x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 38

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Kongo Vize Başvurusu, Tekirdağ

Sayın ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti seyahat planınız için vize başvuru sürecinde gerekli bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız Euroasia GVS Tekirdağ şube sayfamıza hoş geldiniz. Detaylı bilgi ve merak ettikleriniz için +90 (282) 255 50 34 telefon numarası ve help@eagvs.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kongo vize başvuru sürecine dair bilgileri aşağıdaki sorulara verdiğimiz yanıtlardan ulaşabilirsiniz.

Kongo Seyahati İçin Vize Gerekir mi? - Tekirdağ

 
Diplomatik/Resmi pasaporta sahip vatandaşlarımız hariç diğer pasaportlardan birine sahip herkes Kongo seyahati için vize sahibi olmak zorundadır. Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize başvurusunda bilmeniz gerekenleri sayfamızın devamında öğrenebilirsiniz. Kongo Cumhuriyeti için vize prosedürlerinin tümüne uymanız gerekmektedir. 
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize Başvuru Sırasında Gerekli Evraklar Nelerdir? - Tekirdağ

 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
  • İngilizce detaylı işyerine ait yazı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması gerekmektedir.)
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınması önerilir. (isteğe bağlı olarak).
Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos sağlınız için tavsiye edilen aşı türlerindendir. (Seyahatiniz boyunca alınan tüm sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyması zorunludur.) 
 

Kongo Cumhuriyeti Seyahati İçin Vize Ücreti Ne Kadardır? - Tekirdağ

 
Kongo Cumhuriyeti için belirtmiş olduğunuz seyahat planı doğrultusunda vize ücretleri tek girişli ve çok girişli olarak iki şekilde temin edilir. Kongo Büyükelçiliği vize ücretlerini Euro olarak kabul ettiğiniz hatırlatmak isteriz. Ücret detayları için Tekirdağ ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Konsolosluk harcını ve hizmet bedelini size belirtilen fiyat içerisinde ödemiş olursunuz. Vize başvuru sürecinde talep ettiğiniz kargo ve kurye ücretleri şahsınız tarafından karşılanır. 
 

Kongo Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşabilirim? - Tekirdağ

 
Kongo’ya planladığınız seyahatin gerçekleşebilmesi için vize başvuru formunu tutarlı ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Aksi gözlemlenen başvuruların olumsuz sonuçlanabildiğini hatırlatmak isteriz. Başvuru formunun başvuru sahibi tarafından tarihlenmesi ve imzalanması gerekir. Vize başvuru formunun doldurulması sürecinde Euroasia GVS Tekirdağ şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi bilmenizi isteriz.
 
Kongo vize başvuru formu ve Eagvs vize takip formlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

Kongo Vizesi İçin Nereye Başvurmalıyım? - Tekirdağ

 
Türkiye’den Kongo’ya yapılan başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Vize başvurunuz sırasında şahsen bulunmanız gerekliliği bulunmamaktadır. Gerekli evraklarınız ile Tekirdağ ofisimizden başvurabileceğini gibi kargo ile ulaştırabilme seçeneğiniz olduğunu da hatırlatırız. Tekirdağ ofisimiz başvurunuzu sizin adınıza yapabilmektedir ve süreç içerisindeki tüm yetkiye sahiptir. Kongo vize başvuru sonucunun 7-10 gün içerisinde sonuçlanabileceğini bu sebeple seyahat tarihinizin 15 gün öncesine kadar başvurunuzun tamamlanmış olması gerektiğini unutmamanızı tavsiye ederiz. 
 

Kongo Cumhuriyeti Seyahati İçin Alınabilecek Vize Türleri Hangileridir? -  Tekirdağ

 
Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti turistik vize süresi 3 ay (90 gün) olarak temin edilir. Seyahat planınıza göre tek ya da çok girişli olarak verilmektedir. 
Ticari Vize: Kongo’ya herhangi bir ticari sebepten ötürü gitmeniz gerektiğinde başvurmanız gereken vize türüdür. Ticari vizenin süresi 1 ay (30 gün) süreli olarak verilir. Seyahat planınız doğrultusunda tek ve çok girişli olarak verilmektedir. 30 günden daha uzun kalacak olan vatandaşlarımızın kaldıkları yere en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden uzatmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. 
Diplomatik / Resmi Vize: Resmi/Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımızın 90 günü aşmayan Kongo seyahat planları için vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. 90 günden uzun sürecek seyahatler için belirtilen vize prosedürlerine uyulması zorunludur. Diplomatik pasaport ile yapacağınız başvurunun olumlu sonuçlanması halinde 12 aylık resmi/diplomatik vize sahibi olursunuz. 
 

Kongo Cumhuriyeti Sınırları İçerisinde Dikkate Alınması Gerekenler Nelerdir? - Tekirdağ

 
Kongo Cumhuriyeti 2014 yılı itibari ile ülke içinde kayıt dışı olarak çalışan yabancılara karşı sınır dışı operasyon yürütmektedir. Bu nedenle oluşabilecek her soruna karşı seyahatiniz boyunca pasaportunuzu yanınızdan ayırmamanız gerektiğini ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefonuna sahip olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Uzun sürecek seyahatleriniz için Büyükelçilikten Konsolosluk Kimliği almanız gerekmektedir. 
 

Kongo Cumhuriyetine Nasıl Gidilir? - Tekirdağ

 
Türkiye Cumhuriyeti içerisinden Kongo Cumhuriyetine tek uçuş ile ulaşmanız mümkün değildir. İstanbul üzerinden Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika'nın diğer aktarma noktalarından ulaşabileceğiniz gibi seçeceğiniz güzergah üzerinden Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilmeniz mümkündür.
 
Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Tekirdağ şubesi olarak Kongo Cumhuriyeti seyahatiniz için gereken bilgilere sahip olmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Başvuru süreci ve seyahat planınız için detaylı bilgiye ulaşmak istediğinizde Tekirdağ ofisimizi ziyaret edebilir ve 
+90 (282) 255 50 34 telefon numaramızdan ya da tekirdag@eagvs.com e- posta adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';