x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru , Kayseri

Değerli ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti vize sürecine dair merak ettiklerinize ulaşmanızı amaçladığımız Euroasia GVS Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz. Kongo vizesi dair detaylı bilgi için +90 (332) 225 40 20 telefon numarası ve Kayseri@eagvs.com e-posta adresi ile bizlere ulaşabilirsiniz.  

Kongo Cumhuriyetine Gitmek İçin Vize Gerekir mi? - Kayseri 

Resmi/Diplomatik pasaportu sahipleri hariç diğer pasaport türlerinden birine sahip olan tüm vatandaşlarımız Kongo seyahatleri için vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize sürecinde bilmesi gerekenlere dair detayları sayfamızın devamında bulabilirler. Vize başvurusunda belirlenen prosedürlerin tümünü uymanız gerekmektedir. 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Ücretleri Ne Kadardır? - Kayseri

Kongo Cumhuriyeti vize ücretleri tek girişli ve çok girişli vizeler için iki şekilde fiyatlandırılmıştır. Detaylı bilgi için Kayseri ofisimizle görüşebilirsiniz. Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği vize ücretlerini Euro bazında kabul etmektedir. Başvuru ücretlendirmesine dahil olan konsolosluk harcı ve hizmet bedeli size belirtilen fiyatın içerisinde almaktadır. İstediğinize göre almış olduğunuz kargo ve kurye ücretleri şahsınız tarafından karşılanmaktadır. 

Kongo Vizesi İçin Nereye Başvurmalıyım? - Kayseri 

Türkiye sınırları içerisinden yapacağınız başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliğine aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Başvurunuz sırasında şahsen bulunmanız gerekliliği bulunmamaktadır. Evraklarınızı Kayseri ofisimize kargo yol ile ya da elden ulaştırmanız mümkündür. Başvurunuz kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılır ve bu süreç içerisinde gerekli tüm yetkiye sahiptir. Vize başvuru sonuçlarının ortalama 7-10 arası sürede belli olabileceğini bu sebeple seyahat tarihinden 15 gün öncesine kadar başvuru işlemleriniz tamamlanmış olması gerektiğini hatırlatırız. 

Kongo Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Kayseri

  • Pasaport 
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması gerekmektedir.)
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınabilir. (Isteğe bağlı olarak).

Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanoz sağlınız için tavsiye edilen aşı türlerindendir. (Seyahat süreniz boyunca alınan sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyması zorunludur.)

  • Ticari Seyahatler için Davetiye (kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları

 
Kongo Vize Başvuru Formu Detayları - Kayseri


Kongo Cumhuriyeti vize başvurunuzda başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerektiğini hatırlatırız. Tutarlı bilgiler içermeyen ya da hatalı olarak doldurulan başvuru formlarının olumsuz sonuç alabileceğini bilmelisiniz. Başvuru formunda tarih ve imzanın başvuru sahibinde doldurulması gerekmektedir. Belgenizin en doğru şekilde doldurulabilmesi için Euroasia GVS Kayseri şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Türleri Hangileridir? - Kayseri

  • Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti turistik vize süresi 3 ay (90 gün) olarak belirtilmiştir. Başvuru sahibinin seyahat planına göre tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir. 
  • Ticari Vize: Herhangi bir ticari sebep gereği ile Kongo Cumhuriyeti sınırlarında bulunmayı planlayan vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türü bir diğer adı ile işletme vizesidir. Ticari vize 1 ay (30 gün) süreli olarak verilmektedir. Tek girişli ve çok girişli olarak verilir. Kongo’da 30 günden fazla kalacakları kesinleşen vatandaşlarımızın kaldıkları yere en yakın Göçmenlik Bürosundan vizelerini uzatmaları gerekmektedir. 
  • Diplomatik / Resmi Vize: Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımızın 90 günden kısa sürecek seyahatler için vize başvurusunda bulunmalarına gerek bulunmamaktadır. 90 günden uzun seyahatler için belirtilen vize prosedürlerin tümüne uyulması gerekmektedir. Resmi/Diplomatik pasaport sahiplerine olumlu sonuçlanan başvuruları neticesinde 12 ay süreli resmi/diplomatik vize verilmektedir. 

Kongo Cumhuriyetine Nasıl Gidilebilir? - Kayseri 

Türkiye’den direkt uçuş ile Kongo’ya ulaşmak mümkün değildir. Uçuşlarınız İstanbul’dan Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika sınırlarında diğer aktarma noktaları üzerinden gerçekleştirilir. Aktarmalı uçuşlar sayesinde Kongo başkenti Bravazil’e ulaşılabilmektedir. 

Kongo Cumhuriyeti Sınırları İçerisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Kayseri 

Kongo Cumhuriyeti 2014 yılı itibari ile sınır dışı operasyon yürütmektedir. Ülkelerinde yasa dışı yollarla çalışan yabancılara karşı aldıkları bu önlem yüzünden Kongo’da kaldığınız süre boyunca pasaportunuzu yanınızdan ayırmamanız ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefon numarasına sahip olmanız oldukça önemlidir. Kongo Cumhuriyeti'nde uzun süre kalacağı kesinleşen vatandaşlarımızın Büyükelçilikten Konsolosluk Kimliği almaları gerektiğini hatırlatırız.

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Kayseri şubesi olarak hazırladığımız Kongo Cumhuriyeti vize başvurusu sırasında gereken bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Kongo vize başvurusuna dair diğer merak ettiklerinizi Kayseri ofisimiz ile görüşerek ya da +90 (332) 225 40 20 telefon numaramızdan ve kayseri@eagvs.com adresinden bizlerle iletişime geçerek öğrenebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';