x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru , Antalya

Değerli ziyaretçilerimiz, Letonya vize başvurunuza dair gerekli, güncel tüm bilgileri detaylı bir şekilde bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, başta Antalya ilimiz olmak üzere Antalya Alanya, Aksu, Akseki, Finike, Demre, Döşemealtı, Gazipaşa, Elmalı, Serik, Kaş, Kemer, Manavgat, Konyaaltı ilçelerimiz ve Muğla, Isparta, Konya gibi çevre illerden yapacağınız Letonya başvurunuza dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve merak ettiklerinizi sormak için 0 242 255 01 43 numaralı telefondan ya da Antalya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir?

Letonya vize başvurularında, Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahibi bireyler vize başvurusundan muaftır. Yalnızca Letonya ziyareti gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar,2023

Letonya vize başvurunuzda gerekli olan evraklar seyahat sebebinize, yaş aralığınıza ve pasaport türünüze göre değişir. Seyahatiniz için gerekli olan evrakları aşağıda maddeler içinde bulabilirsiniz. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için vizenizi seyahat nedeninize göre seçmeniz oldukça önemlidir.

Letonya vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve daha detaylı bilgi almak için 0 242 255 01 43 numaralı telefondan ya da antalya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir aynı zamanda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya

Letonya vize başvurularında bireyin finansal yeterliliğini baz alan bir politika izler. Başvuru yapan birey işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet arar, meslek sahibi ise mesleki belgelerini başvuru belgelerine ek olarak ister, öğrenci ise de aile sponsorluğu talep etmektedir. Letonya vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde derledik ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeler başta seyahat nedeninize göre sonrasında pasaportunuza ve yaş aralığınıza göre değişmektedir. Vize başvurunuz için gerekli belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardım edeceklerdir. Belgelerinizi hazırladığınız da dilerseniz şubemize gelerek belgelerinizi bize teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Uzman ekip arkadaşlarımız belgelerinizi herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için detaylıca kontrol ederler ve tarafınıza bilgi verirler.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz veri sunumu kaydınıza, pasaportunuza ve seyahat nedeninize göre değişir. Başvuru ücretini danışman arkadaşlarımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Letonya seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzun ücretini EFT/ havale yoluyla ödeyebilir ya da şubemize gelerek nakit ve kredi kartı ile de ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya vize başvurunuzun en önemli kısımlarından biri de biyometrik verilerin sunulmasıdır. Konsolosluk başvuru yapan her bireyden belirlenen randevu tarihinde bizzat veri sunumu gerçekleştirmesini talep eder. Uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize ve konsolosluğun yoğunluk durumuna uygun olarak sizler için randevu alırlar. Alınan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecek ve yardımcı olacaktır. Ek olarak son beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş bireyler veri sunumu bilgileri konsoloslukta kayıtlı olacağından veri sunumunu aksi bir durum olmadıkça tekrarlamazlar.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzu yaptıktan sonra uzman ekip arkadaşlarımız günlük, düzenli  olarak başvurunuzun sonucunu kontrol ederler. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu dilerseniz en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilir dilerseniz de kargo aracılığıyla adresinize teslim edilmesini talep edebilirsiniz. Başvurunuz reddedilmiş ise başvurunuz için hazırladığınız belgeleri bir sonraki vize başvurunuzda örnek teşkil etmesi amacıyla saklamanız oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Antalya

Letonya vize başvurusunun veri sunumu prosedüründe bireyin şahsen konsoloslukta bulunarak veri sunumunu gerçekleştirmesi şarttır. Yalnızca son beş yıl içinde konsoloslukta veri sunumunda bulunan bireyler veri sunumu bilgileri konsoloslukta kayıtlı olacağından talep edilmedikçe veri sunumlarını tekrarlamazlar.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Antalya

Letonya vizesi çıkış süresi seyahat nedeninize, pasaportunuza, konsolosluğun tatil günlerine ve yoğunluk durumuna göre değişmektedir. Vize başvuru sürecinizi seyahatinizden en az 15 en fazla 90 gün önceden başlatmanız seyahatiniz için oldukça önemlidir. Konsolosluk belirtilen durumlar dışında Letonya vize çıkış süresini 10 iş günü olarak açıklamıştır. Vize çıkış süreniz değişken durumlara göre birkaç gün erken veya birkaç gün geç olabilir.

Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti ve daha detaylı bilgi almak için

0 242 255 01 43 numaralı telefondan antalya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';