x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru , Trabzon

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi aracılığı ile İzlanda Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Schengen vize başvurularına dair daha detaylı bilgi almak için trabzon@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak Trabzon şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıda devam eden sayfalarımızda başta Trabzon Sürmene, Çaykara, Şalpazarı, Düzköy, Of, Araklı, Tonya, Hayrat, Köprübaşı, Yomra, Sürmene, Vakfıkebir, Akçaabat, Arsin, Maçka, Çarşıbaşı, Beşikdüzü ve Dernekpazarı ilçelerimiz olmak üzere Bayburt, Giresun ve Gümüşhane gibi komşu olan illerimizden gerçekleştirilecek İzlanda vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve gerekli evraklara ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon

İzlanda Schengen vize uygulamasına taraf olan 26 ülkeden birisidir. İzlanda ziyareti gerçekleştirmek isteyen Umuma Mahsus pasaporta sahipseniz ziyaretinizden önce güncel bir Schengen vizesi alma şartınız bulunmaktadır. Hizmet, Diplomatik ya da Hususi pasaportlardan birisine sahipseniz yeniden vize almanıza 6 ay içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinizde vize almanıza gerek olmadan İzlanda ziyaretinde bulunabilirsiniz. Önceden aldığınız bir Schengen vizeniz varsa geçerliliği hala devam ediyorsa ve seyahat gün sayısı yeterliyse tekrardan vize almanız gerekmeden İzlanda seyahati yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Trabzon

İzlanda seyahatinizden önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz gerekmektedir. Trabzon şubesi ile sizlere hizmet verdiğimiz vize kategorilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Seyahat amacınıza uygun evrak listelerini ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak bulabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun evrak listelerini hazırladıktan sonra ofisimizi ziyaret ederek kendiniz teslim edebilir ya da dilerseniz herhangi bir kargo firması ile şubemize ulaştırabilirsiniz. Seyahat amacınıza göre herhangi bir vize kategorisi yer almıyorsa ya da seyahat amacınızın hangi vize kategorisi ile eşleşeceğini tahmin edemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilmek için +90 (462) 215 60 10  numaralı telefonumuzu arayarak veya trabzon@eagvs.com adresimize e-posta atarak Trabzon şubemizdeki yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Trabzon 

İzlanda Schengen vizesi almak isteyenlerin doldurması gereken ve İzlanda konsolosluk görevlilerinin incelediği ilk belge olan İzlanda vize başvuru formuna sitemizden kolaylıkla ulaşıp online olarak doldurabilirsiniz. Seyahat işlemlerinizin uzamaması ya da seyahatinizin iptal olmaması için vize başvuru formu doldururken yanlış ya da gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Trabzon şubemizde bulunan yetkililer bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir.

İzlanda vize başvuru formuna buraya tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Trabzon

Başvurusu yapılan İzlanda vize başvurularının kararlanma süresi 5-10 iş günü sürmektedir. İzlanda konsolosluk yetkililerinin sizden isteyeceği ek belge talebi, İzlanda konsolosluk dönemsel yoğunlukları ya da belgelerinizde bir hatayla karşılaşılması gibi durumlarla bu süre esneyebilmektedir. Seyahat planınızda bir aksaklık yaşamamanız adına seyahatinizden en az 1 ay önce Trabzon şubemizdeki yetkililerimizle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
trabzon@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak Trabzon şubemizde bulunan yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

İzlanda vizesine sahip olabilmek içi İzlanda’nın sizlerden yapmanızı istediği 4 aşama mevcuttur. Trabzon şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları açıklamalı olarak aşağıda listeledik.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda vizesi almanız için gerekli olan belgelerin tam listesini sizlere sunarız. Bu belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız hususunda size gerekli bilgilendirmeleri yaparız. Bu bilgilendirme sayesinde eksik veya gereksiz belge hazırlamadan belge hazırlama işleminizi hızlandırmış oluruz. Vize işlemleriniz için gerekli olan belgeleri Trabzon şubemize ulaştırmanızın ardından yetkililerimiz zaman kaybetmeden belgelerinizi kontrol ederek inceler. İncelenen belgelerinizde hatalı ya da eksik belge olması halinde arayarak sizi bu durumdan haberdar ederiz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için yapılması gereken ön aşama İzlanda vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. İzlanda vize başvuru ücreti Trabzon şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ücretlerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda vize başvuru aşamalarından bir diğeri de parmak izi verme aşamasıdır. Parmak izi aşamanızın sona ermesi halinde yetkililerimiz hazırlanan belgelerinizi konsolosluk yetkililerine teslim eder. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda konsolosluk yetkilileri tarafından vize işleminizin sonuçlanması ile birlikte pasaportunuzu teslim alırız. Pasaportunuzu herhangi bir kargo şirketi ile gönderilmesini talep edebilirsiniz ya da ofisimize gelerek kendiniz teslim alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Trabzon

İzlanda vize başvurusu için 12 yaşını tamamlayan ve daha önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin bizzat vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir.Trabzon şubemizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında parmak izi vermeniz için sizi bir yetkilimiz karşılar ve parmak izi vermeniz için rehberlik yapar. Yapılan bu rehberlik ile parmak izi verme süreciniz hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren verilmekte olan parmak izleri "VIS" adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedilmektedir. Bu nedenle tekrardan parmak izi verme şartınız olmadan İzlanda vize başvurusu yapabilirsiniz.

İzlanda konsolosluğunda vize işlemlerinizi yapan yetkililer ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa çağırabilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';