x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, İzmir

Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi ile İzlanda Schengen vize başvurularına dair gerekli olan tüm bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda vize başvurularına dair daha fazla bilgi almak için+90 (232) 335 04 26  numaralı telefonumuzu arayarak veya izmir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek İzmir şubemizde bulunan yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta İzmir Balçova, Aliağa, Çeşme, Narlıdere, Dikili, Bornova, Karşıyaka, Buca, Menemen, Gaziemir, Menderes, Seferihisar, Güzelbahçe, Ödemiş, Karabağlar, Çiğli, Kemalpaşa, Konak, Bayraklı, Torbalı, Bergama, Tire, Urla, Kiraz, Bayındır, Selçuk, Beydağ ve Kınk ilçelerimiz olmak üzere Manisa, Aydın ve Denizli gibi komşu olan diğer illerimizden yapılacak olan İzlanda Schengen vize başvuruları için gerekli ve güncel bilgilendirmeleri bulabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - İzmir

Schengen vize uygulaması kapsamında yer alan ülkelerden bir diğeri de İzlanda’dır. Bu nedenle Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin İzlanda ziyaretlerinden önce güncel bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik), ve Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahipseniz yapacağınız İzlanda seyahatinizin 6 ay içerisinde 3 ayı aşmaması durumunda vize almanıza gerek olmaz. Vize almaktan muaf tutulduğunuz bir diğer durum ise daha önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında yer alan bir ülkeden aldığınız vizeniz varsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanıza gerek olmaz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - İzmir

İzlanda vize başvurusu yapmadan önce konaklama gün sayınızı belirlemeniz ve hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS İzmir şubesi ile sizlere sunduğumuz vize başlıklarını aşağıda listeledik.

İzlanda seyahatiniz için hazırlamanız gereken belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekli olan evrakları hazırladıktan sonra kargo ile göndererek ya da ofisimize gelip kendiniz getirerek iki farklı şekilde kurumumuza ulaştırabilirsiniz. Seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız ya da seyahat amacınızı belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için +90 (232) 335 04 26 numaralı telefonumuzu arayarak veya izmir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - İzmir

İzlanda vize başvurusu için en gerekli olan belge İzlanda vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur, internet üzerinden doldurulur ve çıktısı alınarak gerekli olan diğer belgelerinizin arasına konulur. İzlanda vizenizin iptal olmaması ya da vize işleminizin uzamaması için vize başvuru formunu doldururken hatalı veya eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Sizlere bu konuda son derece deneyim sahibi olan yetkililerimiz gerekli olan desteği vererek sizlerden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir. Size geriye sadece imzalamak kalır.

İzlanda vize başvurusuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - İzmir

İzlanda vize başvuruların belgelerinizde bir eksiklik olmaması halinde karara bağlanma süresi 5 iş günü arasında değişmektedir. Konsolosluk yetkililerinin sizlerden isteyeceği ek belge talebi, İzlanda resmi tatilleri ve İzlanda konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplere bu süre uzayabilmektedir. Seyahat planlarınızda herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce şubemizde bulunan yetkililerimizle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
izmir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (232) 335 04 26 numaralı telefonumuzu arayarak İzmir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - İzmir

İzlanda vizesi alabilmek için İzlanda’nın sizlerden yerine getirmesini istediği 4 aşama mevcuttur. Euroasia GVS İzmir şubesi ile sizlere bu aşamaları sırasıyla ve açıklamalı olarak aşağıda listeledik.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda vizesi için ihtiyacınız olan belge listelerini eksiksiz bir şekilde sizlerin bilgisine sunarız. Hangi evrağa nasıl ve nereden sahip olacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Bu bilgilendirme sayesinde belgelerinizin hazırlanma sürecini hızlandırmış oluruz. Hazırlayıp şubemize ulaştırdığınız belgeleriniz yetkililerimiz tarafından büyük bir dikkatle incelenir. Yetkililerimizin incelediği belgeler arasında hatalı ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde arayarak sizi bilgilendiririz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vize başvuru ücretini ödemek yapılması gereken ilk aşamadır Vize başvuru ücreti tüm harç işlem ücretlerinden, şubemizin size sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer ödemelerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza göndererek ya da ofisimizi ziyaret edip kendiniz ödeyerek iki farklı şekilde ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda vize başvurusu için parmak izi verilme şartı aranmaktadır. Parmak izinizin verilme aşaması tamamlandıktan sonra yetkilimiz dosyanızı İzlanda konsolosluk yetkililerine teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu takip ederek sorgular.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize işleminizin tamamlanması ile birlikte pasaportunuzu konsolosluktan teslim alırız ve arayarak sizi haberdar ederiz. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile size ulaştırabiliriz isterseniz de şahsen ofisimize uğrayarak alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - İzmir

İzlanda Schengen vize uygulamasına dahil olan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle İzlanda vize başvurusu gerçekleştirecek 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. İzmir şubesi tarafından sizlere sunulan danışmanlık hizmet bedeli dahilinde parmak izi vermeniz için sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Sizlere sunulan bu hizmet ile parmak izi verme süreciniz kusursuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerin aldığı kararla VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedilir bu nedenle yeniden parmak izi verme şartı aranmadan İzlanda vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Şahsen gelmenize ek olan bir diğer durum ise İzlanda konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilir. Bu her zaman karşılaşılan bir durum olmayı nadiren olan bir olaydır.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';