x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuruları, Edirne

Yurtdışına yapacağınız seyahatler için gerekli olacak vize işlemleriniz de, hızlı ve kolay vize hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services seyahat planlarınızın kusursuz bir şekilde gerçeğe dönüştürülmesi için bir telefon veya bir mail uzağınızda. Bu fırsatımızdan faydalanmak için size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresinden yetkili kişilerle iletişime geçip, bulunduğunuz yerden vize işlemleriniz takip edebilirsiniz.

Edirne şubesi olarak; Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç,Merkez… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunmaktayız. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Edirne ofisimize +90 (850) 241 07 72 numaralı telefondan ulaşabilir, Edirne@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilir ya da Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 adresinden bizleri ziyaret edebilirsiniz.

 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Edirne

Schengen alanı içerisinde yer alan ülkelerden biri olan Lüksemburg, 90 güne varan konaklamalı seyahatler için kısa süreli vize, 90 günü aşacak konaklamalı seyahatler için uzun süreli vize tipleri ile ülkeye giriş izni  vermektedir. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi dâhilinde yer alır.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C - Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 güne varacak süreçte maksimum 90 gün serbest dolaşım hakkı vermektedir. Çok girişli olarak düzenlenen vizeler için ise 180 günlük periyotta 90 günlük kalış süresi geçerlidir.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini bünyesinde bulundurmaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a gerçekleştirlecek seyahatler, vize süreçlerine tabidir ve başvuru sahibinin ziyaret süresi, ziyaret içeriği, amacı ve kapsamına bağlı olarak farklı vize prosedürleri uygulanmaktadır.  Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A: Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize 
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorileri kıstaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

Hayalini kurduğunuz Lüksemburg seyahatinizin amaç ve içeriğine en uygun vize tipi ve Lüksemburg vize sürecinizin tüm aşamalarının takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizde gerekli bilgileri alabilir, vize sürecinizin sıkıntısız, kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

NOT: T.C Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) gerekliliği bulunmamaktadır.

 

Lüksemburg Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar - Edirne

Türkiye’den Lüksemburg’a yapılacak seyahatlerde bazı vize gereklilikleri aranmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri için;

 • 90 gün ve daha aşağısında konaklama içeren Lüksemburg seyahatlerini kapsamaktadır.
 • 90 gün ve daha aşağısında konaklama içeren Lüksemburg seyahatleri, Schengen vizesi olarak görülmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa ülkelerine seyahat amaçlı geçiş hakkı tanımaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi üzerinden Schengen Vizesi’ ne başvuru gerçekleştirenler, ilk seyahatlerini doğrudan Lüksemburg’a gerçekleştirmelidirler.

 • 25 Eylül 2014 yılından itibaren Schengen vize başvurularında yürürlüğe giren “VIS” kayıt sistemi, başvuran kişilerin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıt edilmesini gerektirmektedir. Bu gerekçe ile ilk kez Schengen Vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin, biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsolosluklarına iletmesi şartı koşulmaktadır.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları, başvuran kişilerin biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla varan bir süreç için kayıt altında tutabilme yetkisine sahip olduğundan, son 5 yıl dâhilinde biyometrik veri gerekliliklerini eksiksiz yerine getiren başvuru adaylarının direkt olarak konsolosluk ziyareti şart değildir.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu' nun ihtiyaç görmesi koşulunda vize başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkı bulunmaktadır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

 

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır ? - Edirne

Lüksemburg kısa süreli seyahatleriniz için gerekli olan Schengen Vizesi başvuru işlemleriniz, Lüksemburg Konsolosluğunca yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuru sürecinizi yakından izlemek ve denetlenmesini sağlamak için Euroasia Global Visa Services yetkili ekibimizden gereken yardımı alabilirsiniz.

NOT : 90 gün ve üzerindeki konaklama içeren ziyaretler, uzun süreli vize süreçleri kısmına girmektedir. Bu başvuru süreci konsolosluk ve başvuru sahibi arasında gerçekleşir. Uzun süreli Lüksemburg vize başvuruları ;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi ve
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

 

Lüksemburg Vizesi İçin Gereken Evraklar - Edirne

Gerekli olacak evraklar vize kategorisine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;

 • Seyahat bitiminden en az 3 ay sonrası için geçerli, en az 2 boş sayfası olan ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş pasaport,
 • Beyaz fonda, istenilen gereksinimlere uygun, 1 adet yeni çekilmiş fotoğraf,
 • Vize yasalarına uygun oluşturulmuş sağlık sigortası belgesi ve 

Bahsi geçen Lüksemburg ziyareti kapsamına uygun vize tiplerinden

Kategorilerinde istenecek ek belgelerin kusursuz olarak düzenlenmiş olması şarttır. 

Bu süreç zarfında sizden istenilecek belgeler hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen Euroasia Global Visa Services ekibimiz ile irtibat kurunuz.

NOT: Lüksemburg seyahat süresince ve Schengen sınırları dahilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Durumlarıyla alakalı tüm masrafları karşılayacak sağlık sigortanızın olması, başvuru sürecinin önemli aşamalarından biridir. Asgari 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları garanti altına almalıdır.

 

Lüksemburg Vize Ücreti 2023- Edirne

Lüksemburg Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından Lüksemburg vize başvurularında istenilen vize ücretleri, yaş kriterleri başvuru amacı ve içeriğine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Lüksemburg Vizesi için başvuran;

 • Yetişkinler ve 
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret dâhilinde olmayan başvurular ise

 • 6 yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğiticilerin, eğitim veya eğitim kapsamlı programlara katılım nedeniyle gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci dereceden aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi durumlarında vize ücretleri iade edilmemektedir.

 

Lüksemburg Vize Reddi - Edirne

Başvuru sahibi tarafından beyan edilen başvurunun, red görmesi durumunda başvuru sahibi bilgilendirilir. Bu reddi takip eden 3 aylık bir süreç içerisinde, avukat ile birlikte red kararına itiraz edebilir ve kararı idari mahkemeye taşıyabilmektedir.

Lüksemburg vize başvuru aşamaları hakkında merak ettiğiniz diğer tüm sorular ve öğrenmek istediğiniz detaylar için help@eagvs.com mail adresi üzerinden sorularınızı yöneltebilir ya da Euroasia Global Visa Services +90 (850) 241 07 72 İletişim numaraları üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz

 

 

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES