x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru , Ankara

Sayın ziyaretçimiz,  Kongo Cumhuriyeti vize başvurusu süreci hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçladığımız Euroasia GVS Ankara şube sayfamıza hoş geldiniz. Aynı sayfa üzerinden Kongo vizesi ile ilgili merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (312) 963 05 37 telefon numarası ve Ankara@eagvs.com e-posta adresi ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
 

Kongo Seyahati İçin Vize Gerekir mi? - Ankara

 

Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Kongo Cumhuriyeti vize başvuru sürecine tabii tutulmaktadır. Gerçekleştireceğiniz her türlü seyahat planı için vize başvurusunda bulunmanız zorunludur. Yalnızca Diplomatik pasaport sahipleri Kongo vizesine sahip olmak zorunda değildir. 

Kongo Vizesine Nasıl Başvurulur? - Ankara

 
Türkiye sınırları içerisinde vize değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi olmadığınız hatırlatırız. Kongo Cumhuriyeti vize başvuru işlemlerinde şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Kongo seyahati için hazırladığınız belgeleri Ankara’ da bulunan ofisimize şahsen ya da kargo yolu ile ulaştırmanız mümkündür. Kongo vize başvurunuz sizin adınıza vize şirketimiz tarafından yapılmaktadır. Kurumumuz vize işlemlerinin takibi ve sonuçlandırılması süresi boyunca gerekli yetkiye sahiptir. Vize başvuruları ortalama 7-10 gün içerisinde sonuçlanır. Planlanan seyahat tarihinin 15 gün öncesinde vize başvurunuzun tamamlanmış olması önerilmektedir.
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar - Ankara 

 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport 
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması kaydıyla)
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınabilir. (Isteğe bağlı).
Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos tavsiye edilir. (Seyahat öncesinde alınan sağlık önlemleri ve aşılar Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uymakla yükümlüdür.) 
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)

 

Kongo Vize Türleri - Ankara

 
  • Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti Turistik vizesi 3 ay (90 gün) süreyle başvuru sahibinin belirtmiş olduğu süreye göre tek ya da çok girişli olarak verilmektedir.
  • Ticari Vize: Kongo Cumhuriyeti sınırları içerisinde yatırım yapabilmek, fizibilite raporları hazırlayabilmek, profesyonel olarak ticaretin içerisinde bulunabilmek isteyen vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Kongo Cumhuriyeti ticari vizesi (işletme vizesi) 1 ay (30 gün) süreli olarak verilmektedir. Başvuru sahibinin kalmak istediği ülkeye, orada geçirdiği süreye ve gerçekleştirmek istediği seyahat sayısına göre tek veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Kongo ticari vizenin süresi 30 günü aşmamaktadır. Ticari sebepler dahilinde Kongo Cumhuriyeti’nde 30 günden daha uzun süre geçirmeyi planlayan başvuru sahipleri vizelerini ikamet ettikleri yere en yakın Göçmenlik Bürosu üzerinden uzatmak zorundadırlar. 
  • Diplomatik / Resmi Vize: Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik pasaport sahipleri 90 gün süre ile Kongo Cumhuriyeti vizesi sahibi olmaktan muaf olmaktadır. 3 aylık süreden daha uzun planlanan seyahatlerde diplomatik pasaport sahipleri de vize prosedürüne uymakla yükümlüdür.  Resmi ve Diplomatik konular dahilinde Kongo’da bulunmak isteyen Diplomatik pasaport sahipleri ve Birleşmiş Milletler Laissez-Passer sahiplerine resmi/diplomatik vizeler uygun görülmektedir. Diplomatik pasaport ile yapılmış başvuruların olumlu sonuçlanması sonucunda 12 aylık bir vize sahip olunur. 
 

Kongo Vize Başvuru Formu - Ankara

 
Kongo Cumhuriyeti Seyahatini öncesinde vize başvuru formu tutarlı ve eksiksiz olarak doldurmak zorunludur. Vize başvuru formunun doldurulmasından sonra şahsen imza ve tarih atılması gerekmektedir. Vize başvuru formunun doldurulması sırasında hata yapmak vize reddi gibi olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu belge ve diğer vize başvuru evraklarının hazırlanmasında Euroasia GVS Ankara şubemizden danışmanlık hizmeti alabilmeniz mümkündür. 
 

Kongo Cumhuriyeti Vize Ücretleri - Ankara

 
Kongo vize ücretlendirmeleri tek girişli ve çok girişli olarak ikiye ayrılır. Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin Euro olarak tahsis ettiği ücretlendirmelerin detaylarını Ankara ofisimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Fatura işlemleri sırasında artı  KDV ücreti dahil olur. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli belirlenen fiyatın içerisinde yer alır. Vize başvurusu sürecindeki kargo ve kurye hizmetleri başvuru sahibi tarafından ödenmek durumundadır. 
 

Kongo Seyahati Sırasında Dikkate Alınması Gerekenler - Ankara

 
Kongo Cumhuriyeti 2014 yılından beri ülke içerisinde kayıt dışı çalışan yabancılara karşı sınır dışı operasyon yürütmektedir. Kongo’ya seyahat planı içerisinde olan vatandaşlarımızın ülke sınırları içinde geçirecekleri süre boyunca Kongo/Brazavil Büyükelçiliğinin telefon numarasını yanlarında bulundurmaları ve pasaportlarını yanından ayırmamaları tavsiye edilmektedir. Uzun süreli planlanan seyahatler dahilinde vatandaşlarımızın Büyükelçiliğe kayıt olarak “Konsolosluk Kimliği” almaları önemle rica olunur.
 

Kongo’ya Hangi Ülkeler Üzerinden Gidilebilmektedir? - Ankara

 
Türkiye Cumhuriyeti’nden Kongo Cumhuriyeti içerisine direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul’dan gerçekleşecek uçak seyahati ile Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika’daki belirtilen yerler üzerinden aktarmalı olarak Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilmektedir. Bir diğer yol tarifi ise Kongo Demokratik Cumhuriyeti başkenti Kinşasa üzerinden Brazavil’e tekne ile geçilmesidir.
 
 
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Ankara şubesi olarak sizler için Kongo Cumhuriyeti Vize Başvurusu hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Kongo vize başvuruları vize işlemleri, vize başvuru sonuçları hakkında detaylı bilgi için Ankara ofisimizi ziyaret edebilir Euroasia GVS Ankara şubesi +90 (312) 963 05 37 telefon numaramızdan ve ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';