x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Ankara

Euroasia Global Visa Services Ankara şube aracılığı ile İzlanda Schengen vize başvurularına dair gerekli ve önemli bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda vizesi hakkında bilgi almak için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan ya da ankara@eagvs.com adresinden Ankara şubemiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Devamı bulunan sayfalarımızda başta Sincan, Etimesgut, Mamak, Elmadağ, Güdül, Keçiören, Evren, Çubuk, Kızılcahamam, Nallıhan, Çankaya, Pursaklar, Kahramankazan, Bala, Kalecik, Polatlı, Çamlıdere, Beypazarı, Akyurt, Ayaş, Yenimahalle, Altındağ, Gölbaşı, Haymana ve Şereflikoçhisar ilçelerimiz olmak üzere Çankaya, Eskişehir ve Kırıkkale gibi çevrede yer alan şehirlerimizden yapılmak istenen İzlanda Schengen vizesi için tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Ankara

İzlanda Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle İzlanda vizesi almak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) veya Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahipseniz 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinizde vize almanıza gerek olmadan İzlanda seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahipseniz İzlanda seyahatinizden önce güncel bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Önceki tarihte alınan geçerliliği halen devam eden ve konaklama gün sayısı yeterliliği bulunan bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almadan İzlanda seyahati yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Ankara

İzlanda vizesine başvurmak için öncelikle seyahat sürenizi kesinleştirmeniz ve seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Ankara şubesi tarafından aşağıda sizlere sunduğumuz vize kategorilerini listeledik.

İzlanda vizesi için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırlayıp bize ulaştırdıktan sonra belgeleriniz şubemizde bulunan yetkililerimiz tarafından dikkatlice incelenir. İzlanda seyahat gerekçenize uygun vize kategorisi bulunmuyor ya da seyahat amacınızın ne olduğunu tespit etmekte güçlük çekiyorsanız, ankara@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak Ankara şubesindeki yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Ankara

İzlanda vize başvuru formu konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması nedeniyle seyahatiniz için en gerekli belge olma niteliği taşımaktadır. İzlanda vize başvuru formu kolaylıkla internetten doldurulur, bir adet çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu sırasında gerçekleştirilecek olan hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Sizlere bu konuda deneyimli olan yetkililerimiz gereken desteği vererek sizden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır. 

İzlanda vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? - Ankara

Başvurusu gerçekleştirilen İzlanda Schengen vizesinin karara bağlanma süresi 5 ila 10 gün arasında değişim göstermektedir. Bu süreç İzlanda resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ya da konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

ankara@eagvs.com adresine e-posta atarak veya +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonu arayarak Ankara şubemizdeki yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Ankara

Tüm ülkelerde olduğu gibi İzlanda’nın da vize işlemleri için yerine getirilmesini istediği bazı aşamalar bulunmaktadır. İzlanda vizesi için 4 aşama söz konusudur. Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları listeledik.

  • Gereken Belgelerin Hazırlanması: İzlanda Schengen vizesi için gerekli olan belgelerin tam listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlayıp bize ulaştırdığınızda yetkililerimiz belgelerinizi eksiksiz bir şekilde inceleyerek kontrol eder. Kontrol edilen belgelerinizde hatalı ya da eksik belge olması halinde yetkililerimiz sizi arayarak bilgi verir. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru ücretinizin ödenmesi vize başvurunuzun işleme alınması açısından en önemli olan aşamadır. Başvuru ücreti tüm İzlanda vizesi harç ödemelerinden, sizlere sunacağımız danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi hesap numaramıza aktararak veya ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda vizesi için parmak izi verme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme işlemi tamamlandıktan sonra yetkililerimiz dosyanızı İzlanda konsolosluk yetkililerine teslim eder ve dosyanızın takibini sağlar.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda konsolosluk yetkililerince vize işleminiz tamamlandıktan sonra görevli olan yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimize gelerek şahsen alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Ankara

İzlanda Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle 12 yaşının üstündeki bireylerin ve önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verilme sürecinde ise bizlerden alacağınız danışmanlık hizmeti dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizeleri için verilen parmak izleri, Schengen vizesine üye olan ülkelerin almış olduğu ortak karar ile VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan İzlanda vize başvurusu yapabilirsiniz.

İzlanda konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman karşılaşılan bir durum olmayıp az rastlanan bir durumdur. 

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';