x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru , Adana

Değerli ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti seyahat planınız için merak ettiklerinize ulaşmanızı amaçladığımız Euroasia GVS Adana şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamız boyunca Kongo Cumhuriyeti için sıkça sorulan sorulara yanıt vermeye çalıştık detaylı bilgi için +90 (322) 245 01 04 telefon numarası ve Adana@eagvs.com e-posta adresi aracılığı ile bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. 
 

Kongo Cumhuriyeti'ne Gitmek İçin Vize Alınması Gerekir mi? - Adana

 
Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi vatandaşlarımız Kongo Cumhuriyeti seyahatleri için vize sahibi olmak zorundadır. Diplomatik/Resmi pasaport sahipleri Kongo vizesi başvuru sürecinden muaftır. 
 

Kongo Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana 

 
Kongo Cumhuriyeti vize başvurusunda şahsen bulunmanız gerekliliği söz konusu değildir. Evraklarınızı Adana şubemize kargo yolu ile teslim edebileceğiniz gibi ofisimize ziyaret ederek ulaştırabilmeniz de mümkündür. Kongo Cumhuriyeti vize başvurunuzu kurumumuz sizin adınıza yapar ve süreç boyunca gerekli tüm yetkiye sahiptir. Başvuru sonucunuz ortalama 7-10 gün arasında belli olacağından olabilecek her türlü soruna karşı seyahat tarihinizin 15 gün öncesine kadar başvurunuzun tamamlanmış olması oldukça önem taşır. Türkiye’den yapacağınız başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliğine aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi olmadığınız hatırlatırız.
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Türleri - Adana 

 
  • Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti Turistik vizesi 3 ay (90 gün) süre ile başvuru sahibinin belirtmiş olduğu seyahat planı doğrultusunda göre tek ya da çok girişli olarak verilir.
  • Ticari Vize: Kongo Cumhuriyeti’nde yatırım yapmak, fizibilite raporları hazırlamak, profesyonel olarak ticaretin içerisinde bulunmak isteyen vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Kongo ticari vizesi bir diğer adı ile işletme vizesi 1 ay (30 gün) süreli olarak verilir. Başvuru sahibinin orada geçirdiği süreye ve gerçekleştirmek istediği seyahat sayısına göre tek veya çok girişli olarak verilir. Kongo Cumhuriyeti ticari vize süresi 30 günü aşmamaktadır. Ticari sebeplerden dolayı Kongo Cumhuriyeti’nde 30 günden daha uzun süre geçirmeyi planlayan başvuru sahiplerinin vizelerini ikamet ettikleri yere en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden uzatmaları gerekmektedir. 
  • Diplomatik / Resmi Vize: Diplomatik pasaport sahipleri 90 günden daha kısa sürecek seyahatleri için vize sahibi olmaktan muaftır. 3 aylık süreden daha uzun planlanan seyahatler için diplomatik pasaport sahipleri de vize prosedürüne uymak zorundadır.  Resmi ve Diplomatik konular gereğince Kongo’da bulunmak isteyen Diplomatik pasaport sahipleri ve Birleşmiş Milletler Laissez-Passer sahiplerine resmi/diplomatik vizeler uygun görülür. Diplomatik pasaport ile yapılmış başvuruların olumlu sonuçlanması halinde 12 ay süreli bir vizeye sahip olunur. 
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? - Adana

 
Vize başvurusu sırasında başvuru formunda hata yapmak vize reddi gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceği içi başvuru formunun tutarlı ve eksiksiz olarak doldurulması oldukça önemlidir. Başvuru formunda şahsınız tarafından atılmış tarih ve imza bulunması zorunludur. Herhangi bir sorun yaşamamak ve formunuzun en doğru şekilde doldurulması için Euroasia GVS Adana şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatırız. 
 
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Ücretlendirmeleri - Adana 

 
Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin Euro olarak kabul ettiği vize ücretlendirmeleri tek girişli ve çok girişli olarak iki farklı rakam üzerinden tahsis edilmektedir. Fatura işlemlerinden artı  KDV ücreti uygulanan vize ücretinin detaylarını Adana ofisimiz ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Başvuru sırasında aldığınız kargo ve kurye hizmetleri şahsınız tarafından karşılanır. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli size belirtilen fiyatın içinde yer almaktadır. 
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vizesi için Gereken Evraklar - Adana 

 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport 
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınabilir. (İsteğe bağlı).

Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos tavsiye edilir. (Seyahat öncesinde alınan sağlık önlemleri ve aşılar Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uymakla yükümlüdür.)

  • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması kaydıyla)
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
 

Kongo Cumhuriyeti’ne Seyahat Nasıl Gerçekleşmektedir? - Adana 

 
Türkiye içerisinden Kongo’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu sebeple seyahatiniz İstanbul’dan Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika’da bulunan diğer aktarma noktaları üzerinden gerçekleşir. Size uygun olan güzergahlar aracılığı ile Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilirsiniz. Kongo Demokratik Cumhuriyeti başkenti Kinşasa üzerinden tekne ile Brazavil’e geçebilmeniz de mümkündür.
 

Kongo Cumhuriyeti Seyahatinde Dikkate Almanız Gerekenler - Adana 

 
Kongo Cumhuriyeti ülkelerinde yasa dışı yollar ile çalışan yabancıları yönelik 2014 yılından beri yasadışı operasyon yürütmektedir. Bu nedenle Kongo’da geçireceğiniz süre boyunca pasaportunuzu devamlı olarak yanınızda bulundurmanız ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefon numarasına sahip olmanız oldukça önemlidir. Uzun süre devam edeceği kesinleşen Kongo seyahatinizde Büyükelçilikten Konsolosluk Kimliği almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. 
 
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Adana şubesi olarak Kongo Cumhuriyeti vize sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Vize sürecine dair diğer merak ettiklerinize Adana ofisimizi ziyaret ederek ya da +90 (322) 245 01 04 telefon numaramızdan ve adana@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES