x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvurusu, Tekirdağ

Yurtdışı seyahat planlarınızda ihtiyaç duyacağınız vize işlemleri için, Euroasia Global Visa Services sizlere hızlı ve kolay vize hizmeti sağlamakta ve seyahat planlarınızın en iyi şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Euroasia Global Visa Services tarafından sunulan hızlandırılmış vize işlem hizmeti faydalarından yararlanmak için bulunduğunuz yere en yakın Euroasia Global Visa Services şubesini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi ile yetkililere ulaşıp, bulunduğunuz bölgeden vize işlemlerinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Tekirdağ şubesi olarak; Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Süleymanpaşa… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. Bahsedilen ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Tekirdağ ofisimize +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan ulaşabilir ya da tekirdag@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Tekirdağ

Schengen bölgesinde bulunan ülkeler arasında yer alan Lüksemburg, 90 güne varan konaklamalı Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günü geçecek konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleri ile ülkeye giriş sağlamaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi vizesini kapsamaktadır.

 • NOT : Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C - Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 günlük süre içerisinde en çok 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 günlük süre zarfı içerisinde 90 güne varacak kalış süresi geçerli olacaktır.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a yapılacak seyahatler, vize süreçlerine dahil olacaktır ve başvuru sahibinin ziyaret süresini, ziyaret içeriğini, amacını ve kapsamına bağlı olarak farklı prosedürlerin uygulanmasını gerektirecektir. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A : Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize 
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorilerine bağlı olarak sürdürülmektedir.

Planladığınız Lüksemburg ziyaretinizin amaç ve içeriğine en uygun vize şekli ve Lüksemburg vize başvuru sürecinin tüm aşamalarının takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden bilgi alabilir, vize başvuru sürecinizin kolay, hızlı ve oldukça sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

NOT: T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Önemli Noktalar - Tekirdağ

Lüksemburg’a gidecek ziyaretçilerimiz için ziyaret süresi ve amaçlarına bağlı olarak uzun süreli ve kısa süreli vize gerekliliklerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg vizeleri;

 • 90 gün ve daha altında konaklamalı Lüksemburg seyahatlerini kapsamaktadır.
 • 90 gün ve daha altında konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesine girmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkeleri içinde turizm ve seyahat amaçlı geçiş hakkı uygulanmaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi üzerinden Schengen Vizesi ‘ne başvuranlar ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmelidir.

 • Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 yılından itibaren uygulanmakta olan “VIS” kayıt sistemi, başvuran bireylerin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıt altına alınması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı, ilk defa Schengen Vize başvurusuna gidecek bireylerin, biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları ile direkt olarak paylaşmaları gerekmektedir.
 • Schengen alanı ülkelerinin konsolosluk departmanları, başvuru sahiplerinin biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarının 5 yıl süre ile kayıt altında tutabildiğinden, son 5 yıl dahilinde biyometrik veri gereksinimlerini problemsiz yerine getiren başvuru sahiplerinin doğrudan konsolosluğa uğramaları gerekmemektedir.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu’ nun ihtiyaç duyması koşulunda vize başvurusunda bulunan bireyi konsolosluğa doğrudan davet etme hakkı bulunmaktadır.

 • 12 yaşından daha küçük olan çocuklar
 • Fiziksel açıdan parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi ziyarette bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işlemine tabi tutulmayacaktır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır? - Tekirdağ

Lüksemburg’a yapılacak kısa süreli geziler için gerekli olan Schengen Vizesi başvuru işlemleri, Lüksemburg Konsolosluğu aracılığıyla yetki verilmiş vize başvuru merkezleri tarafından yürütülmektedir. Vize başvurunuzun takibi ve denetlenmesi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Not: 90 gün üzeri ikamet etmeli Lüksemburg gezileri, uzun süreli vize süreçleri kısmına girmektedir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında sürdürülür. Uzun süre ikamet gerektiren Lüksemburg vize başvuruları;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi ve
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Tekirdağ

Lüksemburg vizesi için ihtiyaç duyacağınız belgeler alacağınız vizenin çeşidine göre farklılık gösterebilir.

Lüksemburg Schengen Vize başvuruları için;

 • Seyahatin ardından minimum 3 ay sonrasına kadar geçerli, en az 2 boş sayfası olan ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş pasaport
 • 1 tane yeni edinilmiş, pasaport gereksinimlerine uygun beyaz fonlu fotoğraf,
 • Vize kanunlarına uygun şekilde hazırlanmış sağlık sigortası belgesi ve

Tasarlanan Lüksemburg ziyaretine dair uygun vize tiplerinden

Kategorilerine uygun ek belgelerin eksiksiz düzenlenmiş şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Söz konusu vize kategorilerine dair başvurularda farklı belge ve ekler istenmektedir. 

Tasarladığınız  Lüksemburg ziyaretiniz için ihtiyacınız olacak  vize tipinin belirlenmesi ve vize başvuru sürecinde istenen tüm  belgelerin detaylarını en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek için Euroasia Global Visa Services  ekibimizle iletişime geçmeniz tarafımızdan şiddetle tavsiye edilir.

NOT: Lüksemburg’a yapılacak seyahatin tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dahilinde meydana gelebilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Durumlarıyla ilişkili tüm masrafları karşılayacak  bir sağlık sigortanızın olması, başvuru sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Asgari 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat esnasında başınıza gelebilecek kötü durumları garanti altına almaktadır.

Lüksemburg Vizesi İçin Ödemeniz Gereken Tutar 2023- Tekirdağ

Lüksemburg vize başvurularında Lüksemburg Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından istenilen vize ücretleri, yaş, başvuran kişilerin amacı ve içeriğine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Lüksemburg Vizesine başvuran;

 • Yetişkinler
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret talebinde bulunmayan başvurular da  ise

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğitimciler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi gibi durumlarda vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Tekirdağ

Başvurunuzun Lüksemburg Konsolosluğu tarafından kabul görmemesi durumunda, durumdan haberdar edilirsiniz. Vize reddini takip edecek üç aylık süreç içerisinde, hukuki yollardan red kararına itiraz edebilir ve kararı idari mahkemeye taşıyabilirsiniz.

Lüksemburg vize süreci ile ilgili detaylı bilgi için help@eagvs.com mail adresi üzerinden bize ulaşabilir veya Euroasia Global Services +90 (282) 255 50 37 iletişim numaralarından sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';