x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru , Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Trabzon şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için tüm güncel ve detaylı bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Trabzon şubemiz olmak üzere Trabzon Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Arsin, Vakfıkebir, Sürmene, Maçka, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Tonya, Düzköy, Şalpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçeleri ve Gümüşhane, Bayburt, Rize, Giresun gibi çevre illerden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için detaylı bilgi ve ayrıntıları bulabilirsiniz.

Letonya vize başvurunuza dair merak ettikleriniz sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 462 215 60 10 numaralı telefondan ya da trabzon@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Hizmet (gri), Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) pasaport sahibi her birey Letonya seyahati için vize alımından muaftır. Yalnızca Letonya ziyaretinde bulunacak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize almak zorunda kılınmıştır.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar? 2023

Letonya vize başvurunuz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, yaş aralığınıza, pasaportunuza ve veri sunum kaydınıza bağlı olarak değişebilir. Letonya seyahatiniz 180 gün içinde 90 gün konaklamalı ise Schengen Vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi detaylarını Web sayfamızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Letonya vize başvurunuz için seyahat nedeninize uygun vizeyi seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli evrakları detaylarıyla birlikte aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

Letonya vize başvurunuzda seyahatinize uygun vizeyi bulamadıysanız veya evraklar içinde sormak istedikleriniz var ise 0 462 215 60 10 numaralı telefondan ya da trabzon@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Trabzon

Letonya seyahatiniz için vize başvurunuza dahil olarak yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde düzenledik ve aşağıda sizlere sunduk. Letonya vize başvurularında konsolosluk başvuru yapan bireyin finansal durumuna oldukça önem vermektedir. Vize başvurusu yapan birey işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet arar. Başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki gelir belgelerini talep eder. Başvuru yapan birey öğrenci ise de ebeveyn sponsorluğu ister. 

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, pasaportunuza,yaş aralığınıza ve veri sunum kaydınıza göre değişim göstermektedir. Başvurunuza dair gerekli belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Başvurunuza dair belgeleri hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. İstenen belgeleriniz hazır olduğu anda dilerseniz belgelerinizi şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere gönderebilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı takdir de uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir eksiklik ve yanlışlığa mahal vermemek adına özenle kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz başta seyahat nedeninize sonra veri sunum kaydınıza ve pasaportunuza göre değişmektedir. Başvuru ücretinizi öğrenmek için danışman arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilir veya EFT/ havale yoluyla da ödeme yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya hükümeti başvuru yapan her bireyden belirtilen tarihte konsoloslukta bulunarak veri sunumunda bulunmasını istemektedir. Veri sunumunuz için uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize uygun olacak şekilde ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak sizler için bir randevu tarihi alırlar. Alınan randevu tarihinde yanınızda bir danışman arkadaşımızla birlikte konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. İstisna olarak, Schengen Vizesi kapsamında son beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş iseniz aksi bir durum olmadıkça veri sunumu kayıtlarınız konsoloslukta olacağından veri sunumunuzu tekrar etmenize gerek yoktur.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzu yaptığınız andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sonucunuzu takip etmeye başlarlar. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı anda pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilir ya da belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Başvurunuz reddedilmiş ise başvuru yaparken hazırladığınız belgeleri bir sonraki başvurunuza örnek teşkil etmesi amacıyla saklamanız oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Letonya vize başvurunuzun biyometrik veri sunumunda şahsen konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Yalnızca son beş yıl içinde konsoloslukta veri sunumunda bulunmuş bireyler veri sunumu kayıtları konsoloslukta kayıtlı olacağından veri sunumlarını aksi bir durum olmadıkça ve talep edilmedikçe tekrar etmezler.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Trabzon

Letonya seyahatiniz için vize başvuru sürecinizi en az 15 en fazla 90 gün önceden başlatmanız oldukça önemlidir. Letonya vize çıkış süreniz veri sunum kaydınıza, pasaportunuza, konsolosluğun tatil ve yoğunluk durumu gibi sebeplere bağlı olarak değişim gösterebilir. Aksi durumlar olmadıkça konsolosluğun vize çıkış süresi olarak belirttiği süre 10 iş günüdür. Aksi durumlarda vize çıkış süreniz birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';