x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru , Konya

Letonya Vize Başvurusu, Konya

Değerli ziyaretçilerimiz, Letonya vize başvurunuza dair güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Konya ilimiz olmakla birlikte Konya Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük ilçeleri olmak üzere Eskişehir, Antalya, Isparta ve Afyon gibi çevre illerden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için gerekli tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Konya şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve vize alımında destek almak isterseniz 0 322 225 40 20 numaralı telefondan ve konya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir?

Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahibi her türk vatandaşı Letonya vizesinden muaftır. Yalnızca Letonya ziyaretinde bulunacak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlar vize almak zorundadır.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

Letonya vize başvurunuz için gerekli olan evraklar başta seyahat nedeninize sonra yaş aralığınıza, pasaportunuza ve finansal durumunuza göre değişim göstermektedir. Seyahat nedeninize uygun olan vizeyi seçmeniz Letonya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Letonya seyahatiniz 180 gün içinde 90 gün konaklamalı ise Schengen Vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi detaylarını Web sayfamızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları aşağıda maddeler içinde bulabilirsiniz. 

Yukarıda verilen maddeler içinde seyahatinize uygun vizeyi bulamıyorsanız yazılanlar içinde sormak istedikleriniz varsa ve danışmanlık hizmeti almak isterseniz 0 242 255 01 43 numaralı telefondan ya da konya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Konya

Letonya vize başvurularında hükümetin en dikkat ettiği konu başvuru yapan bireyin finansal yeterliliğidir. Başvuru yapan birey işsiz ise bankada teminat ya da üzerinde menkul kıymet aranır. Başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki belgeleri istenir. Başvuru yapan birey öğrenci ise aile sponsorluğu talep edilmektedir. Bireyin finansal yeterliliği hükümetçe uygun ise başvuru süresi kolaylaşır. Letonya vize başvuru sürecini sizler için dört madde halinde düzenledik ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vizeniz için gerekli evraklar belirli sebeplere göre değişmektedir. Bu sebepler başta seyahat nedeniniz sonrasında pasaportunuza, yaşınıza ve veri sunumu kaydınız olarak başvuru yapan bireye göre değişebilir. Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek bize teslim edebilir. Dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlığa ve eksikliğe karşı dikkatle kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvurunuzun ücreti veri sunum kaydınıza, pasaportunuza ve seyahat nedeninize göre değişmektedir. Başvuru ücretinizi uzman ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Letonya vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilir veya  EFT/ havale yolu ile de ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya hükümeti vize başvurusunda bulunan her bireyden belirlenen randevu tarihinde konsolosluğa gelerek veri sunumunda bulunmasını talep etmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize ve konsolosluğun yoğunluk durumuna uygun olarak sizler için bir randevu tarihi ayarlar. Ayarlanan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında herhangi bir sıkıntı çıkmaması ve kendinizi yalnız hissetmemeniz için danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir. Ek olarak son beş yıl önce konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş bireylerin veri sunum kayıtları konsoloslukta kayıtlı olacağından talep edilmedikçe veri sunumunu tekrarlaması gerekmemektedir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzu yaptığınız andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sonucunuzu günlük, rutin olarak takip ederler. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu şubemize gelip elden teslim alabilir ya da pasaportunuzun belirttiğiniz adrese gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize başvurunuz reddedilmiş ise neden reddedildiğini bilmek ve bir sonraki başvurunuz da örnek teşkil etmesi açısından başvuru belgelerinizi saklamanız oldukça önemlidir.   

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Konya

Letonya vize başvurularında bireyi çok sıkmayan ve kolaylık sağlayan bir ülkedir. Vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründe şahsen konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Yalnızca son beş yıl içinde konsoloslukta veri sunumunda bulunmuş bireyler veri sunumu kayıtları konsoloslukta saklanacağından talep edilmedikçe ve aksi bir durum olmadıkça veri sunumlarını tekrarlamazlar.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Konya

Letonya vize başvuru sürecinizi en az 15 en fazla 90 gün önceden başlatmanız seyahatiniz açısından oldukça önemlidir. Letonya vizesi çıkış günleri herhangi aksi bir durum olmadıkça 10 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış süreniz pasaportunuza, seyahat nedeninize, yaş aralığınıza ve veri sunum kaydınıza bağlı olarak değişim göstermektedir. 

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Konya şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 242 255 01 43 numaralı telefondan ya da konya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';