x
 • 10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  Vize sektörünün öncü kuruluşu Euroasia Global Visa Services ile başvurular daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanır. Deneyimli uzman kadromuz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

  Devamı
 • Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Kapınızdayız! Euroasia Global Visa Services ile vize işlemlerinizi yerinizden kalkmadan tamamlayın. Evraklarınızı evinizden alıp vizeli pasaportunuzu evinize teslim edelim.

  Devamı
 • Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Euroasia Global Visa Services ile tüm dünya ülkeleri için yapacağınız vize başvurularını başlatmak yalnızca telefonunuz kadar uzağınızda.

  Devamı
 • Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Değerlisiniz. Euroasia Global Visa Services ile en özel başvuru hizmetlerinden yararlanın.

  Devamı
 • Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai VIP vize ayrıcalığından faydalanın! Vizenizi tek evrakla alın. VIP vize başvurularının takibi öncelikli olarak sağlanılarak maksimum 24 saat içinde sonuçlandırılır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Devamı

Kongo Vize Başvurusu

Kongo seyahat işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir ya da sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak, telefonla arayarak ya da help@eagvs.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidir. Kongo’ya yapacağınız turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahatleriniz ile ilgili seyahatleriniz için vize başvurusu yapmanız gereklidir.Yalnızca Diplomatik pasaport hamilleri Kongo vizesinden muaftır. Türkiye'den yapılan tüm vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması yalnızca Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliğine aittir.

Bize telefonla ulaşmanız durumunda Kongo seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.

Kongo seyahatinizi kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi hazırladıktan sonra İstanbul'daki ofisimize kargo yoluyla veya şahsen ulaştırabilirsiniz. Kongo vize başvuruları ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Diplomatik pasaport hamili vatandaşlar haricindeki tüm T.C. vatandaşları Kongo’ya yapacakları seyahatlerde vize prosedürüne tabidir. Kongo vize başvurusunun ilk adımını, başvuru formunu eksiksiz olarak gerçeği yansıtan, tutarlı beyanlarla doldurabilmek oluşturur.

Kongo Vize Başvuru Formu için tıklayınız.

Eagvs Kongo Vize Talep Formu için tıklayınız.

Kongo seyahat tarihinize en geç 10 gün kala vize başvurunuzu tamamlamanızı, vize değerlendirme süresinin uzama riskine karşı tavsiye ederiz.

Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği vize ücretlerini Euro olarak kabul etmektedir. 

Kongo Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport (Dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği olan)
 • Kongo´dan temin edilen davet mektubu
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Uçak rezervasyonu, hotel rezervasyonu veya konaklama belgesi ve görev yazısı (iş amaçlı seyahatlerde Kongo'daki şirketten temin edilir)
 • Sarı sıtma (zorunlu); tifo, tetanoz (isteğe bağlı) aşı belgeleri.

Kongo seyahatleri ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız.

Kongo'ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkatine;

(*) Kongo'ya Türkiye'den direkt uçuş bulunmamaktadır. Kongo'ya seyahat planlayan vatandaşlarımız İstanbul kalkışlı uçaklarla Paris, Dubai, Kazablanka, Addis Ababa ve Afrika’daki diğer bazı başka merkezler üzerinden aktarmalı olarak Brazavil’e ulaşabilirler.  Diğer bir seçenek de Kongo Demokratik Cumhuriyeti üzerinde Kongo Cumhuriyeti'ne geçmektir. Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin başkenti Kinşasa'dan Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti Brazavil'e tekne ile geçilebilmektedir. 

(*) Kongo Cumhuriyeti Devleti, 2014 yılından beri ülkede kayıt dışı çalışan yabancılara karşı katı bir sınır dışı operasyon yürütmektedir. Bu nedenle Kongo'ya  seyahat planlayan vatandaşlarımızın ülkede kalacakları süre boyunca pasaportlarını yanlarından ayırmamalarını, pasaportlarını güvenli bir yerde taşımalarını, T.C. Kongo/Brazavil Büyükelçiliğinin telefon numarasını yanlarında buludurmalarını; Kongo'da uzun süreli ikamet planlayan vatandaşlarımızın da Büyükelçiliğe kaydolarak "Konsolosluk Kimliği" edinmelerini tavsiye ederiz. 

(*) Kongo Cumhuriyeti'ne yapılacak olan seyahatlerde sağlık önlemleri ve gerekli aşılar konusunda Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün tavsiyelerine uyulmalıdır. 

Kongo Vize Türleri

Kongo’ya kısa süreli ya da uzun süreli seyahat etmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Aşağıda yer alan kategoriler kısa süreli Kongo seyahatleriniz içindir.

 • Turistik seyahat
 • Ticari Amaçlı Seyahat
 • Resmi/Diplomatik Vize

Kango Turist Vizesi: Kongo Turist vizesi  3 ay (90 gün) süreyle başvuru sahibinin ülkede kalacağı süreye göre tek veya çok girişli olarak verilmektedir. 

Kongo Ticari Vize: İşletme vizesi olarak da verilen Kongo Ticari Vize ülkede fizibilite çalışmaları yapmak, profesyonel ve iş bağlantıları kurmak ve Kongo Cumhuriyeti'ndeki yatırım yapmak için seyahat eden yabancı vatandaşların başvurması gereken vize türüdür. Kongo ticaret vizesi bir ay (30 gün) sürelidir ve başvuru sahibinin ülkede kalacağı süreye ve ülkeye yapacağı seyahat sayısına göre tek veya çok girişli olarak verilmektedir. Kongo Ticari Vizelerinin süresi 30 günü aşmamaktadır. Kongo'da iş başvurusunda bulunan kişi ülkede 30 günden fazla kalmayı planlıyorsa vizesini ikamet yerine en yakın Göçmenlik Bürosundan uzatmalıdır. 

Kongo Resmi / Diplomatik Vize: Resmi/Diplomatik hususlarla ilgili Kongo Cumhuriyeti'ne gitmek isteyen Diplomatik pasaport hamillerine veya Birleşmiş Milletler Laissez-Passer hamillerine diplomatik / resmi vizeler verimektedir. Diplomatik pasaportlarla yapılan vize başvurularında uygun görülmesi halinde 12 aylık bir vize verilmektedir. T.C. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Ülkede daha uzun konaklamak isteyen diplomatik pasaport hamilleri vize prosedürünü tamamlamalıdır.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';