x
Letonya

Vize İşlemleri

Letonya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Letonya Vize Başvuru , Bodrum

Değerli ziyaretçilerimiz, Letonya seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz için güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Service Bodrum sayfamıza hoş geldiniz.Sayfa devamında, başta bodrum ilimiz olmak üzere Bodrum Gümbet, Bitez, Aspat, Karaincir, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak ilçelerimiz ve Aydın, Denizli, Burdur ve Antalya gibi çevre illerimizden yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair güncel ve detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Letonya vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 252 275 01 04 numaralı telefondan ya da Bodrum@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Letonya vizesi, Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahibi her bireyin muaf olduğu vizedir. Yalnızca Litvanya ziyaretinde bulunacak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi bireyler vize almak zorundadır.

Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Bodrum

Letonya vize başvurunuzda gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, pasaportunuza, veri sunum kaydınıza ve yaş aralığınıza göre değişim göstermektedir. Letonya seyahatiniz 180 gün içinde 90 gün konaklamalı ise Schengen Vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi detaylarını Web sayfamızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Letonya vize başvurunuz için seyahat nedeninize uygun vizeyi seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli evrakları güncel ve detaylı olarak aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Service Bodrum şubemiz aracılığıyla yapacağınız Letonya vize başvurunuz için daha detaylı bilgi sahibi olmak ve gerekli evraklar içinde sormak istedikleriniz için 0 252 275 01 04  numaralı telefondan ya da Bodrum@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir  danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bodrum

Letonya hükümeti vize prosedürleri konusunda seyahatçiyi sıkmayan bir ülkedir. Yalnızca vize başvurusunda bulunan bireyin finansal yeterliliği Letonya vize alımı için oldukça önemlidir. Başvuru yapan birey meslek sahibi ise mesleki belgeleri istenir, işsiz ise bankada teminat ya da menkul kıymet aranır, öğrenci ise de aile sponsorluğu talep edilmektedir. Letonya vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört madde içinde toparladık ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Letonya vize başvurunuza dahil olarak hazırlayacağınız belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve yaş aralığınız gibi nedenlere göre değişim gösterir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlama aşamasında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi dilerseniz şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de belgelerinizi kargo aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlık ve eksikliğe karşı dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolünüz sonrası tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Letonya vize başvuru ücretiniz başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunumu kaydınıza göre değişim göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Letonya vize başvuru ücretinizi isterseniz şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilir isterseniz de EFT/havale yoluyla ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Letonya hükümeti vize başvurusunda bulunan her bireyden belirlenen tarihte konsoloslukta bulunarak veri sunumunda bulunmasını talep etmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize ve konsolosluğun yoğunluk durumuna  uygun bir tarihe sizler için randevu alırlar. Alınan randevu tarihinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Herhangi bir sorun çıkmaması ve işlemler esnasında sizi yönlendirmek amacıyla danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir. Ek olarak son beş yıl içinde konsolosluğa veri sunumunda bulunmuş iseniz verileriniz konsoloslukta kayıtlı olacağından talep edilmedikçe tekrar veri sunumunda bulunmanıza gerek yoktur.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Letonya vize başvurunuzu yaptığınız andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin olarak başvurunuzun sonuç durumunu kontrol ederler. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu dilerseniz şubemize gelerek elden teslim alabilir dilerseniz de belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize başvurunuz red aldıysa başvurunuz için hazırladığınız tüm belgeleri bir sonraki başvurunuz için saklamanız oldukça önemlidir.

Letonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Bodrum

Letonya hükümeti vize başvurusunda bulunan her bireyden belirlenen tarihte konsoloslukta bulunarak veri sunumunu gerçekleştirmesini talep etmektedir. Letonya seyahati için yapacağınız vize başvurusunda son beş yıl içinde konsoloslukta veri sunumunda bulunmamış iseniz belirlenen tarihte konsoloslukta şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır.


Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Bodrum

Letonya vizesinin çıkış süresi pasaportunuza, seyahat nedeninize son olarak da konsolosluğun tatil ve yoğunluk dönemlerine göre değişim gösterebilmektedir. Vize başvuru sürecinizi seyahatinizden en az 15 en fazla 90 gün aralığında başlatmanız gerekmektedir. Vize çıkış süreniz belirtilen  durumlardan biri yaşanmadığı sürece 10 iş günü olarak belirtilmiştir. Aksi durumlarda vize çıkış süreniz birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir.

Euroasia Global Visa Service aracılığıyla Bodrum şubemiz üzerinden yapacağınız Letonya vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 252 275 01 04 numaralı telefondan ya da Bodrum@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Letonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';