x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, İstanbul

Gerçekleştirmeyi planladığınız tüm yurtdışı seyahatleriniz için ihtiyacınız olan vize işlerimde hızlı ve kolay vize hizmeti sunan Euroasia Global Visa Services, seyahat planlarınızı sekteye uğratmadan gerçekleştirmek için sizlere yardımcı olmaktadır.  Euroasia Global Visa Services tarafından sağlanan bu hızlandırılmış vize işlemleri avantajlarından yararlanmak için bulunduğunuz ile en yakın olan Euroasia Global Visa Services ofisine uğrayabilir ya da help@eagvs.com mail adresi üzerinden yetkili kişilere ulaşıp, ikamet ettiğiniz yerden vize işlemlerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz.

İstanbul şubesi olarak; Arnavutköy, Avcılar, Bakırköy, Başakşehir, Esenler, Beşiktaş, Kadıköy, Küçükçekmece, … gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. Bahsedilen ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz İstanbul ofisimize +90 (212) 963 50 15 numaralı telefondan ulaşabilir ya da help@eagvs.com-ask@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - İstanbul

Schengen bölgesi içerisinde bulunan ülkelerden biri olan Lüksemburg, 90 güne kadar konaklamalı Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günü geçecek konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleriyle ülkeye giriş imkanı sağlamaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesini kapsamaktadır.

 • NOT : Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C - Tek Tip Vize), Schengen alanında 180 günlük zamanda en çok 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı vermektedir. Çok girişli, olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün dahilinde 90 güne kadar kalış hakkı tanınmaktadır.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere bünyesinde 26 Avrupa ülkesini barındırmaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a olan seyahatler de vize sürecine dahildir ve başvuran kişinin ziyaret süresi, ziyaret içeriği, amacı ve kapsamına bağlı şekilde farklı vize prosedürleri yapılmaktadır. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A : Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize ve
 • Visa D: Uzun Süreli Vize seçeneklerine bağlı olarak sürdürülmektedir.

Lüksemburg seyahatinizin sebep ve detaylarına bakılarak en uygun vize tipi ve Lüksemburg vize başvuru sürecinin tüm kısımlarının takibi için Euroasia Global Visa Services çalışma arkadaşlarımızdan destek alabilir, vize başvuru sürecinizin kolay, hızlı ve sorunsuz olarak tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

NOT: T.C. Vatandaşları için herhangi bir havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar - İstanbul

Türkiye’den Lüksemburg’a varacak herhangi bir seyahat için, ziyaret süresi ve amacına bağlı olarak uzun süreli ve kısa süreli vize gereklilikleri sağlanmak zorundadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • 90 gün ve aşağısındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri kapsanmaktadır.
 • 90 gün ve aşağısındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesi bölgesine girmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkeleri için turizm ve seyahat amaçlı geçiş hakkı sağlanmaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi ile Schengen Vizesi’ ne başvuranlar ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini direkt olarak Lüksemburg’a gerçekleştirmelidir.

 • Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 yılından itibaren aktif olan “VIS” kayıt sistemi, başvuran kişilerin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıtlanması zorunluluğunu içermektedir. Bu nedenle, ilk defa Schengen vize başvurusu yapacak kişilerin, biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları ile paylaşmaları gerekmektedir.
 • Schengen bölgesi üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları, başvuru sahibi şahısların biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla varan bir süre ile kayıt altında tutabilme yetkileri olduğundan, son 5 yıl içinde biyometrik veri gerekliliklerini sorunsuz biçimde yerine getiren başvuru sahiplerinin doğrudan konsolosluk ziyareti zorunluluğu bulunmamaktadır.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu' nun gerek görmesi durumunda vize başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkı vardır. 

 • 12 yaşından daha küçük olan çocuklar
 • Fiziksel açıdan parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi ziyarette bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işlemine tabi tutulmayacaktır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır ? - İstanbul

Lüksemburg’a yapılacak kısa süreli seyahatler için gerekli olan Schengen Vizesi başvuru işlemleri, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile yürütülmektedir. Bu sürecin denetlenmesinde Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilirsiniz.

Not: 90 gün ve üzerindeki kalmalı Lüksemburg gezileri, uzun süreli vize süreçleri bölümüne girmektedir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında sürdürülür. Uzun süre ikamet gerektiren Lüksemburg vize başvuruları;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi 
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi Almak İçin Hangi Evraklara İhtiyacım Var ? - İstanbul

Lüksemburg vizesinin gerektirdiği evrak listesi vize içeriğinize ve vize tipinize göre değişiklik göstermektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;

 • Seyahat bitiminin ardından minimum 3 ay sonrasına kadar geçerli, en az 2 adet boş sayfası olan ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 adet yeni çektirilmiş, pasaport gereksinimlerine uygun beyaz fonda fotoğraf,
 • Vize yasasına uygun şekilde işlenmiş bir sağlık sigortası belgesi ve 

Planlanan Lüksemburg Ziyareti kapsamına uygun vize tiplerinden

Kategorileri ile uyumlu ek belgelerin kusursuz şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir. Söz konusu vize kategorilerine yapılacak başvurularda istenen belgeler çeşitlilik gösterebilir.

Planladığınız Lüksemburg geziniz için gerekli olan vize tipine karar verilmesi ve vize başvuru sürecinizde sizden istenecek belgelerin tümü hakkında ayrıntılı bilgiler için Euroasia Global Visa Services ekibimiz ile irtibat kurmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

NOT: Lüksemburg’a seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen bölgesi dahilinde başınıza gelebilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

gibi durumlara  karşı tüm masrafları karşılayacak  bir sağlık sigortanızın bulunması, başvuru sürecinin en önemli aşamaları arasındadır. En az 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında başınıza gelebilecek olumsuz durumları garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vizesi Ücreti 2023- İstanbul

Lüksemburg vize başvurularında Lüksemburg Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından istenilen vize ücretleri çeşitli kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir.

Lüksemburg Vizesine başvuracak;

 • Yetişkinler
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret talebinde bulunmayan başvurular da  ise

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğitimciler
 • Kar amacı gütmeyen düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma seyahatleri
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi gibi durumlarda vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - İstanbul

Yaptığı başvurunun konsolosluk tarafından reddedilmesi durumunda, başvuru sahibi kişi durumdan haberdar edilir. Bu süreci takiben kişi 3 aylık süreç içerisinde red kararına avukat aracılığıyla itiraz edebilir.

Lüksemburg vize süreci ile ilgili detaylı bilgi için help@eagvs.com mail adresi üzerinden bize ulaşabilir veya Euroasia Global Services +90 (212) 963 50 15 iletişim numaralarından gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';