x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru , Gaziantep

Değerli ziyaretçilerimiz, Letonya seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusuna dair tüm güncel ve detaylı bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, başta Gaziantep ilimiz olmak üzere Gaziantep Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ilçelerimiz ve Urfa, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman gibi çevre illerden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için gerekli tüm bilgileri ve vize başvuru sürecini bulabilirsiniz.

Gaziantep şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 342 255 50 63 numaralı telefondan ya da gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir?

Letonya vize alımı konusunda oldukça rahat bir ülkedir. Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahibi bireyler Letonya vizesi için muaf kılınmıştır. Yalnızca Letonya ziyaretinde bulunacak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize almak mecburiyetindedir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar? 2023

Letonya vize başvurunuza dair hazırlamanız  gereken evraklar başta seyahat nedeninize göre daha sonra pasaportunuza, yaş aralığınıza ve veri sunumu kaydınıza göre değişim göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli evrakları aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz. Ek olarak vizenizi seyahatinize uygun şekilde seçmeniz vizenizin olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Gaziantep şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair sorularınızı sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 342 255 50 63 numaralı telefondan ya da gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep

Letonya vize başvurularında belirli kurallara sahip bir ülkedir. Letonya vize başvurusu için en önemli detay başvuru yapan bireyin finansal yeterliliğidir. Başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki belgeleri istenir, işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet aranır, öğrenci ise de aile sponsorluğu talep edilmektedir. Letonya vize başvurusunda yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde düzenledik ve yazı devamında sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuza dair hazırlamanız gereken belgeler pasaportunuza, yaş aralığınıza ve seyahat sebebinize göre değişmektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgelerinizi hazırladığınız takdirde isterseniz size en yakın şubemize gelerek belgelerinizi bizlere teslim edebilirsiniz isterseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için uzman ekip arkadaşlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolü sonrası tarafınıza bilgi verilecektir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz veri kayıt durumunuza, pasaportunuza ve seyahat sebebinize göre değişmektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Letonya vize başvuru ücretinizi EFT/ havale yoluyla ödeyebilir ya da size en yakın şubemize gelerek kredi kartı veya nakit olarak da ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya hükümeti başvuru yapan her bireyin konsolosluğa giderek veri sunumunu gerçekleştirmesini talep eder. Veri sunumunuz için seyahatinize ve konsolosluğun uygunluk durumuna göre uzman ekip arkadaşlarımız sizlere bir randevu tarihi ayarlar. Ayarlanan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecek ve yardımcı olacaktır. Ek olarak son beş yıl için de konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş iseniz veri sunumu bilgileriniz konsoloslukta kayıtlı olacağından herhangi bir aksilik olmadığı sürece veri sunumunuzu tekrarlamanız gerekmez.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzu yaptığınız anda uzman ekip arkadaşlarımız başvurunuzun sonuçlanmasını günlük, rutin olarak takip ederler. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu dilerseniz şubemize gelerek teslim alabilir dilerseniz de belirttiğiniz adrese pasaportunuzun gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize başvurunuz reddedilmiş ise başvuru yaparken hazırladığınız belgeleri bir sonraki başvurunuz da size yol göstermesi açısından saklamanız oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Gaziantep

Letonya hükümeti başvuru yapan bireyin belirlenen randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunda bulunmasını talep etmektedir. Bu sebeple Letonya vize başvurusunda bulunan her birey konsoloslukta şahsen bulunarak veri kaydında bulunmak zorundadır. Yalnızca,  son beş yıl için de konsolosluğa veri sunumunda bulunulmuş ise konsoloslukta veri sunumu bilgileri kayıtlı olacağından konsolosluk aksi bir durum olmadıkça bireyden veri sunumunu tekrarlamasını talep etmez.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Gaziantep

Letonya vizesi çıkış süreniz pasaportunuza, seyahat nedeninize, konsolosluğun tatil günlerine ve yoğunluk durumuna göre değişmektedir. Vize başvuru sürecinizi seyahatinizden en az 15 en fazla 90 gün önceden başlatmanız gerekmektedir. Konsolosluğun Letonya vizesi için belirttiği çıkış süresi herhangi bir aksilik olmadıkça 10 iş günüdür. Vize çıkışınız belirtilen durumlara göre birkaç gün erken veya birkaç gün geç olabilir.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Gaziantep şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için daha detaylı bilgi almak, merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 342 255 50 63 numaralı telefondan ya da gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir EAGVS ayrıcalığı ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';