x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, Bursa

Dünya çapında plandığınız geziler için gerekli vize işlemlerinde, hızlı ve kolay vize hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services, gezi planlarınızın aksamadan gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır. Euroasia Global Visa Services tarafından sağlanan hızlandırılmış vize servisi faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için bulunduğunuz şehre en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi aracılığıyla yetkili kişilere ulaşarak, bulunduğunuz yerden vize işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Bursa şubesi olarak; Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, İnegöl, Gemlik, Gürsu, … gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. Bahsedilen ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Bursa ofisimize +90 (224) 322 01 59 numaralı telefondan ulaşabilir ya da bursa@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Gereklilikleri - Bursa

Schengen alanının içinde bulunan Lüksemburg, 90 güne kadar ki konaklama içeren Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günün üzerine çıkacak konaklama içeren seyahatlar için ise uzun süreli vize tipleri ile ülkeye giriş sağlamaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi dahilinde bulunmaktadır.

NOT : Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C - Tek Tip Vize), Schengen alanında 180 güne kadar varabilen zaman dilimi içerisinde en çok 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı vermektedir. Çok girişli olarak tasarlanan Schengen vizeleri için de 180 gün süresince 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir.

Schengen vize alanı,Hollanda, Malta,Portekiz, Avusturya, Almanya,Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olacak şekilde 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Türkiye, Lüksemburg arası seyahatler, vize aşamalarına tabidir ve başvuru sahiplerinin ziyaret süresi, ziyaret içeriği, sebebi ve kapsamına bağlı olacak şekilde farklı vize prosedürleri gerektirebilmektedir. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A : Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize 
 • Visa D: Uzun Süreli Vize seçenekleri esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

Tasarladığınız Lüksemburg gezinizin amaç ve içeriğine bağlı olarak en mantıklı vize tipi ve Lüksemburg vize başvuru sürecinin tüm aşamalarının takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden gerekli bilgileri alabilir, vize başvuru aşamalarınızın hızlı, kolay ve en sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

T.C. Vatandaşları havaalanında transit vize (Visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurularında Dikkat Edilecek Noktalar - Bursa

Türkiye’den Lüksemburg’a yapılacak seyahatlerde, ziyaret süresi ve amacına bağlı olarak uzun süreli ve kısa süreli vize gereklilikleri aranmaktadır. 

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • 90 gün ve daha az konaklamalı Lüksemburg seyahatleri dahildir.
 • 90 gün ve daha az konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesi alanına girmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkelerin’de turizm ve seyahat amaçlı geçiş hakkı sağlanmaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi aracılığıyla Schengen Vizesi’ ne başvuranlar ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmelidir.

Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 yılından itibaren yürürlüğe giren “VIS” kayıt sistemi, başvuru sahiplerinin biometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıt edilmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı, ilk defa Schengen Vize başvurusunda bulunacak başvuru sahibi bireylerin, biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanlarına iletmesi gerekmektedir.

Schengen alanında bulunan ülkelerin konsoloslukları, başvuru sahibi kişilerin biometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla dayanan bir süre ile kayıt altında tutabilmesinden dolayı, son 5 yıl içerisinde biometrik veri gerekliliklerini sorunsuz biçimde yerine getiren başvuruda bulunan kişilerin doğrudan konsolosluğa gitmesi zorunlu değildir.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu' nun ihtiyaç duyması koşulunda vize başvuru sahibinin konsolosluğa davet edilme ihtimali  bulunmaktadır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi ziyarette bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf olacaktır.

Nasıl Lüksemburg Vizesi Alabilirim ? - Bursa

Lüksemburg’a gerçekleştirilecek kısa süreli gezilerde gerekli olacak Schengen vizesi başvuru işlemleri, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerince yapılmaktadır. Sürecin yakından takibi ve kontrolü için Euroasia Global Visa Services ekibimize ulaşabilirsiniz.

Not: 90 gün ve daha uzun süreli Lüksemburg ziyaretleri, uzun süreli vize işlemleri sürecine dahildir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi kişi arasında gerçekleşir. Uzun süreliğine konaklamalı Lüksemburg vize başvuruları;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi 
 • Aile birleşimi vizesi getirileri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Bursa

Lüksemburg vizesi için gereken belgeler, seyahat süresi ve içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için:

 • Seyahat bitiminden en az üç ay daha sonrasına kadar geçerli olacak, en az 2 tane boş sayfası olacak ve son 10 yıl içinde düzenlenmiş bir pasaport,
 • 1 tane yeni, pasaport gereksinimlerine uygun beyaz fonlu fotoğraf,
 • Vize yasasına uygun şekilde tasarlanmış sağlık sigortası belgesi ve 

Planlanan Lüksemburg ziyareti kapsamına uygun vize tiplerinden

seçeneklerine uygun ek belgelerin istisnasız düzenlenmiş şekilde  teslim edilmesii gerekmektedir.Bahsi geçen vize seçeneklerine yönelik başvurularda farklı belge ve ekler istenmektedir. 

Planladığınız Lüksemburg seyahatiniz için gerekli olan vize tipine karar verilmesi ve vize başvuru sürecinizde sizden istenecek tüm belgeler hakkında detaylı bilgi için Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

NOT: Lüksemburg’a seyahat süresinin tamamını içeren ve Schengen sınırları dahilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Koşullarına ilişkili tüm masrafları karşılayacak  bir sağlık sigortanızın bulunması, başvuru sürecinin en önemli ihtiyaçları arasındadır. Minimum 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuz koşulları  garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vizesi Ücreti 2023- Bursa

İstenilen vize ücretleri bazı durumlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Bu durumlar ;

 • Yetişkinler
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret talebinde bulunmayan başvurular da ise

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğitimciler
 • Kar amacı gütmeyen düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma seyahatleri
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini içermektedir.

NOT: Başvurudan onay alamayan ziyaretçilerimizin ücretleri iade edilememektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Bursa

Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ,bu durum hakkında gerekli bilgi tarafınıza iletilir. Süreci takiben 3 aylık zaman diliminde red kararına avukat aracılığıyla itiraz edebilirsiniz.

help@eagvs.com mail adresi üzerinden Lüksemburg vize süreci ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşabilir veya +90 (224) 322 01 59 iletişim numaralarından Euroasia Global Services numarası sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';