x
Küba

Vize İşlemleri

Küba

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 47 40

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

Küba Vize Başvuru, İstanbul

Sevgili Ziyaretçimiz Euroasia GVS İstanbul Şube Sayfamıza Hoş Geldiniz.

İstanbul Şubesi olarak, sizler için Küba Vize Başvurusu yaparken yapılacak işlemleri ve dikkat etmeniz gereken hususları bir sayfa altında topladık. 

Esenyurt, Küçükçekmece, Bağcılar, Pendik, Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş, Maltepe, Bahçelievler… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Euroasia GVS İstanbul şubesi olarak sizlere Küba vize başvurularınızı bir il veya ilçe sınırlaması olmadan size en yakın Euroasia GVS İstanbul ofisinden gerçekleştirebileceğiniz bilgisini vermek isteriz. Bahsi geçen ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz, İstanbul ofisimize +90 (212) 963 47 40 telefon numarasından ulaşabilir, help@eagvs.com adresine sorularını yöneltebilir veya Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul ikamet adresinden ofisimize şahsen uğrayabilirler.

Küba Vizesi Kimlere Gerekiyor? - İstanbul

Hususi, Hizmet ve Diplomatik vize sahibi T.C Vatandaşlarının Küba seyahatleri için vize alma gibi bir zorunlulukları yoktur. Ancak Umuma Mahsus pasaportu olan vatandaşlarımızın Küba Vize Prosedürünü yerine getirmeleri gerekmektedir.

Küba Vizesi İçin Gerekli Belgeler - İstanbul

Büyükelçiliğin gereksinimlerine uygun pasaportunuzu tarafımıza göndermenize gerek yoktur. Çünkü Küba vizesi doğrudan pasaporta işlenen bir vize değildir. Vize Kartı olarak çıkmaktadır ve başvurunuz sonuçlandığında bu vize kartınızı adresinize kargolamaktayız.  Küba Büyükelçiliğinin özellikle bildiri yayınladığı ve dikkat ettiği bir kaç husus bulunmaktadır.  Bu hususlar ;

 • Pasaportta herhangi bir hasar olmaması
 • Pasaport sayfalarında yırtık olmaması
 • Pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin olması 

Küba Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İstanbul

Euroasia GVS İstanbul Şubemizden yapacağınız Küba vize başvurularında başvuru formu doldurmanıza gerek kalmayacaktır. Gerekli belgeleri tarafımıza eksiksiz gönderdiğiniz takdirde ofisimizdeki yetkililerimiz sizin adınıza başvuru işlemlerinizi tamamlayacak ve Küba turistik vize kartınızı ikamet adresinize kargolanacaktır.

Küba Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - İstanbul

Küba Büyükelçiliği’nin vize değerlendirme süreci değişkenlik gösterebilmektedir. Konsolosluğun yoğunluğuna ve çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebilen bu değerlendirme aşaması ortalama 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Küba Vize Ücreti - İstanbul

Küba vize ücretinin içinde konsolosluk harç bedeli ve vize servis ücreti bulunmaktadır. Ankara büyükelçiliği Küba vize ücretlerini güncellediğinden dolayı güncel fiyat bilgisi hakkında bilgi almak için lütfen mail adresimizden İstanbul ofisimize ulaşınız.

Küba Vizesi Hakkında Önemli Hususlar - İstanbul 

 1. Küba ziyareti gerçekleştirecek vatandaşlarımızın Dışişleri bakanlığımız tarafından söylendiği üzere aşı yapma zorunlulukları yoktur.
 2. Küba’da 2 çeşit para sistemi bulunur. Bunlar Küba pesosu ve Küba Konvertible Pesosudur.
 3. Küba vizesi pasaporta direkt işlenen bir vize olmadığından vizeniz sonuçlandığında Vize kartınızı ikamet adresinize göndermekteyiz.
 4. 25 CUC’lık bir ücret Küba havaalanlarında ülkeyi terk etme vergisi olarak alınmaktadır.
 5. Turistik Küba vizesi 6 ay için 30 gün konaklama hakkı sağlamaktadır. Bundan daha fazla süre için konaklama hakkına ihtiyaç duyan ziyaretçilerimizin Küba’da yetkili makamlara başvuru yapmaları önemle rica olunur.
 6. Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu vatandaşlarımız eğer Küba Vize başvurularını Türkiye’den yapacaklar ise oturum izinleri veya ikamet belgeleriyle başvurularını yapmalıdırlar.
 7. Küba seyahatinden önce pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerliliğinin olduğundan emin olunuz.
 8. Küba vizesi pasaporttan ayrı olarak bir kart şeklinde verildiğinden seyahatinizde hem pasaportunuzu hem bu vize kartınızı yanınızda taşımanız önemle rica olunur.

İstanbul Şubemizden yapacağınız Küba vize başvuruları hakkında kafanıza takılan diğer sorular için lütfen İstanbul ofisimize +90 (212) 963 47 40 telefon numarasından ulaşabilir, help@eagvs.com adresine bizlere ulaşabilirsiniz.

Küba ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.