x
Küba

Vize İşlemleri

Küba

Adres

İstiklal Mahallesi Hakan Sokak No:19/A Osmangazi/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Küba Vize Başvuru, Bursa

Değerli müşterilerimiz Euroasia Global Visa Services Bursa şubemize hoş geldiniz.

Bulunduğunuz sayfa Küba vize başvuru süreci üzerine hazırlanan sayfadır. Küba büyükelçiliğin illere göre yetki alanı kısıtlaması bulunmadığı için hangi ilde ikamet etmekteyseniz size en yakın ofislerimizden vize başvurusu yapabilirsiniz. Küba vizesini sonuçlandıran tek kurum Küba büyükelçiliğidir. Küba’ya Amerika üzerinden giriş yapılamamaktadır. Bunun için ilgili kurumlardan bilgi alabilirsiniz.

Küba’ya Seyahat için Vize Şartı Var Mıdır?

Küba’ya seyahatlerinizde giriş yapabilmek için vize kartı gereklidir. Vize kartı Küba’ya tek girişli 30 gün kalma hakkı tanıyan bir vize türüdür. Umumi pasaport sahibi vatandaşların Küba’ya girebilmek için mutlaka vize kartı almaları gerekir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla vizesiz seyahat edebilirler. Bordo pasaportu bulunan vatandaşların bizlere ulaşarak başvuru sürecini tamamlayabilirler. Vize işlemleri için pasaportunuzu renkli olarak taratarak tarafımıza gönderip işlemlerinizi en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başvurduğunuz vizeler vize kartı olarak onaylanır.

Küba vizesi kaç günde sonuçlanır?

Vize işlemleriniz ortalama 2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Küba göçmenlik bürosunun ve Küba Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna göre değişmektedir. Yabancı pasaportla başvuru yapan vatandaşların başvuru süreçleri daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.

Küba vize başvurusunda gerekli olan evraklar nelerdir?

Başvuru sürecinde tarafımıza pasaportunuzu ve fotoğrafınızı sunmanız yeterlidir. Pasaportunuzun sayfaları yıpranmış olmamalı ve sayfalarında yırtık bulunmamalıdır. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Vize başvuru formunu dilerseniz bize e-posta yoluyla ulaşarak sizin en hızlı şekilde başvurunuzu tamamlayabiliriz. E-posta yoluyla fotoğrafınızı ve pasaportunuzun renkli fotokopisini yollayarak temsilcimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Şahsen elden teslim edemeyeceğiniz durumlarda üçüncü kişiler tarafından ya da kargo ve kurye aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Ticari vize alacak olan vatandaşların Küba’da bulunan firmayla işbirliği içinde olduğuna dair davetiye ve başvuru için gerekli evrakların bulundurulması gereklidir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikamet eden yabancı vatandaşlar ikamet izinleriyle başvuru yapmalıdır.

Tüm pasaport türlerinin en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Turistik vize 6 ay geçerlidir ve 30 gün boyunca konaklama imkanı sağlar. 30 günden daha uzun seyahatler için Küba’da bulunan resmi makamlardan başvuru yaparak uzatılabilir. Vizeniz onaylandığı takdirde Küba büyükelçiliği barkod numarasının ve Küba vize servisi kaşesinin bulunduğu vize kartınızı tarafınıza kargo ve kurye aracılığıyla ulaştırabilmekteyiz. 2022 yılı itibariyle Küba vize ücreti vize servis hizmet bedeli ve konsolosluk harç bedeli içerir. Vize ücreti Küba Büyükelçiliği tarafından güncellenmektedir. Güncel fiyat bilgisi edinmek için bursa@eagvs.com adresinden ya da mevcut olan numaralardan bize ulaşabilirsiniz. Küba para birimi olarak 2 tür para sistemi vardır. Küba konvertible pezosu (CUC) ve Küba pezosudur. Yabancı vatandaşlar alışverişlerde CUC kullanmaktadır. Seyahatiniz öncesinde paralarınızı CADECA adlı döviz bürolarından ya da bankalarından çevirebilirsiniz. Küba’dan çıkış için havaalanından 25 CUC çıkış vergisi talep edilir.

Küba vizesi pasaportunuzun sayfalarına basılan bir vize olmadığı için seyahat boyunca vize kartınızı ve pasaportunuzu yanınızdan ayırmayınız.

Bizlere e-posta adresimizden ya da telefonlarımızdan soru ve bilgi için ulaşabilirsiniz.

Küba ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.