x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Telefon/Faks

+90 462 215 60 13

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru , Trabzon

Sayın ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti seyahatiniz için vize başvurusu sırasında gerekli bilgiye sahip olmanızı amaçlamış olduğumuz Euroasia GVS Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Detaylı bilgi için +90 462 215 60 13 telefon numarası ve help@eagvs.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurusu, gerekli evraklar, seyahatiniz boyunca dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda bulunan başlıklar üzerinden takip edebilirsiniz. 

Kongo Cumhuriyetine Gitmek İçin Vize Almak Gerekir mi? - Trabzon

Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi vatandaşlarımızın Kongo seyahatleri için vize almaları gerekmektedir. Vize sahibi olmaktan yalnızca Resmi/Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız muaftır. Sorunsuz bir seyahat için vize prosedürlerinin tümüne uymanız gerektiğini hatırlatırız. 

Kongo Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Trabzon 

  • Pasaport 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınabilir. (Isteğe bağlı).

Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanoz sağlınız için tavsiye edilen aşı türleri arasındadır. (Kongo Cumhuriyeti için alınan sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uymalıdır.) 

  • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması kaydıyla)
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları

Kongo Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Detayları - Trabzon

Kongo Cumhuriyeti için gerçekleştireceğiniz vize başvurusu esnasında başvuru formunu tutarlı ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Aksi gözlemlenen başvuruların vize reddi gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulması sırasında Euroasia GVS Trabzon şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvuru formuna şahsen tarih ve imza atmanız zorunludur.

Kongo vize başvuru formu ve Eagvs vize takip formlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kongo Cumhuriyeti İçin Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir? - Trabzon

  • Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti turistik vizesi 3 ay (90 gün) olarak belirlenmiştir ve seyahat planına uygun olarak tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. 
  • Ticari Vize: Kongo’ya ticaret alanında bulunmak, fizibilite raporları hazırlamak, yatırım yapmak gibi ticari nedenlerle gidecek olan vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Diğer adı işletme vizesi olan ticari vizenin süresi 1 ay (30 gün) olarak ve tek ya da çok girişli olarak verilmektedir. Ticari nedenlerden dolayı Kongo Cumhuriyeti'nde 30 günden fazla kalacağı kesinleşen vatandaşlarımızın kaldıkları yere en yakın Göçmenlik Bürosundan vizelerini uzatmaları gerekir. 
  • Diplomatik / Resmi Vize: Resmi/Diplomatik pasaport hamillerinin 90 günden az sürecek seyahatleri için herhangi bir vize başvurusunda bulunmalarına gerek bulunmamaktadır. 90 günü aşan seyahatler için vize prosedürlerinin tümüne uyulması gerekmektedir. Diplomatik nedenler dolayısıyla Kongo’da bulunması gereken Resmi/Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımıza ve Birleşmiş Milletler Laissez-Passer sahiplerine olumlu sonuçlanan başvuruları neticesinde 12 ay süreli resmi/diplomatik vize verilmektedir. 

Kongo Cumhuriyeti Vizesi İçin Nereye Başvurmak Gerekir? - Trabzon 

Türkiye Cumhuriyeti’nden Kongo Cumhuriyetine yapılan başvurular için vize değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliğine aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Gerekli evraklarınızı Trabzon ofisimize elden ya da kargo ile ulaştırabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Kurumumuz başvurunuzu sizin adına yapar ve süreç boyunca gerekli tüm yetkiye sahiptir. Vize başvuru sonuçlarınız ortalama 7-10 gün içerisinde belli olacağından seyahat tarihinden 15 gün öncesine kadar başvuru işlemlerinizin tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. 

Kongo’ya Türkiye’den Nasıl Gidilmektedir? - Trabzon 

Türkiye’den Kongo’ya direkt uçuş bulunmaması sebebiyle seyahatiniz İstanbul’dan Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika’da bulunan diğer noktalardan aktarmalı olarak gerçekleştirilir. Bu sayede Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilirsiniz. Kongo Demokratik Cumhuriyeti başkenti Kanşasa’dan tekne ile Brazavil’e geçebilme seçeneğiniz olduğunu da hatırlatırız. 

Kongo Sınırları İçerisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Trabzon 

Ülkelerinde yasal olmayan yollarla çalışan yabancılara karşı 2014 yılından beri sınır dışı operasyon yürüten Kongo Cumhuriyetinde bulunacak vatandaşlarımızın Kongo’da bulundukları süre boyunca pasaportlarını yanlarından ayırmamaları oldukça önemlidir. Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefon numaralarına sahip olmaları gerektiğini de hatırlatırız. Kongo sınırlarında uzun süreli bulunacak vatandaşlarımızın Büyükelçiliğe kayıt olmak suretiyle Konsolosluk Kimliği sahibi olmaları gerekmektedir. 

Kongo Cumhuriyeti Vize Ücretleri - Trabzon 

Kongo Cumhuriyeti vize ücreti tek girişli ve çok girişli olarak ikiye ayrılır. Ücret detaylarını Trabzon ofisimiz ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Kongo Büyükelçiliği vize ücretini Euro olarak kabul eder ve fatura işlemlerinde artı %18 KDV ücreti uygulanır. Size belirtilen fiyat içerisinde konsolosluk harcı ve hizmet bedeli de yer almaktadır. Vize başvurunuzda aldığınız kargo ve kurye ücretleri şahsınızca karşılanmak durumundadır.

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Trabzon şubesi olarak Kongo Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi için Trabzon ofisimiz ile görüşebilir ya da +90 462 215 60 13 telefon numaramızdan ve trabzon@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';