x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 03

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru, Balıkesir

Sayın ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyetine vize başvurunuz gerekli bilgileri bulabilmenizi amaçladığımız Euroasia GVS Balıkesir şube sayfamıza hoş geldiniz. Balıkesir şubemiz üzerinden Kongo vizesi hakkında öğrenmek istediklerinizi sayfamızdan ulaşabilmenizi amaçlıyoruz. Kongo vizesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizde +90 (266) 255 50 03 telefon numarası ve Balikesir@eagvs.com e-posta adresi ile bizlerle iletişime geçmenizi dileriz. Vize başvurusu süreci hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki sorulara verilen yanıtlar üzerinden ulaşabilirsiniz. 
 

Kongo Seyahatinde Vize Gerekli midir? - Balıkesir

 
Diplomatik pasaport sahipleri hariç diğer pasaport türlerinden herhangi birine sahip tüm vatandaşlar Kongo Cumhuriyeti seyahati için vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunabilmeleri için aşağıdaki başlıklar üzerinden gerekli bilgiye ulaşmaları mümkündür. Kongo’ya seyahatinizi en sağlıklı şekilde tamamlayabilmek için vize prosedürlerine uymanız gerekmektedir. 
 

Kongo Vizesine Nasıl ve Nereden Başvurulur? - Balıkesir

 
Türkiye’den yapacağınız başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Vize başvuru sürecinde şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Eksiksiz olarak hazırlamış olduğunuz evrakların tümünü Balıkesir ofisimize elden ya da kargo ile ulaştırabilmeniz mümkündür. Kurumumuza ulaştırdığınız belgelerinizle başvurunuz sizin adınıza tarafımızca yapılabilmektedir. Vize başvuru işleminizin sonuçlanmasına sürecine kadar gerekli tüm yetkiye sahip olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Başvurunuzun sonuçlanması ortalaması 7-10 günü kapsamaktadır. Seyahatinizin 15 gün öncesine kadar başvuru işleminin tamamlanması olması herhangi bir soruna kadar size zaman kazandıracağı için oldukça önemlidir. 
 
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Türleri Nelerdir? -  Balıkesir

 
  • Turistik Vize: Kongo seyahatiniz için talep ettiğiniz turistik vizenin süresi 3 ay (90 gün) olarak belirlenmiştir. Başvuru sahibinin ülke üzerine planladığı seyahatlere göre tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir.
  • Ticari Vize: Kongo Cumhuriyeti içerisinde herhangi bir ticari sebepten ötürü bulunmak için vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Kongo ticari vizesi 1 ay (30 gün) süreli olarak tahsis edilmektedir. Başvuru sahibinin seyahat planına göre tek veya çok girişli olarak verilir. Kongo Cumhuriyeti sınırlarında 30 günden fazla kalması gereken başvuru sahiplerinin vizelerini bulundukları yere en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden uzatmaları gerekmektedir.
  • Diplomatik / Resmi Vize: Diplomatik pasaportu olan vatandaşlarımızın 90 gün süreli Kongo seyahatlerinde vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. 90 günden daha uzun sürecek seyahatler için diplomatik pasaport sahipleri de belirtilen vize prosedürlerine uymakla yükümlüdür.  Resmi / Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımıza aynı şekilde resmi / diplomatik vize verilmektedir. Diplomatik pasaport sahiplerinin olumlu sonuçlanan başvuruları neticesinde 12 aylık vizeleri kendilerine teslim edilmektedir.
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize Başvurularında Gerekli Evraklar Nelerdir? - Balıkesir

 
  • Pasaport 
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması gerekmektedir.)
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınabilir. (Isteğe bağlı olarak).
Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos sağlınız için tavsiye edilen aşı türlerindendir. (Seyahatinizin tümünü kapsayan sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyması zorunludur.) 
 

Kongo Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşabilirim? - Balıkesir

 
Kongo Cumhuriyeti seyahatiniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusu süresinde başvuru formunu eksiksiz ve tutarlı olarak doldurmanız gerekmektedir. Aksi gözlemlenen başvuruların vize reddi gibi olumsuz sonuçlara neden olabileceğini hatırlatmak isteriz. Vize başvuru formuna şahsen tarih ve imza atılması gerekmektedir. Belgenizin eksiksiz ve sorunsuz olarak doldurması ve diğer tüm başvuru gerekleri konusunda Euroasia GVS Balıkesir şubemizden danışmanlık hizmeti alabilmeniz mümkündür.
 
 

Kongo Cumhuriyeti Vize Ücretleri Ne Kadardır? - Balıkesir

 
Kongo Cumhuriyeti vize ücretlendirmeleri belirttiğiniz seyahat planı doğrultusunda tek girişli ve çok girişli olarak ikiye ayrılmaktadır. Kongo Büyükelçiliği vize ücretlerini Euro olarak kabul etmektedir. Ücret detaylarını Balıkesir ofisimizle görüşerek öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında almış olduğunuz kargo ve kurye hizmetleri tarafınızca karşılanır. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer almaktadır. 
 

Kongo’ya Hangi Ülkeler Üzerinden Gidilebilmektedir? - Balıkesir

 
Türkiye içerisinden direkt olarak Kongo’ya ulaşmanız mümkün değildir. Uçuşlar İstanbul üzerinden Dubai, Paris, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika sınırlarındaki bazı aktarma noktalarından gerçekleşmektedir. Size en uygun aktarmalı uçuşlar sayesinde Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilirsiniz.
 

Kongo Seyahati Sırasında Dikkate Alınması Gerekenler Nelerdir? - Balıkesir

 
Kongo Cumhuriyeti kendi ülkelerinde kayıt dışı olarak çalışan yabancı uyruklu vatandaşlara karşı 2014 yılından beri sınır dışı operasyon yürütmektedir. Kongo seyahati bulunan vatandaşlarımız seyahatleri boyunca pasaportlarını yanlarından ayırmamalarını ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliğinin telefon numaralarına sahip olmalarını hatırlatırız. Uzun süreli seyahatler için Büyükelçilikten “Konsolosluk Kimliği” almaları oldukça önemlidir. 
 
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Balıkesir şubesi olarak hazırlamış olduğumuz Kongo Cumhuriyeti Vize başvurusu hakkında yeterli bilgiye ulaşmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Kongo vize başvurusu hakkında merak ettiklerinizi Balıkesir ofisimizi ziyaret ederek ya da 
 +90 (266) 255 50 03 telefon numaramızdan ve balikesir@eagvs.com adresinden bizlerle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';