x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru , Adana

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Adana şubemizden başvuru yapacağınız Letonya vize başvurunuz için detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, başta Adana ilimiz olmak üzere Adana Seyhan, Pozantı, Sarıçam, Yüreğir, Çukurova, Ceyhan, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Yumurtalık, Tufanbeyli, Feke, Aladağ, Saimbeyli ilçelerimiz başta olmak üzere Osmaniye, Kahramanmaraş, İçel, Kayseri, Niğde ve Hatay gibi çevre illerden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti almak ve vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak için 0 322 245 01 05 numaralı telefondan ya da adana@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir?

Letonya vizesi, Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahibi bireyin vize alımında muaf olduğu bir vizedir. Sadece Letonya seyahati gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi seyahatçiler Letonya için vize almak mecburiyetindedir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

Adana şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için gereken tüm evrakları aşağıda maddeler halinde sizlere sunduk. Letonya vizenizi seyahat nedeninize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir.

Yukarıda verilen Vizelerede seyahatinize uygun vizeyi bulamıyorsanız ya da Letonya vize başvurusu için gerekli evraklar listelerinde sormak istedikleriniz var ise 0 322 245 01 05 numaralı telefondan veya adana@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Adana

Letonya vize başvurularında, başvuru yapan bireyin finansal durumuna büyük önem verir. Vize başvurusunda bulunan birey işsiz ise bankada teminat veya menkul kıymet arar, meslek sahibi ise mesleki belgelerini talep eder, vize başvurusunda bulunan öğrenci ise de aile sponsorluğu ister. Letonya vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde derledik ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuza dahil olarak hazırlayacağınız belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve yaş aralığınıza göre değişim gösterir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlama aşamasında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi dilerseniz şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de belgelerinizi kargo aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlık ve eksikliğe karşı dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolünüz sonrası tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz yaş aralığınıza, pasaportunuza ve veri kaydınıza göre değişim göstermektedir. Letonya vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi şubemize gelerek kredi kartı veya nakit olarak ödeyebilir ya da EFT/havale yoluyla da ödemenizi yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya hükümeti vize başvurusunda bulunan her bireyden belirlenen tarihte konsoloslukta bulunarak veri sunumunda bulunmasını talep etmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımız seyahat zamanınıza ve konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uygun bir tarihe sizler için randevu alırlar. Belirlenen randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Herhangi bir sorun çıkmaması ve yönlendirmek amacıyla danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir. Ek olarak son beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş iseniz verileriniz konsoloslukta kayıtlı olacağından talep edilmedikçe tekrar veri sunumunda bulunmanıza gerek yoktur.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzun son adımı olan başvurunun sonuca kavuşması kısmında, uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin olarak başvurunuzun sonucunu kontrol ederler. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu dilerseniz şubemize gelerek elden teslim alabilir dilerseniz de belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize başvurunuz red aldıysa başvurunuz için hazırladığınız tüm belgeleri bir sonraki başvurunuz için saklamanız oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Adana

Letonya vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründe şahsen konsoloslukta bulunmanız şarttır. Vize başvurusunda bulunan bireyin son beş yıl içinde konsoloslukta veri kaydı bulunmuyorsa belirlenen tarihte konsoloslukta veri sunumunu bizzat gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Adana

Letonya vizenizin çıkış süresi ülke durumunuz, pasaportunuza, yaş aralığınıza ve konsolosluk tatil, yoğunluk dönemlerine göre değişim göstermektedir. Vize başvuru sürecinizi seyahatinizden en az 15 en fazla 90 gün aralığında başlatmanız gerekmektedir. Vize çıkış süreniz aksi durumlar olmadığı sürece 10 iş günü olarak belirtilmiştir. Aksi durumlarda vize çıkış süreniz birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir.

Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti ve daha detaylı bilgi almak için

0 322 245 01 05 numaralı telefondan ya da adana@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';