x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Letonya Vİze Başvursu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Tekirdağ şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için detaylı ve güncel tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, başta Tekirdağ ilimiz olmak üzere Tekirdağ Malkara, Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı ilçelerimiz ve İstanbul, Kırklareli, Edirne, Çanakkale gibi çevre illerden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve merak ettiklerinizi sormak için 0 282 255 50 37 numaralı telefondan ya da tekirdag@eagvs.com e posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir? Tekirdağ

Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahipleri Letonya vize alımından muaftır. Yalnızca Letonya seyahati gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır.

Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Tekirdağ 2023

Letonya vize başvurunuz için gerekli olan evraklar pasaportunuza, yaş aralığına ve seyahat nedeninize göre değişmektedir.  Letonya seyahatiniz 180 gün içinde 90 gün konaklamalı ise Schengen Vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi detaylarını Web sayfamızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları sizler için aşağıda maddeler içinde topladık. Ek olarak vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir.

Tekirdağ şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair sormak istedikleriniz varsa ve danışmanlık hizmeti almak istiyor iseniz 0 282 255 50 37 numaralı telefondan ya da tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Tekirdağ

Letonya vize alımlarında çok zorlayıcı bir ülke değildir. Vize başvurusunda aradığı en önemli detay ise başvuru yapan bireyin finansal yeterliliğidir. Başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki belgeleri talep edilir, birey işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet aranır. Başvuru yapan birey öğrenci ise aile sponsorluğu istenir. Uygun finansal koşullara sahip bireylerin vize başvuruları kolaylıkla sonuca bağlanmaktadır. Tekirdağ şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizlere dört madde halinde hazırladık ve aşağıda sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeler pasaportunuza, veri kaydınıza, yaşınıza ve finansal durumunuza göre değişim göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlamanız da uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgeleriniz hazır olduğu takdirde dilerseniz size en yakın şubemize gelerek belgelerinizi elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz belgeler herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için kontrol edilir. Belge kontrolünüz sonrasında tarafınıza bilgi verilecektir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvurunuzun ücreti veri kayıt durumunuza, yaşınıza ve pasaportunuza göre değişim göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek nakit ya da kredi kartıyla ödeyebilir veya EFT/ havale yoluyla da ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Son beş yıl içinde seyahati gerekçesiyle konsoloslukta veri sunumu yapmış olan bireylerin talep edilmedikçe veri sunumu yapması gerekmez çünkü veri sunumu kayıtları konsoloslukta bulunmaktadır. Letonya vize başvurunuz dahilinde belirlenen randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunda bulunmanız şarttır. Uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize ve konsolosluğun yoğunluğuna uygun olacak şekilde sizler için randevu tarihi ayarlar. Ayarlanan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzun sonuçlanma sürecini uzman ekip arkadaşlarımız günlük, düzenli olarak takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu isterseniz size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilir isterseniz de pasaportunuzu belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla ulaştırılmasını talep edebilirsiniz. Letonya vize başvuru sonucunuz red sonucu aldıysa başvurunuz için hazırladığınız belgeleri bir sonraki başvurunuza örnek teşkil etmesi amacıyla saklamanız oldukça önemlidir.   

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Tekirdağ

Letonya vize başvurusunda, belirtilen randevu tarihinde şahsen konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Sadece son beş yıl içinde veri sunumu yapmış iseniz konsoloslukta kayıtlı kalacağından talep edilmedikçe veri sunumunuzu tekrarlamazsınız.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Tekirdağ

Letonya vize başvurunuzun çıkış süreci konsolosluğun tatil günlerine ve yoğunluk durumuna, pasaportunuza ve seyahat nedeninize göre değişmektedir. Vize başvuru sürecinizi seyahatinizden en az 15 en fazla 90 gün aralığında başlatmanız gerekmektedir. Vize çıkış süreniz normal şartlarda 10 iş günü olarak bildirilmiştir. Bazı durumlar da vize çıkışınız birkaç gün erken veya birkaç gün geç olabilir.

 

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';