x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Telefon/Faks

0 342 255 50 58

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru , Gaziantep

Sayın ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti seyahat planınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilmeniz adına vize başvuru sürecinde gereken bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız Euroasia GVS Gaziantep şube sayfamıza hoş geldiniz. Detaylı bilgi için +90 (342) 255 50 65 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresi ile bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Kongo Cumhuriyeti vize başvurusuna dair sorularınızın yanıtlarına sayfamızın devamında ulaşabilmenizi dileriz.
 

Kongo Seyahati İçin Vize Gerekli midir? - Gaziantep

 
Diplomatik/ Resmi pasaporta sahip olan vatandaşlarımız hariç diğer pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan tüm vatandaşlarımız Kongo Cumhuriyeti seyahatleri için vize sahibi olmak zorundadırlar. Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvuruları sırasında bilmesi gerekenler sayfamızın devamında yer almaktadır. Kongo Cumhuriyetine gidebilmek için vize prosedürlerine eksiksiz olarak uymanız gerekmektedir.
 

Kongo’ya Seyahat İçin Vize Ücreti Ne Kadardır? - Gaziantep

 
Kongo Cumhuriyeti için yapacağınız vize başvurunuzda belirttiğiniz seyahat rotasına göre tek girişli ve çok girişli olarak iki şekilde ücretlendirme söz konusudur. Ücret detaylarını Gaziantep ofisimiz ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Kongo Büyükelçiliğinin vize ücretlerini Euro olarak kabul ettiğiniz hatırlatmak isteriz. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli size sunulan ücretin içerisinde yer alır. Harici olarak alabileceğiniz kargo ve kurye ücretleri şahsınız tarafından karşılanacaktır. 
 

Kongo Seyahati İçin Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirim? - Gaziantep

 
Kongo Cumhuriyeti ivize başvurusu sırasında başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız oldukça önem arz etmektir. Eksiz ya da doğru olmayan bilgiler içeren vize başvurusunun olumsuz sonuçlanma olasılığı oldukça yüksektir. Vize başvuru formunun doldurulmasından Euroasia GVS Gaziantep şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatırız. Vize başvuru formu başvuru sahibinin tarih ve imza atması ile geçerliliğini sağlar.
 
 

Kongo Cumhuriyetine Alınabilecek Vize Türleri Nelerdir? - Gaziantep

 
Turistik Vize: Kongo Cumhuriyetine alınan turistik vizenin süresi 3 ay (90 gün) olarak belirlenmiş durumdadır. Turistik vize tek girişli ve çok girişli olarak iki şekilde verilmektedir.
Ticari Vize: Ticari sebepler nedeniyle Kongo Cumhuriyetine seyahat edecek vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. Ticari vize bir diğer adı ile işletme vizesi 1 ay (30 gün) süreli olarak tahsis edilir. Ticari vize sahiplerinin 30 günden daha uzun süre ülke içinde olmaları gereken durumlarda kalmış oldukları yere en yakın Göçmenlik Bürosu aracılığı ile vizelerini uzatmaları gerekmektedir. 
Diplomatik / Resmi Vize: Resmi/Diplomatik pasaport sahiplerinin 90 günden kısa olan seyahatleri için herhangi bir vize başvurusunda bulunması gerekmez. Belirtilenden daha uzun sürecek seyahatler için vize prosedürüne uygun olarak başvurusu yapmaları gerekmektedir. Diplomatik/Resmi pasaport ile yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması halinde 12 ay süreli resmi/diplomatik vize verilmektedir.
 

Kongo Cumhuriyeti’ne Vize Almak İçin Nereye Başvurulur? - Gaziantep

 
Türkiye üzerinden Kongo’ya yapılan başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Kongo Cumhuriyeti vize başvurusu sırasında şahsen bulunmanıza gerek bulunmamaktadır. Evraklarınızın tümünü Gaziantep ofisimize elden ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızın ofisimize ulaşması sürecinde kargo hizmetini kullanmanız da mümkündür. Kurumumuz başvurunuzu sizin adına yapar ve sonuçlanana kadar olan süre boyunca tüm yetkiye sahiptir. Başvuru sonuçları ortalama 7-10 sürebileceği için seyahatinizin 15 gün öncesine kadar başvurunuzun tamamlanmış olması oldukça önemlidir. 
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize İçin Gereken Evraklar Nelerdir? - Gaziantep

        
  • Pasaport
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınması tavsiye edilir. (İsteğe bağlı olarak).
Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos sağlınız için tavsiye edilen aşı türlerindendir. (Seyahatiniz boyunca alınan tüm sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyması gerekmektedir.) 
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • İngilizce detaylı işyerine ait yazı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması gerekmektedir.)
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
 

Kongo’ya Seyahat Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? - Gaziantep

 
2014 yılından itibaren Kongo Cumhuriyeti ülkelerinde kayıt dışı çalışan yabancılara yönelik sınır dışı operasyon yürütmektedir. Sorunsuz bir seyahat geçirmeniz açısından Kongo’da bulunduğunuz süre boyunca pasaportunuzun daima üzerinizde olması ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefon numarasına sahip olmanız önem arz etmektedir. Uzun süreli seyahatlerinizde Büyükelçiliğe kayıt olarak “Konsolosluk Kimliği” almanız gerektiğini hatırlatırız.
 

Kongo Cumhuriyeti’ne Nasıl Gidilir? - Gaziantep

 
Türkiye Cumhuriyetinden Kongo Cumhuriyetine tek seferde ulaşmanız mümkün değildir. İstanbul üzerinden aktarmalı uçuşlar ile Kongo Başkenti Brazavil’e ulaşabilirsiniz. 
 
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Gaziantep şubesi Kongo Cumhuriyeti vize sürecine dair bilmeniz gerekenleri sizinle paylaşmayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Vize başvurusuna dair detaylı bilgi için Gaziantep ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Kurumumuza ayrıca +90 (342) 255 50 65 telefon numaramızdan ya da gaziantep@eagvs.com e- posta adresinden ulaşabileceğinizi hatırlatırız.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';