x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, Konya

Yurtdışına gerçekleştireceğiniz seyahatler için gerekli olan vize işlemlerinde, Euroasia Global Visa Services sizlere gereken hizmeti en hızlı ve kusursuz şekilde sunmaktadır. Euroasia Global Visa Services tarafından sağlanan hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarından faydalanmak için bulunduğunuz ile en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir ya da help@eagvs.com mail adresi aracılığıyla yetkililer ile iletişime geçerek, bulunduğunuz yerden vize aşamalarınızı takip edebilirsiniz.

Konya şubesi olarak; Ahırlı, Akören,Beyşehir,Cihanbeyli,Çeltik,Derbent,Ereğli,Selçuklu… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Konya ofisimize +90 332 225 40 20 numaralı telefondan ulaşabilir ya da konya@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Konya

Schengen ülkeleri içerisine yer alan Lüksemburg, 90 güne kadar konaklamalı seyahatler için kısa süreli vize, 90 günü aşacak konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleri ile ülkeye giriş izni sunmaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen kapsamında yer almaktadır.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C – Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 günlük süreç dahilinde en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün periyodunda 90 güne uzanan kalış süresi geçerlidir.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Ziyaretlerin amacına ve içeriğine bağlı olarak farklı prosedürler uygulanmaktadır. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A: Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize ve
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorileri esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

İstediğiniz seyahate en uygun vize tipi ve Lüksemburg vize başvuru sürecinin tüm aşamalarının takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilir, vize başvuru sürecinizin eksiksiz ve sorunsuz şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

NOT: T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar - Konya

Lüksemburg’a yapacağınız seyahatler için ziyaretinizin içeriğine bağlı olarak uzun süreli ve kısa süreli vize gereklilikleri aranmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeler;

 • 90 gün ve altındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatlerini içermektedir.
 • 90 gün ve altındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesi kapsamında bulunmakta ve diğer Schengen ülkelerinde turizm amaçlı geçiş hakkı tanımaktadır.

NOT: İlk kez Lüksemburg vizesi aracılığıyla Schengen Vizesine başvuran kişiler, ilk yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmelidirler.

 • Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 yılından beri süregelen “VIS” kayıt sistemi, başvuran kişilerin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi konsolosluklar tarafından kayıt altında tutulmasını gerektirmektedir. Bu sebeple ilk kez Schengen başvurusu yapıyorsanız, sizden istenilen bu bilgileri doğrudan Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları ile paylaşmanız gerekmektedir.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları, bu bilgileri 5 yıl kadar süre için kayıt altında tutabilmektedir. Eğer son 5 yıl içerisinde bir kere bu gereklilikleri eksiksiz yerine getirdiyseniz doğrudan konsolosluğa gitmenize gerek yoktur.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu' nun  gerek görmesi durumunda vize başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkı bulunmaktadır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır ? - Konya

 • Lüksemburg’a gerçekleştirilecek kısa süreli seyahatlerde gerekecek Schengen vizesi işlemleri konsolosluklar tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Vize başvuru sürecinizin yakından takibi ve denetlenmesi için Euroasia Global Visa Services ekibimizle irtibat halinde olabilirsiniz.

NOT: Uzun süreli vize işlemleri başvuru sahipleri ile konsolosluk arasında gerçekleşmektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Konya

Lüksemburg vizesi için gerekecek evraklar çeşitli koşullara göre farklılık gösterebilmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;

 • Seyahat bitiminden en az üç ay daha kadar geçerli olacak, en az 2 boş sayfası olan ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 adet yeni çekilmiş, pasaport gerekliliklerine uygun beyaz fonda fotoğraf
 • Vize kanununa göre hazırlanmış sağlık sigortası ve 

Lüksemburg ziyaretinize en uygun olacak vize tiplerinden

İçin gerekli olacak ek belgelerin eksiksiz olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Söz konusu vize kategorilerine yapılacak başvurularda istenecek belge ve ekler farklılık gösterebilmektedir.

Vize tipinin belirlenmesi ve başvuru süreci hakkında merak ettiğiniz her şey hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

NOT: Lüksemburg seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dahilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Gibi durumlarda tüm masrafları karşılayacak sağlık sigortanız bulunması, başvuru sürecinin önemli gereklilikleri arasındadır. Asgari 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında başınıza gelebilecek kötü durumları garanti altına almaktadır.

Lüksemburg Vize Ücreti 2023 - Konya

Lüksemburg Vizesi ‘ne başvuruda bulunan;

 • Yetişkinler
 • 6 – 12 yaş kesimindeki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücreti istenmeyen başvurular ise

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğiticilerin, eğitim veya eğitim kapsamlı programlara katılım nedeniyle gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerinin vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Konya 

Lüksemburg vize başvurunuzun bazı koşullar nedeniyle konsolosluk tarafından red görmesi durumunda, vize reddinizi takip eden 3 aylık zaman dilimi içerisinde avukat aracılığı ile red kararına itiraz edebilir ve kararı idari mahkemeye taşıyabilirsiniz.

Tüm bu Lüksemburg vize başvuru süreci hakkında daha fazla detaylı bilgi için help@eagvs.com mail adresi ile veya Euroasia Global Visa Services +90 332 225 40 20 iletişim numaraları aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';