x
Küba

Vize İşlemleri

Küba

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 19

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Küba Vize Başvuru, İzmir

Değerli müşterilerimiz Euroasia Global Visa Services İzmir şubesinin sayfasına hoş geldiniz.

Bulunduğunuz sayfa Küba vizesine ilişkin bilgileri içermekte olup başvuru sürecinizde herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına hazırlanmıştır. Sorularınız ve güncel bilgiler için ilgili telefon numaralarımızdan ya da e-posta yoluyla temsilcilerimizden hizmet temin edebilirsiniz. İllere göre kısıtlı alanı kapsamayan Küba Büyükelçiliği’nin hangi ilde ikamet etmekteyseniz size en yakın Euroasia ofisimizden ulaşarak başvuru yapabilirsiniz. Şahsi olarak başvuru yapmanız gerekmeden kurye ve kargo ya da üçüncü kişiler tarafından bizlere belgeleri ulaştırabilirsiniz. Türkiye’den almış olduğunuz vizelerle Küba’ya Amerika üzerinden giriş yapılamamaktadır. Bununla ilgili prosedürleri ilgili makamlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Küba turistik vizesi 6 ay geçerli olup 30 gün konaklama imkanı sağlayan bir vizedir. Diğer vize türlerine göre daha hızlı ve kolay alınabilen bir vizedir.

Küba seyahati için vize şart mı?

Türkiye’den başvuru yapmış olan vatandaşların Küba’ya giriş için vize kartı almış olması gerekir. Umumi (bordo) pasaport sahipleri Küba devletine giriş yapmadan önce mutlaka Küba vizesi almak zorundadır. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahiplerinin giriş için vize alma zorunluluğu yoktur. Yalnızca siyah (diplomatik ) gri (hizmet), yeşil (hususi) pasaport sahipleri 180 gün içinden 90 günü geçmemesi suretiyle vizesiz seyahat yapabilir.

Küba vizesi 6 ay geçerli olup 30 gün boyunca konaklama imkanı sunar. 30 günden daha uzun seyahatlerinizde Küba’daki ilgili makamlara giderek 30 gün daha uzatılabilmektedir.

Küba vize kartı ne kadar sürede çıkar?

Yapmış olduğunuz başvurularınız 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurularınızı onaylayan tek kurum Küba Büyükelçiliği’dir. Bu süre Küba Büyükelçiliği’nin ve Küba Göçmen bürosunun çalışma yoğunluğuna göre değişiklik göstermekte olup Türkiye’de ikamet eden yabancı vatandaşlar için bu süre uzayabilmektedir.

Vize başvurusu için gerekli olan evraklar nelerdir?

Öncelikle tüm pasaport türlerinin en az 6 ay geçerliliği bulunması zorunludur. Pasaportunuzun yıpranmış olmaması ve eksik sayfası bulunmaması gerekir. Küba vizesi için konsolosluk harç bedeli ve vize servis ücreti alınmaktadır. Güncel prosedürleri ve ücret bilgisi için temsilcilerimizden bir e-posta talep edebilirsiniz. Küba için alınan vize ücretlerini Küba Büyükelçiliği güncellemektedir. Vize başvurunuz sonuçlandığında diğer vize türleri gibi pasaport sayfasına yapıştırılmadığı için tarafınıza vize kartı olarak gelmektedir. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların başvuru sürecinde ikamet izinleri ile başvuru yapmalı ve kendi uyruğuna ait olan pasaportu seyahat boyunca yanında bulundurmalıdır. Küba vize kartı 6 ay geçerli olup 30 gün konaklama sağlayan tek girişli vizedir. Ülkeden çıkış yapıldığı andan itibaren geçersizdir. Küba’ya Amerika üzerinden giriş yapacak olan yeşil pasaport sahipleri gerekli bilgileri Küba Washington Büyükelçiliği’nden alabilir. Vize başvuru sırasında parmak izi beyanı bulunmayıp mülakata tabii değildir.

Ticari vize başvurusu yapacak vatandaşlar için başvuru sürecinde Küba’da iş birliği bulunduğu firmadan davetiyeyi ve gerekli olan evrakları yanında bulundurmaları zorunludur.

Vize başvuru formunu şahsen doldurma zorunluluğu bulunmadan tarafımıza e-posta yoluyla ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

Vize başvurunuz sonuçlandığında üzerinde Küba büyükelçiliği barkod numarası ve yetkili Küba servisinin kaşesinin basılı olduğu vize kartı tarafınıza kargo veya kurye tarafından ulaştırma hizmeti temin etmekteyiz. Küba'nın 2 tip para türü vardır. Bunlar Küba konvertible pezosu (CUC) ve Küba pezosudur. Yabancı vatandaşlar alışveriş sırasında CUC kullanmaktadır. Seyahatinizden önce paranız CADECA denilen döviz bürolarından ya da ilgili bankalardan çevirebilirsiniz.

Seyahatiniz boyunca vize kartınızı ve pasaportunuzu yanımızdan ayırmamanızı öneririz.

Soru ve güncel bilgiler için e-posta veya telefonlarımızdan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Küba ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES