x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 02 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Kongo Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunmak için yapmanız gereken vize başvuru sürecinde gerekli bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız Euroasia GVS Edirne şube sayfamıza hoş geldiniz. Detaylı bilgi için +90 (850) 241 01 94 telefon numarası ve Edirne@eagvs.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Kongo Cumhuriyeti vize başvurusu sürecine dair merak ettiklerinize sayfamızın devamında bulabilmenizi dileriz. 
 

Kongo Cumhuriyetine Seyahat İçin Vize Gerekir mi? - Edirne

 
Resmi/ Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlarımız dışında Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın Kongo seyahati için vize başvurusu yapmaları zorunludur. Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusu sırasında merak ettikleri sayfamızın devamında yer almaktadır. Kongo Cumhuriyeti sınırları içerisine girebilmek için vize prosedürlerinin tümüne uymanız gerekmektedir.
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize Başvuru Sırasında Hangi Evraklar Gerekir? - Edirne

 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınması tavsiye edilir. (isteğe bağlı olarak).
Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos sağlınız için tavsiye edilen aşı türlerindendir. (Seyahatiniz boyunca alınan tüm sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyması gerekmektedir.) 
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
  • İngilizce detaylı işyerine ait yazı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması gerekmektedir.)
 

Kongo Cumhuriyeti Vize Ücreti Ne Kadardır? - Edirne

 
Kongo Cumhuriyeti vize başvurusu sırasında belirtmiş olduğunuz seyahat planına göre vize ücretleri tek girişli ve çok girişli olarak iki şekilde temin edilmektedir. Ücret detaylarına dair merak ettikleriniz için Edirne ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli belirtilen ücretlendirme içerisinde yer almaktadır. Kongo Büyükelçiliği vize ücretlerini Euro olarak kabul etmektedir. Kongo Vize başvuru sürecinde faydalanabileceğiniz kargo ve kurye ücretleri şahsınız tarafından karşılanmaktadır.
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşabilirim? - Edirne

 
Kongo seyahatinizin en sağlıklı şekilde gerçekleşebilmesi adına vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Tutarsız ve eksik doldurulan vize başvuru formalarının olumsuz sonuç alabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Başvuru sahibi tarafından tarihlenmesi ve imzalanması gereken vize başvuru formunun doldurulması sürecinde Euroasia GVS Edirne şubemizden danışmanlık hizmet alabilirsiniz.
 
 

Kongo Cumhuriyeti Vizesi İçin Nereye Başvurmalıyım? - Edirne

 
Türkiye sınırlarından Kongo Cumhuriyetine seyahat için yapılan başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Hazırlamış olduğunuz evrakları Edirne ofisimize elden getirebileceğiniz gibi kargo ile ulaştırmanız da mümkündür. Kurumumuz başvurunuzu sizin adınıza yapabilmektedir. Vize başvurunuz ve başvurunuzun sonuçlanması kadar olan süreç içerisinde tüm yetkiye sahiptir. Başvurunuz 7 ila 10 gün arasında sonuçlanabilir. Seyahat planınızda herhangi bir sorun yaşamamak adına seyahat tarihinizden 15 gün öncesine kadar başvuru işlemlerinizin tamamlanmış olmasını gerektiğini hatırlatırız.
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Alınabilecek Vize Türleri Nelerdir? -  Edirne

 
  • Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti turistik vize süresi 3 ay (90 gün) olarak belirtilmiştir. Seyahat planınız doğrultusunda tek girişli ya da çok girişli olarak verilebilmektedir. 
  • Ticari Vize: Kongo Cumhuriyetine herhangi bir ticari sebepten ötürü gitmeniz gereken durumlarda başvurmanız gereken vize türüdür. Ticari vizenin süresi 1 ay (30 gün) geçerli olacak şekilde verilir. Seyahat planınıza yönelik olarak tek ve çok girişli olarak verilmektedir. 30 günden daha fazla kalacak vatandaşlarımızın bulundukları yere en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden vizelerini uzatmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. 
  • Diplomatik / Resmi Vize: Resmi/Diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımızın 90 günden daha kısa sürecek seyahatleri için vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. 90 günden uzun süreceği kesin olan seyahatler için belirtilen vize prosedürlerine uyulması gerekmektedir. Diplomatik pasaport ile yapmış olduğunuz başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde 12 aylık resmi/diplomatik vize sahibi olursunuz.
 

Kongo Cumhuriyeti Seyahati Sırasında Dikkate Alınması Gerekenler Nelerdir? - Edirne

 
Kongo Cumhuriyeti ülkeleri içerisinde kayıt dışı çalışan yabancılara karşı 2014 yılından beri sınır dışı operasyon yürütmektedir. Bu sebeple Kongo’da yaşayacağınız herhangi bir soruna karşı seyahatiniz boyunca pasaportunuzu yanınızdan ayırmamanızı hatırlarız. Ayrıca Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefon numarasına sahip olmanız da oldukça önemlidir. Uzun süreli seyahatleriniz dahilinde Büyükelçilikten “Konsolosluk Kimliği” almanız gerektiğini unutmamalısınız. 
 

Kongo’ya Nasıl Gidilir? - Edirne

 
Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından Kongo’ya tek uçuş ile ulaşabilmeniz mümkün değildir. İstanbul’dan Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika’da bulunan diğer noktalar aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz güzergah üzerinden Kongo Başkenti Brazavil’e ulaşabilirsiniz. 
 
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Edirne şubemiz üzerinden Kongo Cumhuriyeti vize sürecine dair gerekli bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Vize başvurusuna dair detaylı bilgi için Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Kurumumuza ayrıca +90 (850) 241 01 94 telefon numaramızdan ya da edirne@eagvs.com e- posta adresinden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES