x
Küba

Vize İşlemleri

Küba

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 62

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Küba Vize Başvuru , Antalya

Değerli müşterilerimiz Euroasia Global Visa Services Antalya şubesinin sayfasına hoş geldiniz.

Bulunmakta olduğunuz sayfada Küba vize başvurusuna ait bilgileri sizler için hazırlayıp başvuru sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere sunmaktayız.

Güncel bilgi ve sorularınız antalya@eagvs.com adresimizden bizlere ulaşarak temsilcilerimiz tarafından başvuru hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Küba vizesi diğer vize türlerine göre daha hızlı ve kolay çıkarılan bir vize türüdür.

Öncelikle Küba vize kartıyla Amerika üzerinden Küba’ya giriş yapmak mümkün değildir. Bu konuyla ilgili olarak ilgili makamlardan bilgi alabilir ya da dilerseniz temsilcilerimize ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

Küba seyahati için vize şart mı?

Küba seyahati için bordo (umumi) pasaportu bulunan vatandaşların vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri ülkeye giriş için vize şartı bulunmamaktadır. Ancak bu üç pasaport sahibinin 180 günden 90 günü aşmayan konaklamaları için geçerlidir. Küba vize kartı tek girişli olup ülkeden çıkışınız itibariyle geçersiz sayılır. Vize kartı 6 ay geçerli 30 gün konaklama imkanı sağlar.

Vize kartı 30 gün boyunca konaklama imkanı sunar. 30 günden daha uzun süreli konaklamak isteyen vatandaşların Küba’da bulunan ilgili makamlardan uzatmak için talepte bulunabilirler. Yeşil pasaport sahipleri Küba’ya Amerika üzerinden giriş yapmadan önce Küba’da bulunan Washington büyükelçiliğinden gerekli bilgileri alabilir ya da bize ulaşarak temsilcilerimizden bilgi edinebilirsiniz.

Vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Küba vize kartı diğer vize türlerine göre daha kolay ve hızlı sonuçlanan iş bir vize türüdür. Yapmış olduğunuz başvurular 2 iş günü içerisinde sonuçlanmakta ancak Küba büyükelçiliği ve Küba büyük göçmen bürosunun yoğun çalıştığı günlere göre değişiklik göstermektedir . Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların başvuru süreci daha uzun bir sürede sonuçlanmaktadır.

Vize başvurusu için gerekli olan evraklar nelerdir?

Vize başvurusunda gerekli olan en temel şart tüm pasaport türlerinin en az 6 ay geçerli olmasıdır. Pasaportunuzun üzeri tahrip edilmiş ve yırtık olmamalıdır. 2021 yılı itibariyle Küba vize başvuru ücreti Küba vize servis hizmeti ve konsolosluk harç bedeli olarak ödenmektedir. Vize ücretini Küba Büyükelçiliği güncellemektedir. Güncel fiyat bilgisi almak için lütfen bize e-posta yoluyla ulaşın.

Yeşil pasaport sahipleri Küba’ya Amerika üzerinden giriş yapmadan önce Küba Washington büyükelçiliğinden güncel bilgileri alabilirler.

Ticari vize için başvuru yapacak vatandaşların Küba’da bulunan firma ile ilişkili olduğuna dair davetiye ve gerekli olan diğer evrakları hazır bulundurmalıdır.

Vize başvurunuz tamamlandıktan sonra üzerinde Küba Büyükelçiliği seri numarası ve Küba Göçmen bürosunun kaşesi basılan vize kartınızı tarafınıza kargo ya da kurye aracılığıyla  teslim etmekteyiz.

Para birimi olarak Küba' da 2 tip para birimi bulunur. Bunlar Küba pezosu ve Küba konvertible pezosu CUC para birimidir. Yabancı uyruklu vatandaşların alışveriş sırasında CUC para birimi kullanılır. Seyahatinizden önce CADECA denilen döviz büroları ya da bankalar aracılığıyla çevirebilirsiniz.

Başvuru sürecinde soru, bilgi ve görüşlerinizi e-posta adresinden temsilcilerimize yönlendirebilirsiniz.

Seyahat sırasında pasaportunuzu ve vize kartınızı yanınızdan ayırmamanızı öneririz.

Küba ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.