x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru, Ankara

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Ankara şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için gerekli, güncel tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, Ankara ilimiz başta olmakla birlikte,Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerimiz ve Eskişehir, Konya, Çankırı, Bolu gibi çevre illerimizden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için detaylı bilgi edinebilirsiniz. Danışmanlık hizmeti almak ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için 0 322 245 01 03 numaralı telefondan ya da ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir?

Letonya seyahatiniz 90 gün ya da 90 günden az olacaksa vizeniz Schengen Vizesi kapsamında değerlendirilir. Bunun dışında Letonya vizesi çok zor alınmayan bir vizedir. Letonya vize başvurusunda Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayan konaklamalı seyahatlerde vizeden muaftır. Ek olarak sadece Litvanya seyahati için Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi bireyler için vize alımı zorunludur.

Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

Letonya seyahatiniz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, yaş aralığınıza, sicil kaydınıza, pasaport çeşidinize ve daha önceden Letonya seyahati gerçekleştirmiş olmanıza bağlı olarak değişim gösterir. Ankara şubemiz üzerinden başvuru yapabileceğiniz Letonya vize kategorilerini aşağıda bulabilirsiniz. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için seyahat amacınızı doğru olarak seçilmesi son derece önemlidir.

Letonya vize başvurunuz için gerekli evrakları daha detaylı öğrenmek ve merak ettiklerinizi sormak için 0 322 245 01 03 numaralı telefondan ya da ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşarak uzman ekip arkadaşlarımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara

Letonya vize başvurularında birden çok giriş yapılacaksa çok girişli vize başvurusu talep etmektedir. Ayrıca Letonya vize başvurularında finansal durum çok önemlidir. Birey çalışıyorsa mesleki belgeleri istenir, işsizse bankada teminat ya da menkul kıymet aranır, birey öğrenci ise ebeveyn sponsorluğu istenir. Ankara şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizleri dört madde halinde derledik.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeler yaş aralığınıza, seyahat nedeninize ve pasaport türünüze göre değişim göstermektedir. Letonya vize başvurusu için gereken belgeleri danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvuru belgeleriniz hazırlanırken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgeleriniz hazır olduğu takdirde dilerseniz size en yakın şubemize gelerek belgelerinizi elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz belgeler konsolosluğa teslim edilmeden önce herhangi bir yanlışlık ve eksikliğe karşı uzman ekip arkadaşlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvurunuzun ücreti yaş aralığınıza, biyometrik veri kayıt işlemine ve başvuru ek hizmetlerine göre değişim gösterir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz EFT/ havale yolu ile ödeyebilir dilerseniz de şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya vize başvurunuza dahil olarak yapmanız gereken bir prosedür de belirlenen randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmenizdir. Veri sunumunuz için uzman ekip arkadaşlarımız konsolosluğun uygunluk durumuna ve seyahatinizin uygunluk durumuna göre bir randevu tarihi ayarlar. Ayarlanan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında bir sorun çıkmaması ve kendinizi yalnız hissetmemeniz için danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir. Ek olarak Schengen vizesi kapsamında yapmış olduğunuz veri sunumunuz konsoloslukta beş yıl kayıtlı olacağından beş yıl içinde tekrarlayacağınız seyahatinizde veri sunumunda bulunmanız gerekmez.
  4. Pasaportun Teslim Alınması:  Vize başvurunuzu yapıldıktan sonra uzmanlarımız günlük, rutin kontrollerle başvuru sonucunuzu takip ederler. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu bizlere verdiğiniz ulaşım adresinize kargo aracılığıyla göndeririz ya da dilerseniz ofisimizden kendiniz pasaportunuzu alabilirsiniz. Ek olarak vize başvurunuz sonuç olarak Red aldıysa başvurunuzun neden reddedildiği oldukça önemlidir ve bidahaki başvurunuz için reddedilen başvuru belgelerinizi saklamanız başvurunuzun ikinciye reddedilmemesi için gereklidir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Ankara

Letonya vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründe konsoloslukta şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz gerekir. Schengen vizesi dahilinde geçen beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunduysanız veri sunumunuzu tekrar etmeniz gerekmez.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Ankara

Letonya vize başvurunuz konsolosluğun tatil ve yoğunluk durumuna göre, pasaport sicil durumunuza göre değişebilir. Belirtilen durumlara göre vize çıkış süreniz birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir. Letonya vize başvuru sürecinizin seyahatinize uygun olarak en az 10 gün en fazla 90 gün önceden başlatılması gerekir. Letonya vize çıkış süresi belirtilen durumlar dışında genel olarak 10 gün içinde çıkar.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Ankara şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için daha detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için 0 322 245 01 03 numaralı telefondan ya da ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';