x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi aracılığıyla yapacağınız Letonya vize başvurusu için gerekli, güncel bilgileri detaylarıyla birlikte bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta İzmir şubemiz olmak üzere İzmir Aliağa, Balçova, Bayındır, Bergama, Bornova, Buca ilçelerimiz ve Balıkesir, Aydın, Manisa gibi çevre illerden yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm soru ve sorunlarınız için 0 232 335 03 78 numaralı telefondan ya da izmir@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir

Letonya vize başvurularında çok sıkı olmayan ve pasaporta göre vize alımını kolaylaştıran bir ülkedir. Letonya vizesi, Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahibi her bireyin muaf olduğu vizedir. Sadece Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi bireylerin Litvanya ziyaretinde bulunacaksa vize alması mecburidir.

Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, İzmir

Letonya vize başvurunuz için gerekli evraklar pasaportunuza göre, seyahat sebebinize göre ve yaş aralığınıza göre değişim göstermektedir. Letonya seyahatiniz 180 gün içinde 90 gün konaklamalı ise Schengen Vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi detaylarını Web sayfamızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Letonya vize başvurunuz için seyahat nedeninize uygun vizeyi seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli evrakları detaylarıyla birlikte aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services İzmir şubemiz aracılığıyla yapacağınız Letonya vize başvurunuz için daha detaylı bilgi sahibi olmak ve gerekli evraklar içinde sormak istedikleriniz için 0 232 335 03 78 numaralı telefondan ya da izmir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir ek olarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir

Letonya seyahatiniz için vize başvurunuza dahil olarak yapmanız gerekenleri sizler için dört madde halinde derledik ve aşağıda sizlere sunduk. Letonya vize başvurularında Letonya hükümeti seyahatçinin finansal durumuna çok önem verir. Vize başvurusu yapan birey işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet arar. Başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki gelir belgelerini talep eder. Başvuru yapan birey öğrenci isede ebeveyn sponsorluğu ister.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuz için gerekli belgeler başta seyahat nedeninize sonra finansal durumunuza, yaşınıza ve pasaportunuza bağlı olarak değişmektedir. Letonya seyahatiniz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvurunuz için istenen belgeleri hazırlamanız da uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Vize başvuru belgeleriniz hazır olduğunda belgelerinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz belgeler uzman ekip arkadaşlarımız tarafından bir eksiklik ve yanlışlığa mahal vermemek adına dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolünüz sonrası tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz seyahat nedeniniz, veri sunumu kayıt ücretiniz gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilir ya da EFT/ havale yoluyla da ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya vize başvurunuzun bu kısmında konsolosluk belirtilen randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak biyometrik veri sunumunuzu gerçekleştirmenizi talep etmektedir. Veri sunumunuz için uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize uygun olacak şekilde ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak sizler için bir randevu tarihi alırlar. Alınan randevu tarihinde yanınızda bir danışman arkadaşımızla birlikte konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. İstisna olarak, Schengen Vizesi kapsamında son beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş iseniz aksi bir durum olmadıkça veri sunumu kayıtlarınız konsoloslukta olacağından veri sunumunuzu tekrar etmeniz gerekmemektedir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya seyahatiniz için vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız vize sonucunuzu günlük, rutin kontrollerle takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu isterseniz şubemize gelerek elden teslim alabilir isterseniz de pasaportunuzun belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla gönderilmesini talep edebilirsiniz. Letonya vize  başvurunuz red sonucu almış ise başvuru yaparken hazırladığınız belgeleri bir sonraki başvurunuza örnek teşkil etmesi amacıyla saklamanız oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, İzmir

Letonya seyahati için yapacağınız vize başvurusunda, Schengen vizesi kapsamında son beş yıl içinde konsoloslukta veri sunumunda bulunmamış iseniz belirlenen tarihte konsoloslukta şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, İzmir

Letonya vizesi çıkış günleri herhangi aksi bir durum olmadıkça 10 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış süreniz pasaportunuza, seyahat nedeninize ve yaş aralığınıza bağlı olarak değişim göstermektedir. Vize başvurunuzun seyahatinize denk gelecek şekilde sonuç alması için en az 15 en fazla 90 gün önceden başvuru sürecini başlatmanız oldukça önemlidir. Vize çıkışınız belirtilen durumlara bağlı olarak birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla İzmir şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti ve yardım almak için 0 232 335 03 78 numaralı telefondan ya da izmir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';