x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 21

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru , Konya

Sayın ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti seyahatiniz için bilmeniz gerekenleri sizinle paylaşmayı amaçladığımız Euroasia GVS Konya şube sayfamıza hoş geldiniz. Detaylı bilgi için +90 332 225 40 21 telefon numarası ve Konya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kongo Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair gerekli bilgilendirmeleri sayfamızın devamında bulabilirsiniz.


Kongo Cumhuriyetine Gitmek İçin Vize Gerekir mi? - Konya


Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın Kongo Cumhuriyetine gidebilmeleri için vize sahibi olmaları gerekmektedir. Bu iki pasaport türünden herhangi birine sahip vatandaşlarımızın vize başvuruları sırasında bilmesi gerekenleri aşağıda sıkça sorulan sorular başlıkları altında yanıtlamış bulunmaktayız. Kongo seyahati için Diplomatik/Resmi pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunmaları gerekmez. Seyahatinizi en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilmek adına vize prosedürlerinin tümüne uymanız oldukça önemlidir. 


Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Türleri Nelerdir? - Konya

 

  • Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti için alınabilecek vize türlerinden biri olan turistik vizenin süresi 3 ay (90 gün) olarak belirlenmiştir. Tek girişli ve çok girişli olarak iki şekilde verilir. 
  • Ticari Vize: Herhangi bir ticari neden dolayısıyla Kongo Cumhuriyetine gidecek olan vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Turistik vize de olduğu için tek girişli ve çok girişli olarak iki seçenek halinde sunulmaktadır. Ticari vizenin süresi 1 ay (30 gün) olarak belirlenmiştir. Seyahatinizden 30 günden daha uzun sürmesi durumunda kaldığınız yere en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden vizenizi uzatmanız gerektiğini hatırlatırız.
  • Diplomatik / Resmi Vize: Resmi/Diplomatik pasaport hamillerinin 90 günden daha az sürecek seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunluluğu yoktur. 90 günden uzun sürecek seyahatler için vize prosedürlerine uygun olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Resmi/Diplomatik pasaport sahiplerinin olumlu sonuçlanan başvuruları neticesinde 12 ay süreli diplomatik/resmi vize verilmektedir. 

 

Kongo’ya Alınacak Turistik Vize İçin Hangi Evraklar Gerekir? - Konya

 

  • Pasaport
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • İngilizce detaylı işyerine ait yazı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması gerekmektedir.)
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınması tavsiye edilir. (isteğe bağlı olarak).

Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanoz sağlınız için tavsiye edilen aşı türlerindendir. (Seyahatiniz boyunca alınan tüm sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyulması zorunludur.) 


Kongo’ya Vize Almak İçin Nereye Başvurulur? - Konya 


Türkiye’den Kongo’ya yapılan başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisine yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Kongo Vize başvurunuz sırasında şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Evraklarınızın tümünü Konya şube ofisimize elden ulaştırabilir ya da kargo ile gönderebilirsiniz. Kurumumuz vize başvurunuzu sizin adınıza yapar ve başvurunuzdan sonuçlanmasına kadar olan süre içerisinde gerekli tüm yetkiye sahiptir. Başvurunuzun sonuçlanması ortalama 7-10 gün sürebilir bu sebeple seyahat tarihinden 15 gün öncesine kadar başvuru işlemlerinizin tamamlanmış olması gerektiğini hatırlatırız.


Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşabilirim? - Konya 


Kongo’ya yapacağınız seyahat öncesinde vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerektiğini hatırlatırız. Eksik ya da tutarsız bilgiler içeren başvuru formlarının vize reddi gibi olumsuz sonuçlara sebep olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunun doldurulması sırasında Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvuru formuna başvuru sahibinin tarih ve imza atması gerekmektedir
Kongo vize başvuru formu ve Eagvs vize takip formuna sitemizden ulaşabilirsiniz.


Kongo Cumhuriyeti Vize Ücreti Ne Kadardır? - Konya 


Seyahat planına uygun olarak gerçekleştirdiğiniz Kongo vize başvurunuzda tek girişli ve çok girişli olarak iki şekilde ücretlendirme ile karşılaşırsınız. Ücret detaylarını Konya ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer almaktadır. İsteğiniz doğrultusunda alabileceğiniz kargo ve kurye hizmeti ücretleri sizin tarafınızdan karşılanır. Kongo Büyükelçiliğinin vize ücretlerini Euro bazında kabul ettiğiniz hatırlatmak isteriz.


Türkiye’den Kongo’ya Nasıl Gidilir? - Konya


Türkiye’den Kongo’ya tek seferde ulaşabilmeniz söz konusu değildir. İstanbul’dan yapacağınız aktarmalı uçuşlar sayesinde Kongo Başkenti Bravazil’e ulaşabilirsiniz. 


Kongo Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? - Konya


Kongo Cumhuriyeti ülkelerinde kayıt dışı olarak çalışan yabancılara karşı 2014 yılından beri sınır dışı operasyon yürütmektedir. Bu nedenle Kongo’da bulunduğunuz süre boyunca pasaportunuzu yanınızdan ayırmamanız ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefon numarasına sahip olmanız oldukça önemlidir. Seyahatin uzun süreli olması durumunda Büyükelçilikten Konsolosluk Kimliği almanız gerekmektedir. 

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Konya şubesi olarak Kongo Cumhuriyetine vize alma prosedürlerine dair gerekli bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Başvuru sürecine dair detaylı bilgi için Konya ofisimizi ziyaret edebilir ya da +90 332 225 40 21 telefon numaramızdan ya da konya@eagvs.com e- posta adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';