x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, Adana

Yapacağınız seyahatlar için ihtiyacınız olan vize işlemlerinde, kolay ve etkili vize hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services, planlarınızda herhangi bir aksama olmadan gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Euroasia Global Visa Services tarafından sunulan hızlandırılmış vize işlem hizmetinden faydalanmak için size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir ya da help@eagvs.com mail adresi üzerinden yetkili kişilerle iletişime geçip merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Adana şubesi olarak; Aladağ,Ceyhan,Çukurova,Feke,İmamoğlu,Karataş,Kozan… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Adana ofisimize +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan ulaşabilir ya da adana@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Adana

Schengen alanında bulunan ülkelerden biri olan Lüksemburg, 90 güne kadar konaklamalı seyahatler için kısa süreli vize, 90 günü geçebilecek konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleriyle ülkeye giriş sağlamaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi kapsamındadır.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C – Tek Tip Vize), Schengen alanı dâhilinde 180 günlük zaman süreci içinde en fazla 90 güne varacak serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün periyodunda 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir.
 • Schengen bölgesi, İspanya, Avusturya, Polonya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a gerçekleşecek seyahatler, vize süreçlerinin içindedir ve başvuru sahibinin ziyaret süresi, ziyaret içeriği, amacı ve kapsamına bağlı olarak farklı vize prosedürleri uygulanmaktadır. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Havaalanı Transit Vize
 • Kısa Süreli Vize ve
 • Uzun Süreli Vize grup esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

Lüksemburg ziyaretinizin amacına ve içeriğine en uygun vize tipini belirlemek ve vize başvuru sürecinizi yakından detaylı bir şekilde takip etmek için Euroasia Global Visa Services ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.

NOT: T.C Yurttaşları için havaalanı transit (geçiş) vize (visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmeli ? - Adana

Lüksemburg’a seyahat talebinde bulunan kişinin takip etmesi gereken bir takım aşamalar bulunmaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a gidecek ziyaretçilerden sürelerine ve amaçlarına bağlı olarak kısa süreli ve uzun süreli vize gereklilikleri aranmaktadır.Kısa süreli

Lüksemburg Seyahat Vizeler ;

 • 90 gün ve altında konaklamalı Lüksemburg seyahatlerini içermektedir.
 • 90 gün ve altındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen vizesi dâhilinde olmakta ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkelerine turizm ve seyahat amaçlı özgürce geçiş hakkı tanımaktadır.

NOT : İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi ile yurtdışı seyahati yapacaklar ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmelidir.

 • Lüksemburg Schengen vizesi başvurularında 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren gerçekleştirilen “VIS” kayıt sistemi, başvuru sahiplerinin biyometrik verileri ve parmak izi kayıtlarının Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıt altına alınmasını gerektirir.  İlk defa Schengen vizesi başvurusu yapacakların, bu veri ve parmak izi kayıtlarını ilgili konsolosluklarla paylaşmaları gerekmektedir.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları, başvuranların biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla varacak süreyle kayıt altında tutma hakkına sahiptir. Eğer son 5 yıl içerisinde bu kayıtları Schengen üyesi bir ülkenin konsolosluğuna verdiyseniz doğrudan konsolosluğu ziyaret etme gerekliliğiniz yoktur.

NOT : Lüksemburg Konsolosluğu’nun ihtiyaç duyması halinde vize başvuru sahibi Konsolosluğa davet edilebilir.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

Nasıl Lüksemburg Vizesi Alabilirim ? - Adana

Kısa süreli Lüksemburg vize işlemleri Konsolosluklar tarafından yetki verilen vize başvuru merkezlerince yönetilmektedir. Vize başvuru sürecinin yakından takibi ve denetlenmesinde Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Adana

Lüksemburg vizesi için gereken evraklar çeşitlilik gösterebilmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;

 • Seyahat sonrası en az 3 ay daha geçerli, 2 sayfası boş ve son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş pasaport,
 • Yeni çekilmiş, pasaport gereksinimlerine uygun, beyaz fonlu 1 adet fotoğrafı
 • Vize yasalarına uygun düzenlenmiş sağlık sigortası belgesi

Seyahatinizin kapsamına uygun olacak vize tiplerinden;

bu durumlara göre bazı ek belgeler istenmektedir.

Lüksemburg geziniz için gerekli olan vize tipinin belirlenmesi ve vize başvuru sürecinde istenen tüm belgelerin detaylı bilgileri için Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçmeniz önemle rica olunur.

NOT: Lüksemburg seyahat zamanını tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dâhilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme 
 • Ölüm

Durumlarıyla ilişkili tüm maddi bedelleri karşılayacak sağlık sigortanızın olması, başvuru sürecinin önemli gereklilikleri arasındadır. Asgari 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vize Ücreti 2023 - Adana

Lüksemburg istenen vize bedeli yaş, başvuru sahibinin seyahat amaç ve içeriğine bağlı olarak Büyükelçiliği ve Konsolosluğa tarafından farklılık göstermektedir.

Lüksemburg Vizesi ’ne başvuru yapan;

 • Yetişkinler ve
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Ücret alınmayan başvurular ise ;

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğiticilerin, eğitim veya eğitim kapsamlı programlara katılım nedeniyle gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi durumlarında vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Adana

Başvuran kişinin başvurusunun reddedilmesi durumunda, vize reddini takip edecek 3 aylık süre içerisinde, avukat ile red kararına itiraz edebilir ve kararı idari mahkemeye taşıyabilir. Lüksemburg vize süreci hakkında daha detaylı bilgi edinmek için help@eagvs.com mail adresi veya Euroasia Global Visa Services iletişim numaraları üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';