x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, İzmir

Sayın Ziyaretçimiz  Euroasia GVS İzmir Şubesi Sayfasına Hoş Geldiniz.

Dünyayı mı gezmek istiyorsunuz? Ancak planlarınızın aksamasından mı çekiniyorsunuz? Euroasia Global Visa Services sizin seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Euroasia Global Visa Services’ in size sunduğu hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarından yararlanmak için size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya mail adresimiz olan help@eagvs.com üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İzmir şubesi olarak; Balçova,Buca,Çeşme,Çiğli,Foça,Güzelbahçe,Karşıyaka,Menderes,Narlıdere… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. Bahsedilen ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz İzmir ofisimize +90 (232) 335 04 26 numaralı telefondan ulaşabilir ya da izmir@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - İzmir

Schengen bölgesinde yer alan ülkelerden Lüksemburg, 90 güne kadar konaklamalı Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günü aşabilecek konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleriyle ülkeye girişe izin vermektedir. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi kapsamında bulunmaktadır.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C - Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 günlük süre dilimi içerisinde en fazla 90 güne varacak serbest dolaşım hakkı sağlamaktadır. Çok girişli olarak oluşturulan Schengen vizeleri için de 180 gün periyodunda 90 güne kadar varacak kalış süresi geçerlidir.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a uzanacak seyahatler, vize süreçlerine tabidir ve başvuru sahibinin ziyaret süresi, ziyaret içeriği, amacı ve kapsamına bağlı olarak vize prosedürleri değişiklik gösterebilir. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A : Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize ve
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorileri esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

Planını kurduğunuz Lüksemburg seyahatinizin amaç ve içeriğine en uyacak vize tipi ve Lüksemburg vize başvuru sürecinin aşamalarının tamamının takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden gerekli desteği alabilir, vize başvuru sürecinizin kolay, hızlı ve sıkıntısız şekilde hallolmasını sağlayabilirsiniz.

NOT: T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Önemli Noktalar - İzmir

Lüksemburg başvurusunda dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında gerekli bilgi aşağıda bulunmaktadır. Türkiye’den Lüksemburg’a yapılacak herhangi bir seyahat için ziyaret süresi ve amacına bağlı olarak uzun süreli ve kısa süreli vize gereklilikleri aranmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • 90 gün ve altındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri buna dahildir.
 • 90 gün ve altındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesi kapsamına girmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkelerinde özgürce turizm ve seyahat amaçlı geçiş hakkı sağlanmaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi sayesinde Schengen Vizesi ‘ne başvuranlar ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini doğrudan Lüksemburg’a gerçekleştirmelidir.

 • Lüksemburg Schengen vize başvuruları sırasında 15 Eylül 2014 tarihinden itibaren yürürlükte olan “VIS” kayıt sistemi başvuru sahiplerinin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen üyesi ülkelere ait konsolosluklar tarafından kayıtlanmasına gerek duyulmaktadır. Bu sebepten yola çıkarak ilk kez Schengen vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin, biyometrik ver ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanlarına giderek vermeleri gerekmektedir.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları, başvuru sahiplerinin biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıl süre ile kaydetme hakkı olduğundan, son 5 yıl dâhilinde biyometrik veri gerekliliklerini problemsiz şekilde gerçekleştiren başvuru sahiplerinin direkt olarak konsolosluk ziyareti gerekliliği yoktur.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu’nun ihtiyaç duyması durumunda vizeye başvuran kişinin konsolosluğa davet edilme ihtimali bulunmaktadır.

 • 12 yaşından daha küçük olan çocuklar
 • Fiziksel açıdan parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi ziyarette bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işlemine tabi tutulmayacaktır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır ? - İzmir

Lüksemburg’a gerçekleştirilecek kısa süreli seyahatlerde gereklilik duyulan Schengen Vizesi başvuru işlemleri, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yürütülmektedir. Vize başvuru aşamalarınızın takip ve denetlenmesi konusunda Euroasia Global Visa Services teknik ekibimizden gerekli desteği alabilirsiniz.

Not: 90 gün ve daha fazla süreli ikamet gerektiren Lüksemburg gezileri, uzun süreli vize süreçleri bölümüne girmektedir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında görülür. Uzun süre ikamet gerektiren Lüksemburg vize başvuruları;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi 
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi Almak İçin Hangi Belgelere İhtiyacım Var ? - İzmir

Lüksemburg vizesi için gerekli olan belgeler, seyahat süresi ve içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;

 • Ziyaretinizin bitiminden en az 3 ay sonrası için de geçerli, en az 2 adet boş sayfası olan ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 tane yeni çekilmiş, pasaport kurallarına uygun beyaz fonlu fotoğraf
 • Vize kanuna bağlı kalınarak düzenlenmiş sağlık sigortası belgesi ve 

Planlanan Lüksemburg ziyareti kapsamında uygun vize çeşitlerinden

Kategorilerine uygun gerekecek ek belgelerin tam şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir. Söz konusu vize kategorilerine yapılacak başvurularda istenen belgeler duruma göre değişiklik  gösterebilir.

Planladığınız Lüksemburg ziyaretiniz için gerekli olan vize tipine karar verilmesi ve vize başvuru sürecinizde sizden istenecek belgelerin tümü hakkındaki detaylı bilgileri edinmek için Euroasia Global Visa Services profesyonel ekibimiz ile irtibat kurmanız şiddetle tavsiye edilir.

NOT: Lüksemburg’a seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen alanı dahilinde başınıza gelebilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

gibi durumlara  karşı tüm masrafları karşılayacak  bir sağlık sigortanızın bulunması, başvuru sürecinin en önemli adımları arasındadır. En düşük 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında başınıza gelebilecek olumsuz koşulları  garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vizesi İçin Ödemeniz Gereken Tutar 2023- İzmir

Lüksemburg vize başvurularında istenilen vize ücretleri yaş, başvuran kişilerin amacı ve içeriğine göre farklılık gösterebilir.

Lüksemburg Vizesine başvuracak;

 • Yetişkinler
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenilen ücret farklılık gösterebilmektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret talebinde bulunmayan başvurular da  ise

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğitimcilerin seyahatleri
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi gibi durumlarda vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - İzmir

Konsolosluğun başvurunuzu reddetmesi durumunda sonuç size bildirilir. Vize reddini takip eden bu 3 aylık zaman diliminde red kararına avukat aracılığıyla itiraz edebilirsiniz.

Lüksemburg vize süreci ile ilgili detaylı bilgi için help@eagvs.com mail adresi üzerinden bize ulaşabilir veya Euroasia Global Services +90 (232) 335 04 26 iletişim numaralarından sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.