x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Letonya Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Edirne şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, başta Edirne ilimiz olmak üzere Edirne Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Enez, Süloğlu ve Lalapaşa ilçelerimiz olmak üzere, Tekirdağ, Çanakkale, Kırklareli gibi çevre illerden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için yardım ve danışmanlık hizmeti almak için 0 850 241 07 72 numaralı telefondan ya da edirne@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir?

Letonya vizesi Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahibi her bireyin muaf kılındığı bir vizedir. Yalnıza Letonya ziyaretinde bulunacak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

Letonya vizeniz için gerekli olan evraklar pasaportunuza, veri sunum kaydınıza, yaş aralığınıza ve seyahat nedeninize bağlı olarak değişim yaşar. Letonya vize başvurunuz için gerekli evrakları sizler için maddeler halinde hazırladık. Ek olarak vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Edirne şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için gerekli olan evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için 0 850 241 07 72 numaralı telefondan ya da edirne@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Edirne

Edirne şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuzun prosedür aşamalarını ve yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde derledik ve aşağıda sizlere sunduk. Ek olarak 180 gün içinde 90 gün konaklamalı seyahatler Schengen vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi hakkında detaylı bilgileri www.eagvs.com Web sitemizde bulabilirsiniz.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeler yaş aralığınıza, pasaportunuza ve bunlar gibi çeşitli nedenlere göre değişim göstermektedir. Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.  Belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi dilerseniz şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de belgelerinizi kargo aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlık ve eksikliğe karşı dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolünüz sonrası tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz veri sunumu kaydınıza, seyahat nedeninize ve pasaportunuza bağlı olarak değişim göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Letonya vize başvuru ücretinizi isterseniz size en yakın şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilir isterseniz de EFT/ havale yoluyla ödeme yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Vize başvurunuzun bir diğer aşaması da biyometrik veri sunumunda bulunmanızdır. Konsolosluk belirtilen randevu tarihinde sizden veri sunumu talep etmektedir. Danışman arkadaşlarımız seyahatinize ve konsolosluğun uygunluk durumuna göre sizlere bir randevu tarihi ayarlar. Ayarlanan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecek ve yardımcı olacaktır. Son beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş bireyler veri sunumu kayıtları konsoloslukta saklanacağından gerek görülmedikçe veri sunumlarını tekrar etmezler.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzu yaptığınız andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sonucunuzu günlük, rutin olarak dikkat ile takip ederler. Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu dilerseniz size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilir dilerseniz de belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla ulaştırılmasını talep edebilirsiniz. Başvurunuz reddedilmiş ise başvuru yaparken hazırladığınız belgeleri bir sonraki vize başvurunuz için saklamanız ön görüş açısından oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Edirne

Letonya vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründe şahsen bulunmanız şarttır. Yalnızca son beş yıl içinde konsoloslukta veri sunumunda bulunmuş bireyler talep edilmedikçe veri sunumu kayıtları konsoloslukta duruyor olacağından tekrar veri sunumunda bulunmaz.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Edirne

Letonya vize başvurunuzun çıkış süreci konsolosluğun yoğunluk ve tatil durumuna göre, seyahat nedeninize göre ve pasaportunuza bağlı olarak değişim gösterir. Vize başvuru sürecinizi seyahatinizden en az 15 en fazla 90 gün öncesinden başlatmanız gerekmektedir. Vize çıkış süreciniz belirtilen nedenler dahilinde birkaç gün erken veya birkaç gün geç olabilir. Konsolosluğun Letonya vizesi çıkış süresi için belirttiği süre 10 iş günüdür.

Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi aracılığıyla yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair danışmanlık hizmeti almak ve daha detaylı bilgi almak için 0 850 241 07 72 numaralı telefondan ya da edirne@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';