x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli ziyaretçilerimiz, Balıkesir şubemizden üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için güncel tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Balıkesir ilimiz olmak üzere Balıkesir Bandırma, Ayvalık, Bigadiç, Edremit, Burhaniye ve Balya ilçelerimiz başta olmak olmak üzere Manisa, Bursa, Kütahya ve Çanakkale illerimizden yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir?

Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahibi her birey Letonya vizesi almaktan muaftır. Sadece Litvanya seyahati için Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi bireyler vize almak mecburiyetindedir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

Letonya vize başvurularında 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatler Schengen Vizesi kapsamına girer. Bunun dışında Letonya vizeniz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, yaş aralığınıza ve daha önce Letonya vizesi almış olmanıza göre değişim gösterir. Letonya vize başvurunuzu seyahat nedeninize uygun şekilde yapmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli evrakları aşağıda verilen maddelerde bulabilirsiniz.

Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve merak ettiklerinizi sormak için 0 266 255 50 03 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com e-posta adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Balıkesir

Letonya vizesi kolay alınan vizelerdendir. Letonya vize başvurularında birden çok giriş yapılacaksa çok girişli vize başvurusu talep etmektedir. Letonya vize başvurusu için başvuru yapan bireyin finansal durumu da çok önemlidir. Vize başvurusunda bulunan birey meslek sahibiyse mesleki belgeleri işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet aranır. Başvuru yapan birey öğrenci ise ebeveyn sponsorluğu istenir. Balıkesir şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri beş maddede sizler için toparladık.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeler yaş aralığınıza, seyahat nedeninize ve pasaport türünüze bağlı olarak değişmektedir. Letonya vize başvurunuz için gerekli evrakları danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belge hazırlığınız esnasında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.
  2. Belgeleriniz hazır olduğunda belgelerinizi ister şubemize gelerek bizlere teslim edebilir isterseniz kargo aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz başvurunuz için teslim edilmeden önce uzman ekip arkadaşlarımız tarafından bir eksiklik ya da bir yanlışlık olmaması için dikkatlice kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir.
  3. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvurunuzun ücreti seyahat nedeninize, yaş aralığınıza ve veri kayıt işlemlerinize göre değişmektedir. Letonya vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.   Vize başvuru ücretinizi dilerseniz EFT/ havale yolu ile ödeyebilir dilerseniz de şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilirsiniz.
  4. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu kısmında belirlenen tarihte konsoloslukta bulunmanız  gerekir. Uzman ekip arkadaşlarımız konsolosluğun yoğunluk durumuna göre ve seyahatinize uygun olacak şekilde sizler için bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için sizlere eşlik edeceklerdir. Schengen vizesi kapsamında son beş yıl içinde ki veri sunumu kayıtlarınız konsoloslukta saklandığı için beş yıl içindeki bir başka seyahatiniz için veri sunumu yapmanız gerekmemektedir.
  5. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzun sonuçlanma sürecini uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin olarak takip ederler. Vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu dilerseniz şubemize gelerek teslim alabilir dilerseniz de belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla ulaştırılmasını talep edebilirsiniz. Letonya vize başvurunuz red aldıysa başvuru yaparken hazırladığınız reddedilen belgeleri saklamanız bir sonraki başvurunuz için oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Balıkesir

Balıkesir şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için belirlenen randevu tarihinde konsoloslukta şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Ek olarak, Schengen vizesine dahil olarak son beş yıl içinde konsoloslukta veri sunumu kaydınız varsa veri sunumunuzu gerekli bir durum olmadıkça tekrarlamanız talep edilmez.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Balıkesir

Letonya vizenizin çıkış süreci konsolosluk yoğunluğuna, tatil günlerine, sicil kaydınıza ve yaş aralığınıza göre değişim göstermektedir. Letonya seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunu en az 15 en fazla 90 gün önceden yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir sorun olmadıkça 10 iş günü içinde Letonya vizeniz çıkmış olacaktır. Aksi durumlarda vize çıkış süreniz birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir.

Balıkesir şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve vize başvurunuzun detaylarını öğrenmek için 0 266 255 50 03 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';