x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru , Antalya

Vize işlemlerinde, hızlı ve kolay bir hizmet sağlayan Euroasia Global Visa Services, sizlerin seyahat planlarınızın kusursuz bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Euroasia Global Visa Services’in siz değerli ziyaretçilerimize sağladığı hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarından yararlanmak için en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com maili aracılığıyla yetkili ekibimizle iletişime geçerek bulunduğunuz yerden vize işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Antalya Şubesi olarak ; Akseki,Alanya,Finike, Elmalı, Gazipaşa, Konyaaltı, Manavgat … gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Antalya ofisimize +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan ulaşabilir ya da antalya@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Antalya

Schengen bölgesinde yer alan ülkelerden biri olan Lüksemburg, 90 güne kadar ki konaklamalı seyahatler için kısa süreli vize, 90 günü geçecek konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleri ile ülkeye giriş sağlamaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesine de dahildir.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C – Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 gün içinde en fazla 90 gün serbest dolaşım müsade etmektedir. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün periyodunda 90 güne kadar kalma hakkı vardır.
 • Schengen bölgesi, Norveç, Avusturya, Lüksemburg, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini bünyesinde barındırmaktadır.

Türkiye’den Lüksemburg’a gerçekleşecek seyahatler, vize süreçlerine dahildir. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Havaalanı Transit Vize
 • Kısa Süreli Vize ve
 • Uzun Süreli Vize esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

Lüksemburg ziyaretinize uygun vize tipi ve başvuru sürecinizin tüm aşamalarının yakından takibi için Euroasia Global Visa Services çalışma arkadaşlarımızdan destek isteyebilir, başvuru sürecinizin eksiksiz ve sıkıntısız bir şekilde halledilmesini sağlayabilirsiniz.

NOT: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu yoktur.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Önemli Noktalar - Antalya

Lüksemburg vize başvurularında başvuru sahiplerinin takip etmesi gereken bazı önemli aşamalar bulunmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • 90 gün ve daha az süreli konaklamalı seyahatleri içermektedir.
 • 90 gün ve daha az süreli konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen Vizesi kısmına girmekte ve Schengen üyesi diğer Avrupa Ülkeleri içerisinde turizm ve seyahat amaçlı geçiş hakkı sağlamaktadır.<>

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi üzerinden Schengen Vizesi’ ne başvuranlar, ilk Schengen seyahatlerini Lüksemburg’a yapmalıdırlar.

 • Lüksemburg vize başvurularında 25 Eylül 2014 tarihinden beri uygulanmakta olan “VIS” kayıt sistemi, başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıtlı tutulmasını gerektirmektedir. İlk kez bu başvuruyu yapacak kişilerin istenilen kayıtları Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk bölümleriyle paylaşması gerekmektedir.
 • Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları, başvuru sahibi kişilerin biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıl süresince kayıt altında tutmaktadır. Eğer 5 yıl içerisinde bu hususları yerine getirdiyseniz, konsolosluk ziyareti sizin için bir zorunluluk değildir.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu ihtiyaç duyduğu takdirde vize başvuru sahibini konsolosluğa davet edebilir.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır ? - Antalya

Lüksemburg kısa süreli seyahatleriniz de gerekli olan Schengen Vizesi başvuru işlemleri, Konsolosluk tarafından yetki verilen vize başvuru merkezleri aracılığıyla yönetilmektedir. Vize başvuru sürecinizin takibi ve denetlenmesi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden gereken her yardımı alabilirsiniz.

Not: 90 gün ve üzerindeki  kalmalı Lüksemburg ziyaretleri, uzun süreli vize süreçleri kısmına girmektedir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında sürdürülür.

Lüksemburg Vizesi İçin İhtiyaç Duyulan Evraklar - Antalya 

Evraklar seyahat sürenize veya vize tipinize göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesi başvuruları için;

 • Seyahat bitiminden en az 3 ay sonrası içinde geçerli, en az 2 tane boş sayfası olan ve son 10 yıl içinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 Adet yeni, pasaport gereksinimlerine uygun, beyaz fonlu fotoğraf,
 • Vize kanununa uygun şekilde düzenlenmiş sağlık sigortası belgesi

Planlanan Lüksemburg ziyareti kapsamına uygun vize tiplerinden

 • Turizm
 • Aile ve Arkadaş ziyareti
 • İş seyahati, Kültürel, Spor, Konferans katılımı

Seçeneklerine uygun ek belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. 
Lüksemburg ziyaretinizde gerekli olacak vize tipinin kararı ve başvuru süreciniz sırasında gerekecek tüm belgeler hakkında detaylı bilgi edinmek için Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

NOT:  Schengen sınırları dâhilinde yaşanabilecek;

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Durumlarıyla ilişkili tüm masrafları karşılayacak sağlık sigortanız bulunması, başvuru sürecinin önemli gereklilikleri arasındadır. Asgari 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında gerçekleşebilecek  olumsuz durumları garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vize Ücreti 2023 - Antalya

Konsolosluk tarafından talep edilen vize ücreti, seyahatin amacına, içeriğine, yaşa ve vize tipine göre farklılık gösterebilmektedir.

Lüksemburg Vizesine başvuru yapan;

 • Erişkin kişiler ve 
 • 6-12  yaş aralığındaki çocuklar için istenilecek ücret farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret dahilinde olmayan başvurular ise;

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğitimcilerin, eğitim veya eğitim dâhili programlara katılım sebebi ile gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvurusu olumsuz yanıt alan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi durumlarında vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Antalya

Başvuru sahibi vizeden red alması durumunda, avukat aracılığıyla bu karara itiraz edebilir ve idari mahkemeye taşıyabilir. 

Lüksemburg vize başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi için help@eagvs.com mail adresi ile kafanızı kurcalayan soruları bize sorabilir veya Euroasia Global Services iletişim numaraları üzerinden sorularınızın karşılıklarını bulabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';