x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru, Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Bursa şubemizden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için gerekli tüm bilgileri güncel ve detaylı bir şekilde bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Başta Bursa ilimiz olmak üzere Bursa Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, İnegöl, Kestel, Mudanya, Harmancık, Kesel, Karacabey, Orhaneli, Orhangazi  illerimizden ve Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Yalova ve Kocaeli gibi çevre illerimizden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve merak ettiklerinizi sormak için 0 224 322 01 59 numaralı telefondan ya da bursa@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Letonya vizesi, Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahibi her bireyin muaf olduğu vizedir. Sadece Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi bireylerin Litvanya ziyaretinde bulunacaksa vize alması mecburidir.

Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Bursa 2023

Letonya vize başvurunuz için gerekli evraklar seyahat nedeninize, yaş aralığınıza ve pasaport türünüze göre değişim gösterir. Letonya seyahatiniz 180 gün içinde 90 gün konaklamalı ise Schengen Vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi detaylarını Web sayfamızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Letonya vize başvurunuz için seyahat nedeninize uygun vizeyi seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli evrakları detaylarıyla birlikte aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

Bursa şubemiz üzerinden gerçekleştireceğiniz Letonya vize başvurunuz için 0 244 322 01 59 numaralı telefondan ya da bursa@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa

Letonya ülke olarak vize prosedürlerinde çok zorlayıcı değildir lakin vize başvurusu yapan bireyde finansal yeterlilik ister. Vize başvurusu yapan birey işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet arar, başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki belgeleri istenir. Vize başvurusunda bulunan birey öğrenci ise de ebeveyn sponsorluğu istenmektedir. Letonya vize başvurunuz da yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde derledik.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeleriniz seyahat sebebinize göre değişmektedir. Ek olarak yaş aralığınız, sicil kaydınız, pasaport türünüz ve son beş yıl içinde yapmış olduğunuz seyahatler de hazırlayacağınız belgelerde değişikliğe yol açar. Vize başvurunuz için hazırlamanız gereken belgeleri Danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgeleriniz hazır olduğu takdirde dilerseniz şubemize gelerek belgelerinizi bizlere teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz konsolosluğa teslim edilmeden önce herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için uzman ekip arkadaşlarımız tarafından dikkatlice kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz veri kaydı ücreti, seyahat nedeniniz ve gidiş durumunuza göre değişim göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilir veya EFT/ havale yoluyla da ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu kısmında belirlenen tarihte konsoloslukta bulunmanız gerekir. Veri sunumunuz için uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize göre ve konsolosluğun uygunluk durumuna göre sizlere bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde yanınızda danışman bir arkadaşımız ile birlikte konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Schengen Vizesi kapsamında son beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş iseniz konsolosluk kayıtlarında veri sunumu bilgileriniz kayıtlı kalacağı için veri sunumunuzu tekrarlamanız gerekmez.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız düzenli olarak vize başvurunuzun sonuçlanma sürecini takip ederler. Letonya vize başvurunuz red aldıysa başvuru yaparken hazırladığınız reddedilen belgeleri saklamanız bir sonraki başvurunuz için oldukça önemlidir. Vize başvurunuz olumlu sonuç aldığında ise pasaportunuzu dilerseniz şubemize gelerek elden teslim alabilir dilerseniz de belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla pasaportunuzun ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Bursa

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Bursa şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için veri sunumu prosedüründe belirtilen randevu tarihinde şahsen konsoloslukta veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Ek olarak Schengen Vizesi dahilinde konsolosluk kayıtlarında son beş yıla ait veri sunumunuz varsa tekrar veri sunumu yapmazsınız.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Bursa

Letonya vize çıkış süreniz başta seyahat nedeninize göre sonra yaş aralığınıza, konsolosluğun tatil ve yoğunluk durumuna göre değişim gösterir. Vize başvuru sürecinizi en az 15 en fazla 90 gün önceden başlatmanız oldukça önemlidir. Vize çıkış süreniz aksi durumlar olmadığı sürece 10 iş günü olarak belirtilmiştir. Aksi durumlarda vize çıkış süreniz birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir.

Letonya vize başvurunuz 0 224 322 01 59 numaralı telefondan ya da bursa@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvurunuz için tüm detaylı bilgilere danışman arkadaşlarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';