x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Help@eagvs.com
Ask@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru, İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz, Letonya vize başvurusu için detaylı ve güncel tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi Letonya vize başvuru sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında başta İstanbul ilimiz olmakla birlikte İstanbul Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Esenler, Eyüp, Fatih, Güngören, Kartal ilçelerimiz başta olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Edirne, Bursa ve Çanakkale illerimizden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri ve güncel tüm bilgileri detaylarıyla bulabilirsiniz. Merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 212 963 22 98 numaralı telefondan ya da ask@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir?

Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahibi her birey letonya seyahatinde vize almaktan muaftır. Sadece Litvanya seyahati yapacak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi her birey vize almak zorundadır.

Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, İstanbul 2023

Letonya seyahatiniz için gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, yaş aralığınıza, pasaportunuza ve daha önceden seyahat etmiş olmanıza bağlı olarak değişim göstermektedir. Letonya vize başvurunuz 180 gün içinde 90 gün konaklamalı seyahat ise Schengen Vizesi kapsamına girer. Schengen vizesi için gerekli bilgileri EAGVS Web adresinde bulabilirsiniz. Letonya vizenizi seyahatinize göre seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Letonya vizesi için gerekli tüm belgeleri aşağıda maddeler halinde sizlere sunduk.

Yukarıda verilen maddelerden seyahatinize uygun vizeyi bulamadıysanız ya da belgeler içinde sormak istedikleriniz varsa 0 212 963 22 98 numaralı telefondan veya ask@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul

Letonya vize başvurusu yapan her bireyde finansal yeterlilik aramaktadır. Vize başvurusu yapan birey işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet arar, başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki belgeleri istenir. Vize başvurusunda bulunan birey öğrenci ise de ebeveyn sponsorluğu istenmektedir. Letonya vize başvurunuz da yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde derledik.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuzda gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, yaş aralığınıza ve pasaportunuza göre değişim göstermektedir. Letonya vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışmanlarımızla iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Letonya seyahatiniz için hazırlayacağınız vize başvuru belgelerinizi dilerseniz şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için uzman ekip arkadaşlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir. Kontrol sonrası tarafınıza bilgi verilecektir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya seyahatiniz için ödemeniz gereken vize başvuru ücretiniz veri sunumu kaydınıza ve seyahat nedenine göre belirlenir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Letonya vize başvuru ücretinizi şubemize gelerek kredi kartı veya nakit olarak ödeyebilir ya da EFT/ havale yoluyla da ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya hükümeti vize başvurularında şahsın konsolosluğun belirttiği tarihte, konsoloslukta bulunarak veri sunumu yapmasını talep eder. Ek olarak Schengen Vizesi kapsamında son beş yıl içindeki seyahatiniz için veri sunumunda bulunmuş iseniz bu işlemi aksi bir durum olmadıkça tekrarlamanıza gerek yoktur kayıtlarınız konsoloslukta mevcuttur. Veri sunumunuz için uzman ekip arkadaşlarımız konsolosluğun yoğunluk durumuna göre ve seyahat zamanınıza göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunu gerçekleştirirsiniz. Herhangi bir sorun çıkmaması için danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuz sonrası uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sonucunuzu günlük, rutin olarak takip ederler. Vize sonucunuz sonrası pasaportunuzu dilerseniz şubemize gelerek elden teslim alabilir dilerseniz de belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize başvurunuz red aldıysa başvuru belgelerinizi bir sonraki başvurunuz için saklamanız oldukça önemlidir. Başvurunuzun neden reddedildiği bir sonraki vize başvurunuz için örnek teşkil etmektedir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, İstanbul

Letonya vize başvurunuzun veri sunumu aşamasında şahsen konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Sadece daha önceki seyahatinizi Schengen vizesine dahil olarak son beş yıl içinde gerçekleştirmiş ve veri sunumunda bulunmuş  iseniz aksi bir durum olmadıkça veri sunumunda bulunmanız talep edilmez.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, İstanbul

Letonya vizenizin çıkış süreci ülke durumuna, konsolosluk durumuna, tatil günlerine ve seyahat nedeninize bağlı olarak değişir. Herhangi olumsuz bir durum olmadıkça Letonya vize çıkış süresi 10 iş günüdür. Vize çıkış süreniz belirtilen aksi durumlara göre birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir.

Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve merak ettiklerinizi sormak için Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi 0 212 963 22 98 numarasından ya da ask@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';