x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru , Ankara

Sevgili Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Ankara Şubesi Sayfasına Hoş Geldiniz.

Tercih ettiğiniz dünya ülkelerine planladığınız seyahatler için gereken vize işlemlerinde, oldukça hızlı ve kolay bir vize hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services, seyahat planlarınızda meydana gelebilecek herhangi bir sorunu ortadan kaldırıp planlarınızın aksamadan gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Euroasia Global Visa Services tarafından sağlanan hızlandırılmış vize işlemi hizmeti fırsatlarından faydalanmak için size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya dilerseniz help@eagvs.com mail adresi aracılığı ile yetkililerle iletişime geçerek, ikamet ettiğiniz yerden vize işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Ankara şubesi olarak; Akyurt,Altındağ,Beypazarı,Çankaya,Elmadağ,Gölbaşı,Kalecik,Keçiören,Mamak,Polatlı… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Ankara ofisimize +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan ulaşabilir ya da ankara@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg İçin Vize Almak Gerekli Midir ? - Ankara

Schengen bölgesine dahil olan ülkeler arasında yer alan Lüksemburg, 90 güne varan konaklamalarda Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günü geçecek konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleri ile ülkeye giriş izni sağlamaktadır. Lüksemburg seyahat vizesi, Schengen vizesi kapsamında yer almaktadır.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C - Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 güne varan zaman dilimi içinde en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı sağlamaktadır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün süresince 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre dahil olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Türkiye’ den Lüksemburg’a gerçekleşecek seyahatler, vize süreçlerine dahildir ve başvuru yapan kişinin ziyaret süresi, ziyaret içeriği, sebebi ve kapsamına bağlı olarak farklı vize prosedürleri uygulanmaktadır. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları ;

 • Visa A : Havaalanı Transit Vize
 • Visa C : Kısa Süreli Vize
 • Visa D : Uzun Süreli Vize kategorileri esaslarına bağlı şekilde sürdürülmektedir.

Planladığınız Lüksemburg seyahatinizin amaç ve içeriğine en uyacak vize tipi ve Lüksemburg vize başvuru sürecinin tüm aşamaların takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilir, vize başvuru sürecinizin kolay, hızlı ve eksiksiz şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lüksemburg vize başvuru sürecinde seyahat talebinde bulunan başvuru sahibi kişinin takip etmesi gereken aşamaları açıklayan önemli detaylar bulunmaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a gerçekleştirilecek seyahatlerde, ziyaret süresi ve amacına eşdeğer olarak uzun süreli ve kısa süreli vize gereklilikleri aranmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeler 

90 Gün ve daha azı için konaklamalı Lüksemburg seyahatlerini kapsamaktadır.

90 Gün ve daha azı için konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesi kapsamına girmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkelerine de turizm ve seyahat amaçlı geçiş hakkı tanımaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi üzerinden Schengen Vizesine başvuru yapan başvuru sahipleri, ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmelidirler.

 • Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren uygulanan “VIS” kayıt sistemi, başvuran kişilerin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kaydedilmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı, ilk kez Schengen Vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin, biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları ile paylaşılması gerekmektedir.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları, başvuru sahibi kişilerin biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla varan bir süre için kayıt altında tuttuğundan, son 5 yıl içerisinde biyometrik veri gerekliliklerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren başvuru sahiplerinin direkt olarak konsolosluk ziyareti gerekliliği bulunmamaktadır. 

NOT : Lüksemburg Konsolosluğu’ nun gerek duyması durumunda vize başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkı vardır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar kraliyet aile bireyleri
 • Resmi seyahat gerçekleştiren devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt aşamasından muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Vizesini Nasıl Alabilirim ? - Ankara

 • Lüksemburg’a gerçekleştirilecek kısa süreli ziyaretler için gereken Schengen Vizesi başvuru işlemleri başvuru işlemleri, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezleri tarafından yürütülmektedir. Vize sürecinin takip ve denetlenmesinde EAGVS Ankara ekibimiz size gerekli desteği sağlayacak ve işlemlerinizi en iyi şekilde yerine getirecektir. 

Not : 90 gün ve daha fazla konaklamalı Lüksemburg ziyaretleri, uzun süreli vize süreçlerine tabidir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında sürdürülür. Uzun süreli konaklamalı Lüksemburg vize başvuruları;

Lüksemburg Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir ?  - Ankara

Lüksemburg vizesi için ihtiyacınız olan evraklar, seyahat süresi ve kapsamına bağlı olarak belirlenen vize kategorisi gerekliliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için 

 • Seyahat bitiminden sonra en az üç ay sonrasına kadar geçerli, en az iki adet sayfası boş olan ve son on yıl içerisinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 Adet yeni çekilmiş, pasaport gerekliliklerine uygun beyaz fonda fotoğraf
 • Vize kanununa uygun olarak düzenlenmiş sağlık sigortası
 • Turizm
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti
 • İş Seyahati, Kültürel, Spor, Konferans Katılımı

kategorilerine uygun olacak ek belgelerin eksiksiz bir şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir. Söz konusu vize kategorilerine yapılacak başvurular için farklı belge ve ekler de istenmektedir.

Planladığınız Lüksemburg ziyareti için gereken vize tipinin seçilmesi ve vize başvuru aşamasında istenen bütün belgelerin detaylı bilgileri için Euroasia Global Visa Services ekibimizle irtibat kurmanız önemle rica olunur.

NOT : Lüksemburg seyahat süresinin hepsini içeren ve Schengen sınırları içerisinde yaşanabilecek;

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbi sebeplerden geri gönderilme
 • Ölüm

Durumlarındaki tüm masrafları üstlenecek sağlık sigortanızın bulunması, başvuru aşamalarının önemli gerekliliklerindendir. 

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formunu Nereden Temin Edebilirim ? - Ankara

Lüksemburg vize başvuru formları, ziyaret süresi ve kapsamına bağlı olarak ayarlandığından, 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatler için gereken vize başvuru formları Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetki verilen vize başvuru merkezlerinden temin edilebilmektedir.

Başvuru süreci ve gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services uzmanlarıyla iletişime geçebilir ve konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan tüm başvuru aşamalarının tarafımızdan en iyi ve en hızlı şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

2023 Yılı Lüksemburg Vize Ücreti Ne Kadardır ? - Ankara

Lüksemburg vurularında talep edilen ücret yaş kriterlerine, başvuru amacına ve içeriğine bağlı olarak değişmektedir.

Lüksemburg Vizesine başvuru yapan;

 • Yetişkinler
 • 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için talep edilen ücret değişebilmektedir.

Vize başvuru aşamasında ücret talep edilmeyen başvurular;Ankara

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile öğrenciye eşlik eden eğitimcilerin, eğitim programı kapsamında yaptıkları seyahatler
 • Kar amacı gütmeden yapılan seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak kişilerin ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaşının altındaki başvuru sahipleri seyahatleri
 • Bilimsel araştırma sebebi ile yapılan seyahatler
 • AB/AET/İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT : Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru adayları ile vize başvurusunun geri çekilmesi durumlarında alınan vize ücretleri iade edilememektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Ankara

Vize başvuru sahipleri tarafından beyan edilen Lüksemburg vize başvurusunun, Başkonsolosluk veya konsolosluk tarafından red alması durumunda, ilgili kişiye durum bildirilir. Başvuru sahibinin, vize reddini takip eden üç aylık zaman diliminde, avukat aracılığıyla red kararına itiraz edebilir ve kararı idari mahkemeye taşıyabilir.

Lüksemburg başvurunuz ile alakalı süreci için help@eagvs.com mail adresi aracılığıyla sorularınızı iletebilir veya Euroasia Global Services iletişim numaraları üzerinden sorularınıza gerekli yanıtları bulabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';