x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 28

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru, İzmir

Türkiye sınırlarında vize değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Kongo Cumhuriyeti için almak istediğiniz vize başvuru işlemleri süresi boyunca şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Kongo Cumhuriyetine seyahatiniz için hazırlamış olduğunuz belgelerin tamamını İzmir’de bulunan ofisimize şahsen ya da kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Kongo Cumhuriyetine vize başvurunuz sizin adınıza vize şirketimizce yapılmaktadır. Kurumumuz vize işlemlerini takip edilmesi ve sonuçlandırılması süresi boyunca gerekli tüm yetkiye sahiptir. Vize başvurunuzun sonuçlanması ortalama 7-10 gün sürmektedir. Planlamış olduğunuz seyahat tarihinin 15 gün öncesinde vize başvurunuzu tamamlamamış olmanızı öneririz.

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - İzmir 

 • Pasaport 
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
 • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması kaydıyla)
 • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
 • Ticari Seyahatler için Davetiye (kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
 • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınabilir. (isteğe bağlı).
 • Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanoz sağlınız için tavsiye edilen aşı türleri arasındadır. (Seyahatiniz için alınan sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyması gerekmektedir.) 

 
Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Türleri Nelerdir? - İzmir

 • Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti Turistik vize süresi 3 ay (90 gün) olarak belirlenmiş olup başvuru sahibinin talep ettiği süreye göre tek ya da çok girişli olarak iki şekilde verilmektedir.
 • Ticari Vize: Ticari vize Kongo Cumhuriyeti sınırları dahilinde yatırım yapabilmek, ticaret sahası içerisinde bulunabilmek, fizibilite raporları hazırlayabilmek isteyen vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Kongo Cumhuriyeti ticari vizesi bir diğer adıyla  işletme vizesi 1 ay (30 gün) süreli olarak verilir. Başvuru sahibinin ülke sınırları içerisinde geçirmek istediği süreye ve gerçekleştirmek istediği seyahat sayısına göre tek veya çok girişli olarak verilmektedir. Kongo ticari vizenin süresi 30 günü aşmayacak şekilde şahsınıza verilmektedir. Ticaret sebebi ile Kongo Cumhuriyeti’nde 30 günden daha fazla süre kalmayı planlayan başvuru sahipleri vizelerini kalmış oldukları yere en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden uzatmak ile yükümlüdürler. 
 • Diplomatik / Resmi Vize: Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 90 gün süre ile Kongo Cumhuriyeti vizesi sahibi olmaktan muaf bulunmaktadırlar. 3 aylık süreden daha uzun süreli planlanan seyahatler için diplomatik pasaport sahipleri de vize prosedürüne uymak zorundadırlar.  Resmi ve Diplomatik süreçler neticesinde Kongo’da bulunmak isteyen Diplomatik pasaport sahipleri ve Birleşmiş Milletler Laissez-Passer sahiplerine resmi/diplomatik vize verilmektedir. Diplomatik pasaport ile gerçekleştirilmiş vize başvurularının olumlu sonuçlanması ile birlikte 12 aylık bir vizeye sahip olunur. 


Kongo Vize Başvuru Formu - İzmir

Kongo Cumhuriyeti için yapacağınız vize başvurusu sırasında başvuru formunu  tutarlı ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formuna şahsen imza ve tarih atılması gerekir. Formun doldurulması aşamasında herhangi bir hata yapmak vize reddi gibi olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Bu belgenin hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması ve diğer vize başvuru evraklarının hazırlanmasında Euroasia GVS İzmir şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 


Kongo’ya Hangi Ülkeler Üzerinden Gidilebilmektedir? - İzmir

Türkiye’den Kongo’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu sebeple uçuşlarınız İstanbul üzerinden Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika’daki bazı noktalar üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu sayede Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilirsiniz. Kongo Demokratik Cumhuriyeti başkenti Kinşasa’dan Brazavil’e tekne ile geçebilmeniz de mümkündür.


Kongo Seyahati Sırasında Dikkate Alınması Gerekenler - İzmir

Kongo Cumhuriyeti 2014 tarihinden itibaren ülke içerisinde yasal olmayan yollarla kayıt dışı çalışan yabancılara karşı sınır dışı operasyon yürütmektedir. Kongo’ya gidecek vatandaşlarımızın ülke sınırları içinde bulundukları süre boyunca pasaportlarını yanından ayırmamalarını ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliğinin telefon numarasını yanlarında bulundurmaları ve tavsiye ederiz. Uzun süreli planlanan seyahatler için vatandaşlarımızın Büyükelçiliğe kayıt olmakla birlikte “Konsolosluk Kimliği” almaları önemlidir.


Kongo Cumhuriyeti Vize Ücretleri - İzmir

Kongo vize ücretlendirmeleri tek girişli ve çok girişli olarak iki seçenek halinde sunulmaktadır.  Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin yalnızca Euro bazında kabul ettiği ücretlendirmelerin detaylarını İzmir ofisimizle iletişime geçerek öğrenebilmeniz mümkündür. Fatura işlemlerine artı  KDV ücreti dahil olmaktadır. Konsolosluk harcı ve tarafınız için hazırlanan hizmet bedeli belirlenen fiyatın içerisinde yer alır. Vize başvurusu sürecindeki tahsis ettiğiniz kargo ve kurye hizmetleri başvuru sahibi tarafından ödenecek şekilde hazırlanmıştır. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services İzmir şubesi olarak sizler için hazırladığımız Kongo Cumhuriyeti Vize Başvurusu hakkında gerekli bilgilere ulaşmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Kongo vize başvuruları vize işlemleri, gerekli evraklar, başvuru formu, vize başvuru sonuçları ve diğer merak ettikleriniz hakkında detaylı bilgi için İzmir ofisimizi ziyaret edebilir Euroasia GVS İzmir şubesi +90 (232) 335 04 28 telefon numaramızdan ve izmir@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';