntı çekmemeniz için siz değerli ziyaretçilerimize gerekli hizmeti sunuyor. Bahsedilen hizmet ve detaylı bilgi  için ilk gördüğünüz  Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi ile yetkililerimiz ile irtibat kurarak bulunduğunuz bölgeden vize işlemlerinizi takip edebilirsiniz.
 
Gümbet, Bitez, ASPAT, Karaincir,Akyarlar, Turgutreis,Gümüşlük… gibi çevre ilçelerimiz önde gelmek üzere Bodrum şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize gerekli hizmeti sunuyoruz. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Bodrum ofisimize +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan ulaşabilir ya da bodrum@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Bodrum

Lüksemburg, 90 güne varan kalmalı Lüksemburg gezileriniz için kısa süreli vize, 90 günü aşacak kalmalı gezileriniz için ise uzun süreli vize tipi seçenekleri sunmaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen kapsamında bulunur.
 
NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C – Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 günlük zaman dilimi içinde en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün periyodunda 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir.
Schengen bölgesi, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Belçika, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Malta, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Slovenya, Avusturya, Portekiz, Slovakya, Litvanya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.
Yapacağınız geziler vize sürecine dahil olacaktır lütfen işlemlerinizi yaparken bunu göz önünde bulundurunuz.
 Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;
 • Visa A: Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize ve
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorileri esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.
Kendiniz için en uygun vize tipini belirlemek ve hayalini kurduğunuz Lüksemburg seyahatinizi gerçeğe dönüştürmek için gereken vizenizin başvuru sürecini Euroasia Global Visa Services aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bahsedilen süreci yakından takip etmek için lütfen yetkili ekibimizle iletişim kurunuz.
ÖNEMLİ : T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu yoktur.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Detaylar - Bodrum

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri için;
 • 90 Gün ve daha azı için konaklamalı Lüksemburg seyahatleri dâhildir.
 • 90 Gün ve daha azı için konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesi dâhilindedir ve Schengen üyesi diğer ülkelere özgürce turistik amaçlı geçiş hakkı tanımaktadır.
NOT : İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi aracılığıyla yurtdışına çıkıyorsanız, ilk uçuşunuz Lüksemburg’a olmalıdır.
 • Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 tarihinden beridir uygulanmakta olan “VIS” kayıt sistemi, başvuru sahiplerinin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen dâhilindeki ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıt altına alınmasını gerektirmektedir. Schengen vize başvurusu yapacak kişinin kendisinden istenen biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarını ilgili departmanlarla paylaşması şarttır.
 • İlgili konsolosluk departmanları, bu biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla kadar kayıt altında tutabilmektedir. Bu yüzden eğer 5 yıl dâhilinde bu veri gerekliliklerini eksiksiz gerçekleştirdiyseniz direkt olarak konsolosluğa gitme gibi bir gerekliliğiniz yoktur.
NOT : Lüksemburg Konsolosluğu’ nun gerek görmesi durumunda sizi konsolosluğa çağırma gibi bir yetkileri vardır.
 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır ? - Bodrum

Lüksemburg kısa süreli vizeler konsoloslukların görev verdiğini belirli vize başvuru merkezleri ile alınmaktadır.
Vize başvuru sürecinizi yakından izlemek ve aşamaları görüntülemek için Euroasia Global Visa Services ekibimizden gerekli tüm desteği alabilirsiniz.
Not: 90 günden fazla konaklama içeren Lüksemburg ziyaretleri, uzun süreli vize süreçlerine dahildir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında sürdürülür. Uzun süre konaklamalı Lüksemburg vize başvuruları;
 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi ve
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Bodrum

Lüksemburg vize başvurusunda gerek duyulan evraklar, seyahat süreci ve kapsamına, belirlenen vize kategorisi gerekliliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir.
Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;
 • Seyahat bitiminden en az üç ay sonrasına kadar geçerli, en az 2 adet boş sayfası olan ve son 10 yıl içinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 adet yeni çekilmiş, pasaport gerekliliklerine uygun beyaz fonlu fotoğraf,
 • Vize kanununa uygun olarak düzenlenmiş sağlık sigortası belgesi 
Lüksemburg ziyaretinize en uygun vize tiplerinden
bu konudaki ek belgelerin eksiksiz düzenlenmesi gerekmektedir.  Söz konusu vize kategorilerine yapılacak başvurularda farklı belge ve ekler istenmektedir.
Planladığınız Lüksemburg ziyareti için gerekli olan vize tipinin belirlenmesi ve vize başvuru sürecinde istenen tüm belgelerin detaylı bilgileri için Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçmeniz şiddetle tavsiye edilir.
NOT: Lüksemburg seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dâhilinde yaşanabilecek
 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm
Minimum 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vize Ücreti 2023 - Bodrum

Lüksemburg Vize başvurusunda bulunan;
 • Yetişkinler ve 
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için gereken ücret farklılık gösterebilir.
Vize başvuru sürecinde ücret gerektirmeyen başvurular;
 • Altı yaş ve daha küçük çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğiticilerin, eğitim veya eğitim kapsamlı programlara katılım nedeniyle gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaşının altında başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.
NOT: Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi durumlarında vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Bodrum

Eğer Lüksemburg vizesinden red aldıysanız bu karara 3 aylık zaman dilimi içerisinde bir avukat ile itiraz edebilir ve hakkınızda görülen red kararını idari mahkemeye taşıyabilirsiniz.
 
Lüksemburg vize başvurularınız hakkında aklınıza takılan her şey için help@eagvs.com mail adresi veya Euroasia Global Visa Services Bodrum irtibat numaralarından +90 (252) 275 01 04 bizlerle iletişim kurmanız önemle rica olunur.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';