x
Kongo

Vize İşlemleri

Kongo

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 45

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Kongo Vize Başvuru , Antalya

Sayın ziyaretçimiz, Kongo Cumhuriyeti için vize başvurusuna dair bilgi sahibi olmanızı amaçladığımız Euroasia GVS Antalya şube sayfamıza hoş geldiniz. Tüm vize sürecine dair merak ettiklerinizi bulabilmenizi dileriz. Detaylı bilgi için +90 (242) 255 01 45 telefon numarası ve Antalya@eagvs.com e-posta adresi ile bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Vize başvuru süreci, gerekli evraklar, dikkat edilmesi gerekenler ve konu ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarına sayfamızın devamında ulaşabilirsiniz.
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Gerekir mi? - Antalya 

 
Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaporta sahip vatandaşlarımız Kongo Cumhuriyetine gidebilmek için vize sahibi olmak durumundadır. Seyahatinizi sorunsuz olarak gerçekleştirebilmek adına vize prosedürlerinin tümüne uymanız gerekmektedir. Resmi/Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız vize başvuru sürecinden muaftır. 
 

Kongo Cumhuriyeti Vizesi Almak için Nereye Başvurulur? - Antalya 

 
Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından Kongo’ya yapılan başvuruların vize değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece Ankara’da bulunan Kongo Ankara Büyükelçiliği sahiptir. İstanbul Fahri Konsolosluğunun böyle bir yetkisi yoktur. Vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunmanız zorunluluğu bulunmamaktadır. Gerekli evraklarınızı Antalya ofisimize elden teslim edebileceğiniz gibi kargo ile ulaştırma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Kurumumuzun vize başvurusunu sizin adınıza yapabildiğini ve işlemlerinizin takip edildiği ve sonuçlandığı süre dahilinde gerekli tüm yetkiye sahip olduğunu hatırlatırız. Başvuru sonuçlarının ortalama 7-10 gün arası sürmesi sebebiyle vize başvurunuzun seyahatiniz başlangıç tarihinden 15 gün önce tamamlanmış olmanız önemlidir. 
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Türleri Nelerdir? - Antalya

 
 • Turistik Vize: Kongo Turistik vizesi 3 ay (90 gün) süreli olarak ve belirttiğiniz seyahat planına uygun olarak tek ve çok girişli olmak üzere iki şekilde verilmektedir. 
 • Ticari Vize: Kongo Cumhuriyetine yatırım yapmak, ticaret alanı içinde yer almak, fizibilite raporları hazırlamak gibi ticari nedenle gidecek olan vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Ticari vize diğer adı ile işletme vizesi 1 ay (30 gün) süreli olarak belirlenmiştir. Başvuru sahibinin seyahat planı doğrultusunda tek girişli ve çok giriş olarak verilir. Ticari sebepler nedeniyle Kongo sınırları içerisinde 30 günden uzun süreli bulunacak vatandaşlarımızın bulundukları yere en yakın Göçmenlik Bürosundan vizelerini uzatmaları gerekmektedir. Ticari vize başvuru sahibinin beyanına göre tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir.
 • Diplomatik / Resmi Vize: Diplomatik/Resmi pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. 90 günden uzun süreli seyahatlerde diplomatik pasaport sahipleri de gerekli vize prosedürlerine uymak zorundadır. Kongo Cumhuriyetinde Diplomatik ve Resmi nedenler gereği ile bulunacak diplomatik pasaport sahipleri ve Birleşmiş Milletler Laissez-Passer sahiplerine resmi/diplomatik vize verilmektedir. Olumlu sonuçlanan vize başvuruları neticesinde 12 ay süreli diplomatik/resmi vize kendilerine verilmektedir.
 

Kongo Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu - Antalya 

 
Kongo seyahatiniz için yapacağınız başvuruda vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ekseninde doldurmanız oldukça önemlidir. Formun doldurulması sırasında aksi gözlemlenen başvuruların vize reddine neden olabileceğini hatırlatırız. Vize başvuru formuna şahsen tarih ve imza atmanız gerekmektedir. Bu süreç içerisinde tutarlı bir başvuru yapabilmek adına Euroasia GVS Antalya şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi bilmenizi isteriz.
 
 

Kongo Seyahati İçin Gereken Evraklar - Antalya 

 
 • Pasaport 
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Renkli Kimlik ve Pasaport fotokopisi
 • Otel ve Uçak bileti rezervasyonları
 • İlaçlar: Uçuştan iki gün önce alınabilir. (Isteğe bağlı).
 • Aşı: Sarı sıtma (zorunlu), tifo, tetanos sağlınız için tavsiye edilen aşı türleri arasındadır. (Seyahatiniz için alınan sağlık önlemleri ve aşıların Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tavsiyelerine uyması gerekmektedir.) 
 • Ticari Seyahatler için Davetiye (Kongo göç idaresi onaylı belge ve Kongo oturum izni fotokopisi)
 • İngilizce detaylı işyeri yazısı (şirket hakkında detaylı bilgi bulundurması kaydıyla)
 

Kongo Cumhuriyetine Türkiye’den Nasıl Gidilir? - Antalya

 
Türkiye üzerinden Kongo’ya direkt uçuş rotası bulunmamaktadır. Uçuşlarınız İstanbul’dan Paris, Dubai, Addis Ababa, Kazablanka ve Afrika’da bulunan bazı aktarma noktaları aracılığı ile yapılmaktadır. Aktarmalı uçuşlar sayesinde Kongo başkenti Brazavil’e ulaşabilmeniz mümkündür. Kongo Demokratik Cumhuriyeti başkenti Kanşasa üzerinden Brazavil’e tekne ile geçebilme seçeneğiniz olduğunu da hatırlatırız. 
 

Kongo Cumhuriyeti Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Antalya 

 
2014 yılı itibari ile Kongo Cumhuriyeti ülkelerinde yasal olmayan şekilde kayıt dışı çalışan yabancılara karşı sınır dışı operasyon yürütmektedir. Kongo’da bulunacak vatandaşlarımızın ülke içerisinde bulundukları süre dahilinde pasaportlarını yanlarından ayırmamalarını ve Kongo/Bravazil Büyükelçiliğinin telefon numarasına sahip olmalarını tavsiye ederiz. Kongo Cumhuriyeti'nde uzun süre kalacak vatandaşlarımızın Büyükelçiliğe kayıt olarak Konsolosluk Kimliği almaları gerektiğini hatırlatırız. 
 

Kongo Cumhuriyeti İçin Vize Ücretleri -  Antalya

 
Kongo Cumhuriyeti vize ücretleri tek girişli vize ve çok girişli vize seçenekleri olarak iki şekilde belirlenmiştir. Kongo Büyükelçiliği vize ücretlerini Euro olarak kabul etmektedir.
Ücret detaylarına dair bilmek istediklerinizi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Fatura işlemlerine artı  KDV ücreti dahil edildiğini hatırlatırız. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli size sunulan fiyatlandırmanın içerisinde yer alır. Kongo Cumhuriyeti vize başvurunuz sürecinde almış olduğunuz kargo ve kurye hizmetleri şahsınız tarafından karşılanmaktadır. 
 
Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Services Antalya şubesi olarak size yönelik hazırlamış olduğumuz Kongo Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair gerekli bilgilere ulaşmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Kongo Cumhuriyeti vize başvuru işlemlerine dair merak ettiklerinizi Antalya ofisimizi ziyaret ederek ya da +90 (242) 255 01 45 telefon numaramızdan ve antalya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşarak öğrenebileceğinizi hatırlatırız. 

Kongo ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES