x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, Kayseri

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz seyahatler için gerekli olan vize işlemlerinizde, sizlerin mağdur olmasına izin vermeyen Euroasia Global Visa Services, seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesi için elinden geleni yapmaktadır. Euroasia Global Visa Services tarafından sunulan bu hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarını kullanmak için size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden yetkili ekibimizle iletişime geçerek, işlemlerinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Kayseri şubesi olarak; Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Kocasinan, Melikgazi… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Kayseri ofisimize +90 352 353 30 25 numaralı telefondan ulaşabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Kayseri

Schengen bölgesinde bulunan ülkelerden biri olan Lüksemburg, 90 güne varan konaklamalı Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günün üstündeki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri için uzun süreli vize tipleri ile ülkeye giriş izni sağlamaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi olarak da geçmektedir.

 • Not: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C- Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 günlük bir süreç için 90 güne kadar serbest dolaşım hakkına izin vermektedir. Çok girişli (multi) olarak düzenlenen vizeler için de 180 günlük süreçte 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini içermektedir.

Başvuru sahibinin ziyaret süresi, içeriği, amacı ve kapsamına bağlı şekilde vize prosedürleri değişiklik gösterebilmektedir. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A: Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize ve
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorileri esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

Lüksemburg vize başvuru sürecinin tüm adımlarını yakından takip etmek için Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilir, vize başvuru sürecinizin kolay, hızlı ve eksiksiz şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

NOT: T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda En Önemli Gereken Noktalar - Kayseri

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • 90 gün ve daha azı konaklamalı Lüksemburg seyahatlerini kapsamaktadır.
 • 90 gün ve daha az konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen vizesi olarak geçmekte ve diğer Schengen üyesi ülkelerde turizm-seyahat amaçlı geçiş hakkı tanımaktadır.

NOT: İlk kez yurtdışına seyahat edecek, kısa süreli Lüksemburg vizesi başvuru sahipleri, ilk uçuşlarını Lüksemburg’a gerçekleştirmek zorundadırlar.

 • Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 yılından itibaren uygulanan “VIS” kayıt sistemi, kişilerin biyometrik verilerini ve parmak izlerini kayıt altına almayı gerektirmektedir. Bu nedenle, ilk defa Schengen vizesine başvuracak olanların, istenilen kayıtları konsoloslukla paylaşması gerekmektedir.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları, başvuru sahibi kişilerin biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla kadar elinde tutma hakkına sahiptir. Son 5 yıl dahilinde bu gereklilikleri kusursuz bir şekilde yerine getirdiyseniz doğrudan konsolosluğa gitme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu’ nun gereklilik görmesi durumunda kişiyi konsolosluğa davet etme hakkı bulunmaktadır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır ? - Kayseri

Lüksemburg’a yapılacak kısa süreli seyahatler için gerekli olan Schengen vizesi başvuruları, Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Vize başvuru sürecinizin takibi ve denetlenmesi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Not: 90 günden fazla kalmalı Lüksemburg ziyaretleri, uzun süreli vize süreçlerine tabidir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında sürdürülür. Uzun süre konaklamalı Lüksemburg vize başvuruları;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi ve
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Kayseri

Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar, çeşitli kriterlere göre farklılık  göstermektedir.

Lüksemburg Schengen Vize başvuruları için;

 • Seyahat bitiminden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli kalacak, en az 2 boş sayfası olacak ve son 10 içinde düzenlenmiş bir pasaport,
 • 1 adet yeni, istenilen özelliklere uygun, beyaz fonlu fotoğraf,
 • Vize kanuna uygun olarak hazırlanmış sağlık sigortası ve

Lüksemburg ziyareti kapsamında

Kategorilerine paralel ek belgelerin eksiksiz olarak düzenlenmiş olması gerekmektedir. Söz konusu vize kategorilerine yapılacak başvurularda farklı belge ve ekler istenmektedir.

Lüksemburg ziyareti için gerekli olan vize tipinin belirlenmesi ve vize başvuru sürecinde istenen tüm belgelerin detaylı bilgileri için Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçmeniz tarafımızdan önemle tavsiye edilmektedir.

NOT: Lüksemburg seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dahilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Durumlarıyla ilişkili tüm masrafları karşılayacak sağlık sigortanız bulunması, başvuru sürecinin önemli gereklilikleri arasındadır. Asgari 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında denk gelebilecek olumsuz durumları garantilemelidir.

Lüksemburg Vize Bedeli 2023 - Kayseri

Lüksemburg Vizesi ‘ne başvuru yapan;

 • Yetişkinler ve 
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli değişebilmektedir.

Vize başvuru ücreti istenmeyen başvurular;

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğiticilerin, eğitim veya eğitim kapsamlı programlara katılım nedeniyle gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Yaptığı başvuru olumsuz yanıt alan başvuru sahibi ile vize başvurusunun geri çekilmesi durumlarında vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Kayseri

Vize başvurularının konsolosluk tarafından red görmesi  durumlarında kişi durumdan haberdar edilir. Bu reddi takip eden 3 aylık zaman diliminde, avukat aracılığıyla red kararına itiraz edebilir ve idari mahkemeye taşıyabilir.

Lüksemburg vize başvuru süreci hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtları için help@eagvs.com mail adresi veya Euroasia Global Visa Services +90 352 353 30 25 iletişim numaraları işe bizlere ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';