x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 19

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Help@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru, İstanbul

Değerli ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti’nin vize süreci hakkında bilgi sağladığımız Euroasia GVS İstanbul şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Kongo vizesi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 19 numaralı telefondan ve help@eagvs.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. 
 

Kongo Seyahati İçin Vize Gerekir mi? - İstanbul 

 
Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Kongo vizesine tabiidir. Yapacağınız her türlü seyahat için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Sadece Diplomatik pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak zorunda değildir. 
 

Kongo Vizesine Nasıl Başvurulur? - İstanbul

 
Türkiye sınırlarından Kongo Cumhuriyetine yapılan başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Kongo vizesi başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunmanıza gerek yoktur.  Kongo Seyahati öncesinde hazırlamış olduğunuz belgeleri İstanbul ofisimize şahsen ya da kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Başvurunuz sizin adınıza vize şirketimiz tarafından yapılır. Kurumumuz vize işlemlerinin takip edilmesi ve sonuçlandırılması sürecinde gerekli yetkiye sahiptir. Başvurular ortalama 7-10 gün içerisinde sonuçlanmış olur. Seyahatinizin 15 gün öncesine vize başvurunuzun tamamlanmış olması önerilir.
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar - İstanbul 

 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport 
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirketin antetli kağıdına seyahat hakkında detaylı bilgiler veren)
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınır. (Isteğe bağlı).
Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanoz tavsiye edilir. (Seyahat öncesi alınan tüm sağlık önlemleri ve gerekli aşılar Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uymak zorundadır.) 
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
 

Kongo Cumhuriyeti Vize Ücretleri - İstanbul

 
Kongo Cumhuriyeti vize ücretleri tek girişli ve çok girişli olarak ikiye ayrılmaktadır. Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin Euro olarak kabul ettiği fiyatlandırmada detaylarını İstanbul ofisimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Fatura işlemlerinde artı %18 KDV ücreti dahil olmaktadır. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli belirtilen tutarların içerisinde yer almaktadır. Vize başvurusu sırasında alınan kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. 
 

 Kongo Vize Türleri Nelerdir? - İstanbul

 
  • Turistik Vize: Kongo Turistik vizesi 3 ay (90 gün) süreyle başvuru sahibinin kaldığı süreye göre tek veya çok girişli olarak verilir.
  • Ticari Vize: Kongo Cumhuriyeti’nde yatırım yapmak, fizibilite raporları hazırlamak, profesyonel olarak ticaretin içerisinde bulunmak isteyen vatandaşların başvurması gereken vize türüdür. Kongo ticari vizesi (işletme vizesi) 1 ay (30 gün) sürelidir. Vize başvuru sahibinin kalacağı ülkeye, süreye ve gerçekleştireceği seyahat sayısına göre tek veya çok girişli olarak verilir. Ticari vizenin süresi 30 günü aşmamaktadır. Aynı sebeplerden dahilinde Kongo’da 30 günden fazla kalmayı planlayan başvuru sahipleri vizesini ikamet yerine en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden uzatmalıdır. 
  • Resmi/ Diplomatik Vize: Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik pasaport sahipleri 90 gün süre ile Kongo vizesinden muaftır. Uygun görülen süreden daha uzun planlanan seyahatlerde diplomatik pasaport sahipleri de vize prosedürüne uymak zorundadır. Resmi ve Diplomatik hususlarla ilgili Kongo’da bulunmak isteyen Diplomatik pasaport sahipleri veya Birleşmiş Milletler Laissez-Passer sahiplerine resmi/diplomatik vizeler verilmektedir. Diplomatik pasaport ile yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması halinde 12 aylık bir vize verilmektedir. 
 

Kongo Vize Başvuru Formu - İstanbul 

 
Kongo Seyahatiniz öncesinde vize başvuru formunun tutarlı ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra şahsen imza ve tarih atmalısınız. Vize başvuru formunda hata yapmak vize reddi gibi olumsuz bir duruma neden olmaktadır. Bu belgede ve diğer vize başvuru evraklarında Euroasia GVS İstanbul şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
•<> Kongo vize başvuru formu ve Eagvs vize takip formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

Kongo’ya Hangi Ülkeler Üzerinden Gidilebilir? - İstanbul

 
Kongo Cumhuriyetine Türkiye Cumhuriyeti üzerinden direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul’dan yapılabilecek uçak yolculuğu ile Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika’daki diğer başka noktalar üzerinden aktarmalı olarak Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilirler. Bir başka seçenek ise Kongo Demokratik Cumhuriyeti başkenti Kinşasa’dan Brazavil’e tekne ile geçmektir.
 

Kongo Seyahati Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler - İstanbul 

 
Kongo Cumhuriyeti kayıt dışı çalışan yabancılara karşı 2014 yılından itibaren sınır dışı operasyon yürütmektedir. Kongo’ya seyahati bulunan vatandaşlarımızın ülke sınırları içinde kalacakları süre boyunca Kongo/Brazavil Büyükelçiliğinin telefon numarasını yanlarında bulundurmalarını ve pasaportlarını yanından ayırmamalarını tavsiye ederiz. Uzun süreli seyahatler için vatandaşlarımızın Büyükelçiliğe kayıt olarak “Konsolosluk Kimliği” edinmeleri önem arz etmektedir. 
 
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services İstanbul şubesi olarak sizler için Kongo Cumhuriyeti Vize Başvurusu hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Kongo vize başvuruları, işlemleri, başvuru sonuçlandırmaları hakkında detaylı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir Euroasia GVS İstanbul şubesi +90 (212) 963 50 19 telefon numaramızdan ve  help@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';