x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 61

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru, Bursa

Değerli ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair merak ettiklerinizi bulabilmenizi amaçladığımız Euroasia GVS Bursa şube sayfamıza hoş geldiniz. Detaylı bilgi ve ayrıca öğrenmek istedikleriniz için +90 (224) 322 01 61 telefon numarası ve Bursa@eagvs.com e-posta adresi ile bizlere ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Vize başvuru sürecine dair sıkça sorulan sorular ekseninde verdiğimiz yanıtlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 

Kongo Cumhuriyetine Gitmek İçin Vize Gerekli midir? - Bursa

 
Diplomatik pasaport hamilleri hariç diğer tüm pasaportlardan birine sahip vatandaşlarımızın Kongo seyahati için vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize başvuru sürecine dair gerekli bilgileri sayfanın devamında bulabilirler. Kongo seyahatinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesi adına vize prosedürlerinin tümüne uymanız gerektiğini hatırlatırız. 
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Alınabilecek Vize Türleri Nelerdir? -  Bursa

 
  • Turistik Vize: Kongo seyahati turistik vize süresi 3 ay (90 gün) olarak belirlenmiştir. Başvuru sahibinin seyahat planına göre tek girişli ya da çok girişli olarak verilir.
  • Ticari Vize: Kongo Cumhuriyeti içerisinde herhangi bir ticari yatırım ya da anlaşma sebebiyle bulunmak isteyen vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Kongo ticari işletme vizesi 1 ay (30 gün) süreli olarak verilmektedir. Başvuru sahibinin beyan etmiş olduğu seyahat planına göre tek veya çok girişli olarak verilmektedir. Kongo Cumhuriyeti ülke sınırları içerisinde 30 günden fazla kalacağı kesinleşen vatandaşlarımızın vizelerini bulundukları yere en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden uzatmaları gerekmektedir.
  • Diplomatik / Resmi Vize: Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlarımızın 90 gün süreli olarak gerçekleştireceği  Kongo seyahatlerinde vize başvurusu yapmalarına gerek olmamakla birlikte 90 günden daha uzun sürecek seyahatler için diplomatik pasaport sahipleri de belirtilen vize prosedürlerine uymakla yükümlüdür.  Resmi / Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımıza başvuruları sonucunda aynı şekilde resmi / diplomatik vize verilmektedir. Diplomatik pasaport hamilleri olumlu sonuçlanan başvuruları doğrultusunda 12 aylık vizeye sahip olmaktadırlar.
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize Başvurularında Gerekli Evraklar Hangileridir? - Bursa

 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • Pasaport
  • İngilizce detaylı işyerine ait yazı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması gerekmektedir.)
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınması önerilir. (isteğe bağlı olarak).
Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos sağlınız için tavsiye edilen aşı türlerindendir. (Seyahatiniz boyunca alınan tüm sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyması zorunludur.) 
 

Kongo Cumhuriyeti Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşabilirim? - Bursa

 
Kongo Cumhuriyetine vize alabilmek için vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ekseninde doldurmak oldukça önemlidir. Aksi takdirde başvurunuz olumsuz sonuçlanması mümkündür. Tutarlı ve eksiksiz olarak doldurulan başvuru formuna başvuru sahibinin şahsen tarih ve imza atması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulması ve diğer gerekli evrakların hazırlanması konusunda Euroasia GVS Bursa şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 
 

Kongo Cumhuriyeti Vize Ücreti Ne Kadardır? - Bursa

 
Kongo seyahatlerinin vize ücretli tek giriş ve çok girişli olarak iki farklı şekilde temin edilmektedir. Kongo Cumhuriyet Büyükelçiliği vize ücretini Euro para birimi üzerinden kabul eder. Gerekli ücret detaylarını Bursa ofisimizle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli şahsınıza belirtilen ücretin içinde yer alır. Başvurunuz sırasında istediğinize bağlı olarak aldığınız kargo ve kurye hizmetleri tarafınızca karşılanır. 
 

Kongo Cumhuriyeti Vizesine Nasıl ve Nereden Başvurulur? - Bursa

 
Türkiye’de vize değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Kongo Cumhuriyeti vize başvurunuz sırasında şahsen bulunmanız için herhangi bir gerekçe yoktur. Gerekli evraklarınız hazır olduktan sonra Bursa ofisimize şahsınız tarafından teslim edebileceğiniz gibi kargo ile ulaştırmanız da mümkündür. Kurumumuz vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilmektedir ve süreç boyunca tüm yetkiye sahiptir. Başvurunuzun sonuçlanmasının ortalama 7-10 gün sürebileceğini bu sebeple olabilecek tüm sorunlara karşı başvurunuzun seyahat tarihinden 15 gün öncesine kadar tamamlanmış olması gerektiğini hatırlatırız. 
 

Kongo Cumhuriyetine Tek Uçuş ile Ulaşmak Mümkün müdür? - Bursa

 
Türkiye’den Kongo’ya tek uçuş ile ulaşmak mümkün değildir. Ancak İstanbul üzerinden Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika'nın diğer aktarma noktalarından ulaşabilirsiniz. Seçeceğiniz güzergâh üzerinden Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilmeniz mümkündür.
 

Kongo Seyahatinde Dikkate Alınması Gerekenler Nelerdir? - Bursa

 
Kongo Cumhuriyeti’nin 2014 yılından itibaren ülke içerisinde kayıt dışı çalışan yabancılara karşı sınır dışı operasyon yürüttüğü bilgisini sizlere sunmak isteriz. Bu sebeple olabilecek her türlü soruna karşı Kongo’da kaldığınız süre boyunca pasaportunuzun devamlı olarak yanınızda olması gerektiğini ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefon numarasına sahip olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Uzun süreli seyahatiniz kesinleştiği andan itibaren Büyükelçiliğe kayıt olarak “Konsolosluk Kimliği” almanız gerektiğini unutmayınız.
 
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Bursa şubesi olarak hazırladığımız Kongo Vize Başvurusu başlıklı sayfamızı okudunuz. Seyahatiniz için yeterli bilgiye ulaşmış olduğunuzu umarak merak ettiğiniz diğer sorular için Bursa ofisimizi ziyaret edebileceğinizi ya da 
 +90 (224) 322 01 61 telefon numaramızdan ve bursa@eagvs.com adresinden bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. 

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES