x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Telefon/Faks

+90 252 275 01 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru , Bodrum

Değerli ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti seyahatiniz için vize sürecine dair bilgi sağladığımız Euroasia GVS Bodrum şube sayfamıza hoş geldiniz. Kongo vizesi hakkında belli başlıklar altında topladığımız bilgilere sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 252 275 01 07 numaralı telefondan ve Bodrum@eagvs.com e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
 

Kongo Seyahatine Vize Gerekir mi? - Bodrum

 
Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımızın Kongo’ya giriş yapabilmeleri için vize sahibi olmaları gerekmektedir. Diplomatik/Resmi pasaport sahipleri Kongo Cumhuriyeti için vize sahibi olmaktan muaftır. 
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Başvuru Formu - Bodrum

 
Kongo Cumhuriyeti seyahatinizin en sağlıklı şekilde gerçekleşebilmesi adına vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Tutarsız bilgiler içeren ve hatalı doldurulan başvuru formlarının olumsuz olarak sonuçlanacağını hatırlatırız. Başvuru formunun en doğru şekilde doldurulması aşamasında Euroasia GVS Bodrum şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvuru formunun başvuru sahibi tarafından tarihlenmesi ve imzalanması zorunludur.  
 

 

Kongo Cumhuriyeti Vizesine Nasıl Başvurulur? - Bodrum

 
Kongo Cumhuriyeti vize başvurunuz sırasında şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Gerekli evraklarınızı Bodrum ofisimize elden teslim edebilir ya da kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Başvurunuz sizin adınıza kurumumuz tarafından yapıldığı gibi vize başvurunuzun takip edilmesi ve sonuçlandırılması süresi boyunca gerekli tüm yetkiye sahiptir. Vize başvurunuzun sonuçlanması ortalama 7-10 gün süreceğinden seyahatinizin 15 gün öncesine kadar tüm başvuru işlemlerinizin bitmiş olması oldukça önemlidir. Türkiye’den Kongo Cumhuriyeti için yapılan başvuruların vize değerlendirmeleri ve onay verme işlemleri yalnızca Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliğine aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur.
 

Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize İçin Hangi Evraklar Gereklidir? - Bodrum 

 
  • Pasaport 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirketin antetli kağıdına seyahat hakkında detaylı bilgiler veren)
  • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
  • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınır. (İsteğe bağlı). Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos tavsiye edilir. (Seyahat öncesi alınan tüm sağlık önlemleri ve gerekli aşılar Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uymalıdır.) 
  • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
  • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir? - Bodrum

  • Turistik Vize: Kongo Cumhuriyeti turistik vizesi 3 ay (90 gün) olarak belirlenmiştir. Başvuru sahibinin seyahat planına göre tek girişli ve çok girişli olarak verilebilir. 
  • Ticari Vize: Kongo Cumhuriyeti sınırlarında herhangi bir ticari nedenden ötürü bulunması gereken vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Kongo ticari vizesi bir diğer adıyla işletme vizesi 1 ay (30 gün) süreli olarak verilmektedir. Tek girişli ve çok girişli olarak verilebilir. 30 günden daha fazla Kongo sınırlarında bulunma durumu olan vatandaşlarımızın ikamet yerlerine en yakın Göçmenlik Bürosu aracılığı ile vizelerini uzatmaları gerekmektedir. 
  • Resmi/ Diplomatik Vize: Resmi/Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımızın 90 günü aşan Kongo seyahatleri için var olan vize prosedürlerine uyması gerekmektedir. Diplomatik nedenlerden dolayı Kongo Cumhuriyetine gidecek Resmi/Diplomatik pasaport sahiplerinin ve Birleşmiş Milletler Laissez-Passer sahiplerine 12 ay süreli resmi/diplomatik vize verilmektedir. Resmi/Diplomatik pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayan seyahatleri için herhangi bir vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. 
 

Kongo Vize Ücretleri - Bodrum 

 
Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği Euro olarak kabul ettiği ücretlendirmelerin fatura işlemlerinde artı  KDV uygulanmaktadır. Vize ücretleri tek girişli ve çok girişli olarak ikiye ayrılır. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli belirtilen tutarın içinde yer alır. Vize başvurunuz süresince aldığınız kargo ve kurye ücretlerini başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Ücret detayları için Bodrum ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 
 

Kongo Cumhuriyetine Nasıl Gidilir? - Bodrum 

 
Türkiye Cumhuriyeti’nden Kongo Cumhuriyeti’ne direkt uçuş bulunmamaktadır. Uçuşlarınız İstanbul’dan aktarma yolu ile gerçekleşir. Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika’da bulunan diğer aktarma noktaları kullanılarak Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilirsiniz. 
 

Kongo Cumhuriyeti Gidecek Vatandaşlarımızın Dikkat Etmesi Gerekenler - Bodrum 

 
Ülkelerinde kayıt dışı çalışan yabancılara karşı Kongo Cumhuriyeti 2014 yılından beri yasadışı operasyon yürütmektedir. Bu sebeple Kongo’ya gidecek vatandaşlarımızın oluşabilecek her türlü soruna karşı pasaportlarını yanlarından ayırmamaları ve Kongo/Brazavil Büyükelçiliği telefon numarasına sahip olmaları oldukça önemlidir. Uzun süre Kongo’da bulunacak vatandaşlarımızın Büyükelçilikten Konsolosluk Kimliği edinmeleri gerektiğini hatırlatırız. 
 
Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Bodrum şubesi olarak Kongo Cumhuriyeti seyahati için gerekli bilgiye sahip olmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Vize başvurusuna dair detaylı bilgi ve merak ettikleriniz izin Bodrum ofisimizi ziyaret edebilir, +90 252 275 01 07 telefon numaramızdan ve bodrum@eagvs.com e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';