x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru , Kayseri, Letonya schengen

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Kayseri şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Kayseri ilimiz olmak üzere Kayseri Akkışla, Felahiye, Develi, Bünyan, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Sarız, Tomarza, Sarıoğlan, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı ilçeleri başta olmak üzere Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Adana, Kahramanmaraş gibi çevre illerden yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

Letonya vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 352 353 30 25 numaralı telefondan ya da kayseri@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Letonya vizesi Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahibi her bireyin muaf olduğu vizedir. Yalnızca Letonya ziyaretinde bulunacak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize almak mecburiyetindedir.

Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Kayseri

Letonya vize başvurunuz için gerekli evraklar seyahat sebebinize, pasaportunuza, veri sunum kaydınıza ve yaş aralığınıza bağlı olarak değişmektedir. Letonya seyahatiniz 180 gün içinde 90 gün konaklamalı ise Schengen Vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi detaylarını Web sayfamızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Letonya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz oldukça önemlidir. Letonya seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan evrakları güncel ve detaylı olarak aşağıda maddeler halinde sizlere sunduk.

Letonya seyahatiniz için uygun vizeyi bulamıyorsanız ve evrak listelerinde sormak istedikleriniz varsa 0 352 353 30 25 numaralı telefondan ya da kayseri@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri

Letonya vize başvurularında Letonya hükümeti seyahatçinin finansal durumuna oldukça önem vermektedir. Vize başvurusu yapan birey işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet arar. Başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki gelir belgelerini talep eder. Başvuru yapan birey öğrenci ise de ebeveyn sponsorluğu ister. Letonya seyahatiniz için vize başvurunuza dahil olarak yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde derledik ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeler birkaç sebebe göre değişmektedir. Bu sebepler başta seyahat nedeniniz sonra pasaportunuz, yaş aralığınız ve veri sunum kaydınız olarak çoğalabilir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgeleriniz hazır olduğunda dilerseniz size en yakın şubemize gelerek belgelerinizi elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz uzman ekip arkadaşlarımız tarafından bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için dikkatle kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz pasaportunuza, seyahat nedeninize ve veri sunum kaydınıza göre değişim gösterir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Letonya vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek kredi kartı yada nakit olarak ödeyebilir veya EFT/ havale yolu ile de ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya vize başvurunuzun bu kısmında konsolosluk belirtilen randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak biyometrik veri sunumunuzu gerçekleştirmenizi talep etmektedir. Veri sunumunuz için uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize uygun olacak şekilde ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak sizler için bir randevu tarihi alırlar. Alınan randevu tarihinde yanınızda bir danışman arkadaşımız ile birlikte konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. İstisna olarak, Schengen Vizesi kapsamında son beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş iseniz aksi bir durum olmadıkça veri sunumu kayıtlarınız konsoloslukta olacağından veri sunumunuzu tekrar etmeniz gerekmektedir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuz doğrultusunda uzman ekip arkadaşlarımız günlük kontrollerle başvurunuzun sonuçlanmasını takip ederler. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu bizlere verdiğiniz adres bilgilerine göre adresinize kargo yolu ile sizlere gönderebilir dilerseniz de en yakın şubemizden kendiniz teslim alabilirsiniz. Başvurunuz reddedilmiş ise başvuru için hazırladığınız belgeleri saklamanız bir sonraki başvurunuz da örnek teşkil etmesi amacıyla oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Kayseri

Letonya hükümeti vize başvurusunda bulunan her bireyden konsolosluğa giderek veri sunumunda bulunmasını talep eder. Yalnızca son beş yıl içinde konsoloslukta veri sunumunda bulunmuş bireyler veri sunumu kayıtları konsoloslukta olacağından herhangi bir aksilik olmadıkça ve talep edilmedikçe veri sunumlarını tekrar etmezler. Bunun dışında Letonya vize başvurusunda bulunan her birey konsoloslukta şahsen bulunarak veri sunumunda bulunmak zorundadır.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Kayseri

Letonya vize başvuru sürecinizi en az 15 en fazla 90 gün önceden başlatmanız seyahatiniz açısından oldukça önemlidir. Vize çıkış süreciniz seyahat nedeninize, pasaportunuza, veri sunum kaydınıza ve konsolosluğun tatil günlerine, yoğunluk durumuna göre değişmektedir. Aksi bir durum olmadıkça Letonya vize çıkış süresi 10 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış süreniz belirtilen durumlara göre birkaç gün erken ya da birkaç gün geç sonuçlanabilir.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Kayseri şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 352 353 30 25 numaralı telefondan ya da kayseri@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';