x
Küba

Vize İşlemleri

Küba

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Küba Vize Başvuru , Ankara

Merhabalar Sevgili Ziyaretçimiz,

Küba vizesi başvurusu hakkında hazırladığımız bu web sayfasında Küba Vize Başvuru Süreci hakkındaki tüm gerekli bilgileri bulabileceksiniz.

Altındağ,Beypazarı,Çamlıdere,Çankaya,Etimesgut,Gölbaşı,Haymana,Keçiören,Polatlı gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Euroasia GVS Ankara şubesi olarak çevre illerimizden de yapılacak olan Küba Vize başvurularını kabul etmekteyiz.  İlgili ilçelerde bulunuyorsanız, Ankara ofisimize +90 (312) 963 05 26 telefon numarasından ulaşabilir,  ankara@eagvs.com mail adresinden bizlere mail atabilir ya da Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara ikamet adresinden ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Küba İçin Vize Gerekli Midir? - Ankara

Hizmet,Diplomatik ve Bordo pasaport hamili vatandaşlarımızın gerçekleştirecekleri Küba seyahatlerinde vize alma zorunlulukları yoktur. Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız ise vizeleri olmadan Küba’ya seyahat gerçekleştiremezler. Bordo pasaport sahibi olup Küba vize başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerimizin pasaport ve fotoğrafları ile Ankara şubemize başvurmaları halinde gün içinde kendilerine geri dönüş yapılır ve vize işlemlerini kendileri adına ofisimiz gerçekleştirir.

Küba Vizesi İçin  Gerekli Belgeler - Ankara

Küba Büyükelçiliği vize başvurusu yapan kişinin pasaportunda bir yırtık olmaması ve pasaportun zarar görmemesi konusunda çok hassastır hatta bu konuda Elçilik tarafından bir bildiri yayınlamışlardır. Pasaportunuzda herhangi bir zarar olmaması, yırtık sayfasının bulunmaması ve en az 6 ay geçerliliği olması dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardandır. Küba vizesi doğrudan pasaporta yapıştırılan bir vize olmadığı için pasaportunuzu elden ofisimize teslim etme gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Renkli fotokopisini ve fotoğrafını göndermeniz vize işlemlerinizin tamamlanması için yeterlidir. Bunun dışında gerekli belgeler hakkında bir sorunuz var ise irtibat numaralarımızdan Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Başvuru Formu - Ankara

Euroasia Global Visa Services Ankara Şubemizden yaptığınız Küba Vize başvurularınızda herhangi bir vize başvuru formu doldurmanıza gerek olmayacaktır. Bizler sizin adınıza tüm işlemleri gerçekleştirmekte ve Küba turistik vize kartınızı ikamet adresinize postalamaktayız. Ankara şubemizden Küba vize başvurusunda bulunmanızın en büyük faydası tek bir maille tüm işlemlerinizin gerçekleşmesini sağlamanızdır.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Ankara

Konsolosluğun değerlendirme süreci çeşitli etkenlere bağlı olarak uzayıp kısalabilmektedir. Bir rakam vermek gerekirse ortalama 2  iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanacaktır. Yine de bu durum konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayabilir. Seyahatine çıkmadan önce lütfen bu süreci göz önünde bulundurunuz.

Küba Vize Ücreti 2023 - Ankara

Küba vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize servis hizmet bedeli olarak 2 parçadan oluşmaktadır. Küba vize ücreti her yıl Büyükelçilik tarafından yenilenmektedir. Güncel ücretler hakkında bilgi almak için mail adresimizden gerekli bilgilendirmeyi isteyebilirsiniz.

Uyarılar - Ankara

  1. Küba turistik vizesi pasaporta doğrudan yapıştırılan bir vize değildir. Size bir vize kartı şeklinde pasaporttan ayrı olarak verilmektedir.
  2. Küba geziniz için herhangi bir aşı yaptırma zorunluluğunuz yoktur.
  3. Küba’dan ayrılmadan önce 25 CUC ülkeden çıkış tutarı olarak havaalanında ödenmektedir.
  4. Küba vizesi 6 ay için geçerliliği olan ve 30 gün konaklama şansı tanıyan bir vizedir. Daha uzun süre kalmayı planlayan vatandaşlarımız Küba’da yetkili kısımlara başvuru yapabilir.
  5. Yabancı uyruklu olup Türkiye’den Küba vizesine başvuracak vatandaşlarımızın başvurularını yaparken oturum belgelerini veya ikamet izinlerini kullanmaları önemle rica olunur.
  6. Küba vizesi pasaporta işlenmediği için seyahate çıkacak ziyaretçilerimizin pasaportunu ve vize kartını birlikte taşımaları gerekmektedir.

Küba Vize Başvurularınız hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan faydalanabilirsiniz.

Küba ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES